• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Република Српска - Дрина нам је кичма!

Започео Горан Арсеновић, Феб 18, 2020, 13:33 поподне

« претходна тема - следећа тема »

ajkula_bg

takozvana bih se raspada, puca po svim savovima, niko ne jebe dva posto ove u sarajevu, pitanje je mjeseca kad ce rs imat samo svoje insitucije a pitanje godine je kad ce neke neprirodne granice biti ukinute.
Proces ide i ne mogu ga ni razni jugosloveni i komunisti vise zaustavit.

Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio

Заражен

Јул 28, 2021, 15:39 поподне #1661 Last Edit: Јул 28, 2021, 15:50 поподне by Заражен
По првом упису је испало да мислиш да ће успети Српску да укину а не да ће Српска постати независна.
Цитат: Севернармија  Апр 01, 2016, 11:53 пре подне
Zar nije lakse da stalno punimo stadion, tad se korov i nedostaci ne vide?

ajkula_bg

Znas,velika je razlika u navijanju za Zvezdu i u navijanju za Zvezdinu pobedu.
by belaggio

Горан Арсеновић

Цитат: undefined1. Ко јавно изложи порузи, презиру или грубом омаловажавању Републику Српску, њену заставу, грб, амблем или химну, казниће се казном затвора до три године.

2. Ако је дело из става 1. овог члана извршено на начин да се Република Српска означи као агресорска или геноцидна творевина или њени народи агресорским или геноцидним, учинилац ће се казнити казном затвора од шест месеци до пет година.

3. Ако је дело из става 2. овог члана извршило службено или одговорно лице или лице у институцијама власти или органу који се финансира из јавног буџета, казниће се казном затвора од две до десет година.

4. Ако су дела из ст. 1. до 3. овог члана извршена у намери промене уставног уређења Републике Српске, њене територијалне целовитости или независности, учинилац ће се казнити казном затвора од три до петнаест година.

Овај закон ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у Службеном гласнику Републике Српске.

Друлић

Цитат: Заражен  Јул 28, 2021, 14:36 поподнеКако бисмо ми могли да га попушимо?

Не кажем у старту да не би, већ ме занима на који начин?

Ја само на основу историје и прошлости, давне и не тако давно. Увек смо налазили начин да засеремо, и кад је било тешко и кад је било немогуће засрати.
Terziću odlazi, uprava napolje! 24.10.2019.
Цитат: dejan80  Окт 17, 2016, 16:41 поподне
Zamisli na klupi Miodrag Grof Bozovic a u spicu Jan Venegor of Heselink... I Predrag Sikimic, razume se... Kako to gordo zvuci!

skeva

Цитат: Друлић  Јул 28, 2021, 16:21 поподнеЈа само на основу историје и прошлости, давне и не тако давно. Увек смо налазили начин да засеремо, и кад је било тешко и кад је било немогуће засрати.
Rano je za to, malo vremena je proslo od poslednjeg sranja. Mozda da je proslo jos 20 godina pa i da pricamo...

Delije Doboj

Bojdo

Цитат: Друлић  Јул 28, 2021, 16:21 поподнеЈа само на основу историје и прошлости, давне и не тако давно. Увек смо налазили начин да засеремо, и кад је било тешко и кад је било немогуће засрати.

Па шта да радимо, да прихвтимо да уведу законе као у НДХ-а и да нас у затворе и логоре шаљу због мишљења или још горе идентитета.
Luki je pot uticajem grobarskog lobija!

Заражен

Треба само радити паметно и ништа више, све је другачије него 90тих (ми, бошаци, хрвати, односи снага, потенцијали, демографија), ако смо као народ тада успели да направимо Републику Српску, не би требало данас да се плашимо будућности.

BLRed

Momci, nadam se da niste ste u fazonu komentarisanja stanja u RS sa pozicije tv, neta i min 300km udaljenosti. Nadam se da imate malo bolji pogled i uvid u situaciju.

Ljudi koji zive ovdje zadnje sto zele je neko sranje pa makar bilo moguce i za 30 god. Treba traziti nacina da zajedno sa prijateljskim zemljama dodjemo do sto vece autonomije ( tipa Skotske recimo), ne mora sve i odma.

Ovdje treba pregovarati i traziti nacina sa Njemcima i USA a Sarajevo iskulirati jer i onako ih se nista ne pita. Moramo biti pametni.

Заражен

Јул 28, 2021, 18:31 поподне #1669 Last Edit: Јул 28, 2021, 18:40 поподне by Заражен
Једна од паметних ствари је, да ни један Срби не изговори термин "аутономија", буквално не постоји опаснији термин за Српску, јер Репубика Српска није покрајина у БиХ, већ једина Република, једину аутономију могу Бошаци или Хрвати да добију у оквиру ФБиХ.

BLRed

U pravu si, vise sam u misli da cemo tesko izaci iz ove price pa zato kazem da se institucije koje su se spojile na milion nacina vrate u pocetni polozaj i drzati se toga.

Zasto? Zato sto mi se po BL u zadnje vrijeme vijori vise plavo-zutih zastava nego li prije 5 god.

Заражен

Pa osim Vojske, vi nemate ni jednu drugu spojenu instituciju, Republika Srpska ima svoj Ustavni Sud cak, a i Vojska je po Pukovima podeljena na 3 dela, i samo na papiru je jedinstvena.

Vi imate samo dodatne kao predsednistvo itd, ali to su nad-drzavne institucije, posto imate i Predsednika Republika Srpske.

Nemoj da brines, po reakcijama Bosnjaka, vidi se da su se pomirili sa sudbinom Srpske, i da je razlaz blizu, njima je da rese Hrvate sledece godine na izborima bez Izbornog zakona.

BLRed

Nije bas sve tako jednostavno kao sto si napisao. Al' da ne duzimo. Iz tvojih usta u bozije usi 🙃

samo ti...

Заражен

Јул 28, 2021, 19:54 поподне #1674 Last Edit: Јул 28, 2021, 19:55 поподне by Заражен
Цитат: BLRed  Јул 28, 2021, 19:33 поподнеNije bas sve tako jednostavno kao sto si napisao. Al' da ne duzimo. Iz tvojih usta u bozije usi 🙃
Није једноставно, јер је БиХ универзум за себе и то озбиљно мислим, ја само гледам шта је испод хаубе свих тих слојева флоскула и политичких пропаганда мржње која протоком временом престаје да буде битна у односу на неке друге показатеље.

noleRS

Цитат: Заражен  Јул 28, 2021, 19:20 поподнеPa osim Vojske, vi nemate ni jednu drugu spojenu instituciju, Republika Srpska ima svoj Ustavni Sud cak, a i Vojska je po Pukovima podeljena na 3 dela, i samo na papiru je jedinstvena.

Ovaj dio koji se odnosi na podijeljenost zajedničke vojske po pukovima nije tačan i ne odgovara stvarnom stanju, a iz razloga koji si i sam naveo da je BiH univerzum za sebe i da ništa u vezi nje nije jednostavno.

skeva

Delije Doboj

Заражен

Цитат: noleRS  Јул 29, 2021, 00:10 пре поднеOvaj dio koji se odnosi na podijeljenost zajedničke vojske po pukovima nije tačan i ne odgovara stvarnom stanju, a iz razloga koji si i sam naveo da je BiH univerzum za sebe i da ništa u vezi nje nije jednostavno.
Да, али то није Војска, већ Оружане снаге које немају нити технику нити људство, фикус од војске на папиру, уосталом вама Војска до незаисности не треба, и не треба то потезати уопште све до распада, ту је МУП Републике Српске за не дај Боже, битније је све ово остало.

РП

Ja se samo molim Bogu da ne bude odluka sa nase strane koje ce uticati na to da ga izduvamo. Malo mi je onaj Cobe, sto je razjebo sve sto je mogao.