• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Геополитика вол.2

Започео Горан Арсеновић, Феб 28, 2020, 09:20 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Снејк Плискин

https://twitter.com/akarlin88/status/1351704653419978752?s=19

Русија први пут у последњих пола века више извози него што увози храну. Западне санкције су довеле до фокуса на унапређење домаће производње и улагања у пољопривреду. Тако да бих рекао да на истима могу само да им се захвале.

duca015

Цитат: Vlax  Јан 21, 2021, 19:17 поподнеTek ce Bajdenu i demokratama da pocnu problemi kada pripadnici Antife, BLM i slicnih organizacija, opijeni pobedom i obecanjima, pocnu da traze da im se ispunjavaju zahtevi. Pa sa jedne strane imas njih koji nemaju mere i hoce sve, a sa druge strane imas simpatizere republikanaca koji su ionako na granici besa i tolerancije.

A svet se u poslenje cetiri godine promenio, vise nema da se slusa kako Amerika kaze, nego imas i Ruse i Kineze koji su spremni da se suprostave. Tako da nema vise ni da Ameri vrsljaju po svetu kako hoce, i da spasavaju svoje dupe na racun drugih.

NA osnovu prvih desavajna, nista od toga... Juce je Antifa u Portlandu i Sijeltu napravila haos. U Portlandu su napravili stetu na vise objekata, sukobljavali se sa policijom, a jedan od objekata koji je demoliran je centrala Demokratske partije u Portlandu. I naravno, slogan pod kojim su to radili je - mi necemo Bajdena, hocemo osvetu, ili tako nesto.

U Sijetlu su blokirali saobracaj i palili veliku americku zastavu na sred ulice.

kiki

Samo će Bajden u nekom trenutku dozvoliti da se pusti neka ozbiljnija murija na njih.
Uostalom, samo budale misle da Bajden neće štititi novac već ljude.

Горан Арсеновић

Одрадили су му посао. Сада може да их почисти.

duca015

Јан 22, 2021, 11:20 пре подне #5784 Last Edit: Јан 22, 2021, 11:44 пре подне by duca015
https://media.gab.com/system/media_attachments/files/062/667/225/original/e50e4f56feb54d46.jpg

Pricamo o nivou kriminala... Potpredsednica SAD ...

Inace, jedne od prvih odluka Bajdena je prekid povlacenja iz Sirije, Iraka i Avaganistana i povecanje vojnog prisustva u tim drzavama. Takodje, jos jedna od najava koje su se pojavile je da ce i definitivno zabraniti fraking, i kao posledica, dolazi do skoka cene naftnih derivata, sada vec ostrog.

Cisto da objasnim, zbog sistema poslovanja i organizacije ekonomije, bukvalno sve cene su vezane za cenu goriva. Blagi skok goriva znaci ozbiljan skok cena proizvoda i inflaciju. Zbog toga je u SAD uvek prioritet bilo jeftino gorivo.

Jos jedna od najava, jeste, garantovana minimalna plata od 15 dolara na sat. I ovo ce imati katastrofalne efekte na privredu.

Pa jos jedna najava, zatvaranje na dodatnih 100 dana zbog pandemije...

Sve odluke do jedne nanose katastrofalnu stetu privredi, kao sto ce i legalizacija ilegalnih useljenika, prekid rada na pogranicnom zidu, zabrana izbacivanja nelegalnih doseljenika (i to svih, cak i kriminalaca) na 100 dana...

Ovo sto oni rade se granici sa ludilom... Bukvalno unistavaju ekonomiju sa svim ovim. NAMERNO.

Beograd

Histerija oko dolaska Bajdena na mesto predsednika je verovatno ugrozila i pozitivnu histeriju kada je Obama dolazio kao i negativnu histeriju kada je to cinio Tramp. Tesko mi je da razumem sta to ljudi ocekuju od Bajdena? Zna se koliko je dugo u politici, zna se i kakvu je politiku zastupao sigurno pet decenija, a da je ista bila na liniji sa manje vise svakom administracijom. Sta to epohalno ljudi ocekuju pa ovoliko divljaju po drustvenim mrezama i medijima? Dok je to moglo da se razume u slucaju Obame i Trampa koji su bili nesto novo u USA politici nikako se ne moze razumeti za Bajdena kao ni administraciju koju dovodi. Sve je to ekipa stasala u vremenima Klintona, Busa i Obame. Neki su cak i duze tu.
Od ovih silnih epohalnih najava bice verovatnije da se mnoge stvari nece ispuniti ili ce se razvlaciti vecno. Ne sumnjam da ce vojska biti aktivnija i da ce USA otvorenije delovati sirom sveta, ali sve ostalo moze da ide sa ogromnim znakom pitanja.

duca015

Ne znam u kom smislu to kazes...

Biden za svojih 50 godina u politici je gurao upravo suprotne stvari od mnogih koje danas gura. JAsno je ko je i sta je on.

Tramp je bio prvi predsednik od 9/11 koji je odrzao dobar deo svojih obecanja i zapravo unapredio ekonomiju, omogucio ljudiam da zive iole normalno. Velika podrska za Trampa na jednoj strani, i mrznja na drugoj koja je hranjena konstantno pomocu MSM, dovela je do ovakvih reakcija. OVi koji su podrzavali Trampa, znali su zasto to rade i zato su i toliko "ukopani" u svojim stavovima. Ovi drugi su indoktrinirani.

Evo jednog misljenja koje je poprilicno slicno sa ovim sto sam napisao iznad. Da sam ga procitao ranije, ne bih morao da pisem...

https://www.zerohedge.com/political/smith-will-bidens-presidency-be-catalyst-secession-or-worse

Vlax

Цитат: duca015  Јан 22, 2021, 09:15 пре поднеNA osnovu prvih desavajna, nista od toga... Juce je Antifa u Portlandu i Sijeltu napravila haos. U Portlandu su napravili stetu na vise objekata, sukobljavali se sa policijom, a jedan od objekata koji je demoliran je centrala Demokratske partije u Portlandu. I naravno, slogan pod kojim su to radili je - mi necemo Bajdena, hocemo osvetu, ili tako nesto.

U Sijetlu su blokirali saobracaj i palili veliku americku zastavu na sred ulice.

Kako nista od toga, upravo sam o ovome pricao. Liberali su tek sada pusteni sa lanca, imace nova administracija vise problema sa njima nego sa republikancima.

Горан Арсеновић

Једини што ме занима око Бајдена је да нас заобиђе што је више могуће и дилема када ће изазвати први рат.

duca015

Јан 22, 2021, 13:04 поподне #5789 Last Edit: Јан 22, 2021, 13:32 поподне by duca015
Цитат: Горан Арсеновић  Јан 22, 2021, 12:45 поподнеЈедини што ме занима око Бајдена је да нас заобиђе што је више могуће и дилема када ће изазвати први рат.
I mene, ali me interesuje i ovo ostalo... Ekonomski krah SAD ces i ti itekako osetiti, kao sto smo svi osetili kako je bilo 2008, samo, bojim se da ce sada biti mnogo gore.

Цитат: undefinedOne of the orders, titled "Preventing and Combating Discrimination on the Basis of Gender Identity or Sexual Orientation," has been advertised as providing workplace protections for gay and transgender individuals. The EO, however, also reinstates the Obama-era Title IX regulations which allow biologically male transgender athletes to compete in women's sports - a topic of heated debate as biologically female competitors continue suffer defeat at the hands of individuals with a well-established physical advantage.

https://www.zerohedge.com/medical/biden-eo-lets-transgender-athletes-compete-against-biological-females-chill-locker-room

Evo jos nesto sto bi dugorocno moglo da ina nas utice...

ЦитатRepublicans are no longer entitled to exist as a legitimate political party because this authoritarian backlash has been building since new Civil Rights laws were passed in 1964 and 1965 in response to white racist violence captured on TV that required the National Guard to quell. Then-President Lyndon Johnson predicted that most white people would flee the Democratic Party to join the pro-segregationist, anti-feminist, and anti-gay revanchist political movement of George Wallace, Richard Nixon, and Ronald Reagan. Every undemocratically selected Republican president since the 1960s (by an electoral college designed to be disenfranchising) has failed to repudiate this neo-fascist wing of their party.

https://www.zerohedge.com/political/professor-calls-elimination-republican-party-purging-nazified-people-congress

velimir85

Na spoljnom planu, za sada najočekivaniji potezi - povratak u Pariski sporazum, SZO i STO. Sve odlične vesti, ali to su bile lake gluposti za ispraviti.

Sad kreće glavni test, spoljna politika u nekom geopolitičkom smislu.

kiki

Цитат: duca015  Јан 22, 2021, 11:20 пре поднеhttps://media.gab.com/system/media_attachments/files/062/667/225/original/e50e4f56feb54d46.jpg

Pricamo o nivou kriminala... Potpredsednica SAD ...

Da li bi neko mogao da mi objasni šta se radi sa delovima pobačenih fetusa? Ono, kapiram zašto se kupuju leševi (učenje autopsije i slično), ali ovo...

Цитат: duca015  Јан 22, 2021, 13:04 поподнеhttps://www.zerohedge.com/medical/biden-eo-lets-transgender-athletes-compete-against-biological-females-chill-locker-room

Evo jos nesto sto bi dugorocno moglo da ina nas utice...

Ovo je nešto čemu se protivi ogroman broj žena sportiskinja (naravno, uvek ima retarda) jer ne samo što, očigledno, nije dovoljno što je ženski sport u svakom aspektu ispod muškog, već sada moraju i muškarci da ga upražnjavaju. Mislim, kome će pasti na pamet da igra rukomet ili bilo koji kontaktni sport protiv nekoga ko rođenjem ima jače i teže kosti, mišiće i tetive? U Australiji je jedna takva osoba igrala fudbalsku utakmicu, prvi put, i uspela je da polomi nogu devojci. Koji motiv bi devojčice imale da se uopšte bave sportom kada fizički ne mogu da pariraju i još rizikuju da ih osakate? Srećom, pa ovo guraju samo ovi Ameri degenerici, cenim da će ih ostatak sveta odjebati. Mada, po MOK-u, osoba može da se takmiči ako ima neki nivo testosterona, ali, to ne može biti jedini pokazatelj jer se pol menja tek u nekom pubertetskom dobu kada su kosti, mišići i tetive već uveliko jače nego kod devojaka, a to se ne gubi.

Горан Арсеновић

Цитат: velimir85  Јан 22, 2021, 13:48 поподнеSad kreće glavni test...
...Јавни тендери за снабдевање америчке армије новим асортиманом пролеће - лето 2021, потрошња дотрајалих ракетних система и тестирање нових технолошких достигнућа војне индустрије.

kiki

Brine me to ubrzano punjenje skladišta zastarelom tehnologijom, treba se toga rešiti, a šteta baciti nešto što radi. Ja bih tu primenila onaj amandman o naoružanju i zaradila pare prodajući građanima SAD-a :sleep:. Svet bi imao višestruku korist, nema bacanja đubreta po njegovim manje srećnim delovima, plus bi glavni policajac imao čime da se zabavlja na sopstvenom tlu.

duca015

Beograd

@duca015 izrazavam sumnju u obecanja i namere koje ima nova administracija. Verujem da ce raditi na tome da se vrate kursu pre Trampa i biti na liniji politike koju su imali u vreme Obame i pre njega. Za mene nije tu nista epohalno i vredno statusa mesije koji se trenutno plasira i samo je nastavak USA politike od ranije nakon sto je Tramp na 4 godine odredjene stvari usporio/zaustavio/promenio. To sto su naobecavali u kampanji i sto sada najavljuju moze biti, a ne mora jer ne bi bio ni prvi ni poslednji put da politicari to rade.

duca015

Цитат: Beograd  Јан 22, 2021, 14:19 поподне@duca015 izrazavam sumnju u obecanja i namere koje ima nova administracija. Verujem da ce raditi na tome da se vrate kursu pre Trampa i biti na liniji politike koju su imali u vreme Obame i pre njega. Za mene nije tu nista epohalno i vredno statusa mesije koji se trenutno plasira i samo je nastavak USA politike od ranije nakon sto je Tramp na 4 godine odredjene stvari usporio/zaustavio/promenio. To sto su naobecavali u kampanji i sto sada najavljuju moze biti, a ne mora jer ne bi bio ni prvi ni poslednji put da politicari to rade.
PA neke stvari koje sam napisao, Bajden je vec sproveo u delo potpisivanjem izvrsnih naredbi...

1. Potpisao je 60 dnevni moratorijum na fraking, i potvrdio nakon toga da ce se raditi na tome da se nadje resenje za stalno.
2. Potpisao je izvrsnu naredbu da se prekine izgradnja zida.
3. potpisao je izvrsnu naredbu kojom se blokira izbacivanje nelegalnih naseljenika na 100 dana i najavio da ce raditi na tome da dobiju drzavljanstvo. To vazi za sve migrante.
4. potpisao je izvrsnu naredbu o zaustavljanju povlacenja trupa i najavio povecanje prisustva u Iranu, Avganistanu i Siriji.

Ovo je od onoga sto sam napisao vec uradio. A ostalo je usmeno potvrdio da ce biti.

To sto ti ne verujes da ce nesto uraditi ili nece, brate, ne izmisljam ja sta pisem. Evo, covek je u  prvom danu u Beloj kuci uradio ovo. Sta li ce tek biti za 10 - 15 dana?

velimir85

Цитат: duca015  Јан 22, 2021, 14:28 поподнеPA neke stvari koje sam napisao, Bajden je vec sproveo u delo potpisivanjem izvrsnih naredbi...

1. Potpisao je 60 dnevni moratorijum na fraking, i potvrdio nakon toga da ce se raditi na tome da se nadje resenje za stalno.
2. Potpisao je izvrsnu naredbu da se prekine izgradnja zida.
3. potpisao je izvrsnu naredbu kojom se blokira izbacivanje nelegalnih naseljenika na 100 dana i najavio da ce raditi na tome da dobiju drzavljanstvo. To vazi za sve migrante.
4. potpisao je izvrsnu naredbu o zaustavljanju povlacenja trupa i najavio povecanje prisustva u Iranu, Avganistanu i Siriji.

Ovo je od onoga sto sam napisao vec uradio. A ostalo je usmeno potvrdio da ce biti.

To sto ti ne verujes da ce nesto uraditi ili nece, brate, ne izmisljam ja sta pisem. Evo, covek je u  prvom danu u Beloj kuci uradio ovo. Sta li ce tek biti za 10 - 15 dana?

Imaš li link za ovo?

stojkovdragan

Цитат: Снејк Плискин  Јан 22, 2021, 00:48 пре поднеhttps://twitter.com/akarlin88/status/1351704653419978752?s=19

Русија први пут у последњих пола века више извози него што увози храну. Западне санкције су довеле до фокуса на унапређење домаће производње и улагања у пољопривреду. Тако да бих рекао да на истима могу само да им се захвале.

Jel ima da se vidi ovo mozda za Srbiju ?

duca015