• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

NBA FANTAZI LIGA 2019/20 -Zavrsnica sezone

Започео Ivo.CZBG, Феб 28, 2020, 21:04 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Ivo.CZBG

Феб 28, 2020, 21:04 поподне Last Edit: Феб 29, 2020, 22:51 поподне by Ivo.CZBG
Dosta ljudi mi je pisalo i pitalo me u vezi ovogodisnje NBA FANTAZI LIGE pa cu otvoriti temu da ispratimo zavrsnicu sezone i da vidimo koliko timova dobija promociju u prvu diviziju a ko ispada u drugu.

Bilo bi lepo da se nastavi tradicija igranja RSB NBA FANTAZI LIGE i sledece godine pa bi to bila treca sezona ovog takmicenja. Sledece sezone bi mogla da bude malo uprostena ali najsavrsenija liga do sada. Ja cu dati ideje i pomoci u svemu u cemu mogu ali svi cemo zajedno biti organizatori i dogovoriti se ko ce sta raditi.

Vise ne gajim nade o savrsenoj aktivnosti i da svako mora da bude aktivan ili da prisustvuje draftu. Ko ne dodje na draft, izabrace mu kompjuter tim i neka igra tako, ko je neaktivan neka je, belezicu tom klubu takve rezultate a i njemu kao menadzeru, a ako se pojavi neko u toku sezone ko bi preuzeo tako neaktivan klub onda ce tako i biti. Moze neki menadzer iz druge divizije da preuzme neaktivan tim iz prve divizije, sve cemo videti kada dodje do te situacije pa ce se napisati da taj i taj klub trazi trenera, a treneri iz druge divizije ce videti da li imaju koristi od toga da preuzmu slabi tim iz prve divizije pa mozda ispadnu, ili da se bore sa svojim klubom u drugoj diviziji do kraja i mozda ostvare promociju na taj nacin.

Nece vise biti onih maratonskih poruka pre pocetka sezone sa novim idejama, ispisacu sad par ideja za koje mislim da su najbolje da takmicenje bude i lako za igranje ali i najpravednije i da vidimo trenutno stanje na tabelama.

NEDELJNI DUELI - REGULARNA SEZONA

Prvo pravilo bi bilo to da svako moze da namesti do 35 ili do 40 utakmica u toku nedelje, zavisi kako se dogovorimo. Mozete koristiti sve igrace u toku duela, mozete namestiti pre duela za svaki dan ko ce da igra ili da svaki dan ubacujete igraca kojeg zelite da zaigra. Ovako cemo izbeci one velike razlike u duelima kada jedan tim ima 30 a drugi 38 utakmica.

Na ovaj nacin je i uprosteno pisanje o izmenama igraca jer ovde napisete samo ime igraca koji je bio u prvoj postavi ali ipak nije odigrao mec i onda pored njegovog imena napisete +1, ako i sledeceg dana neko izostane, onda napisete i njegovo ime na forumu i samo dodate +2, ne ponavljate +1 nego stalno dodajete broj pa ce onaj finalni broj predstavljati broj meceva koje mozete da prekoracite preko onih 40 dozvoljenih jer vam je kompjuter zabelezio sve one koji su bili u prvoj postavi ali nisu zaigrali mec i doneli vam 0 poena. Tako ce neko ko napise tri igraca i na kraju +3, imati 43 meca u toku te nedelje ali je to zapravo 40 realnih utakmica. Ovo ce biti jos bolje pojasnjeno kada se otvori tema za sledecu sezonu a ako neko ne razume neka pita.

NEDELJNI DUELI - PLEJ OF

Ovo pravilo od 40 utakmica u nedeljnom duelu bi vazilo tokom regularne sezone, dok bi za plej of uveli i dodatne meceve za boljeplasirane jer je tako jedino fer. Nije fer da prvoplasirani koji mozda ima sve pobede i najvise poena igra sa sestoplasiranim jedan nedeljni duel na ispadanje. Prvoplasirani bi imao +2 meca protiv drugog ako se sastanu u plej ofu, +4 protiv treceg, +5 protiv cetvrtog, +6 protiv petog i +7 protiv sestog. Drugi bi imao +2 protiv treceg, +3 protiv cetvrtog i tako dalje. Gledao bi se plasman na tabeli i ukupno osvojenih poena pa bi se videlo ko je ukupno prvi, drugi, treci itd.

Ovo pravilo ce vaziti od sledece sezone. Svi vi dajte i vase ideje pa mozda moze da bude i jos bolje pa da usavrsimo maksimalno.

TREJDOVI

Trejdovi bi se obavljali samo pik za pik, glava za glavu. Ako neko zeli necijeg drugog pika, mora da da svog drugog pika i onda ako zele da dodaju jos nekog u kombinaciju, opet moraju da budu isti pikovi i isti broj igraca. Ne moze se trejdovati na primer 10. pik za 10. pik a da jedan ima prosek poena od 40 a drugi 20. Mora i prosaek poena biti max -/+ 5, to cemo jos videti. Postojace opcija da se zatrazi veto na trejd ali uz dobro objasnjenje. Nece se smeti trejdovati povredjeni i suspendovani igraci.

SVRHA KLUBOVA U NASOJ LIGI

Kao sto sam vec napomenio pre pocetka ove sezone, klubovi su ti koji dobijaju promociju ili ispadaju iz lige. Menadzeri mogu da vode razlicite klubove i u toku sezone a posebno nakon zavrsetka. Iz prve divizije je ispao Hjuston i Letri996 kao menadzer. Drugi tim koji je ispao je Milvoki i RASMC kao menadzer. Ova dva kluba sad sigurno ispadaju u drugu diviziju a ova dva menadzera ce videti da li ce nastaviti da vode bas te klubove ili neki drugi iz druge divizije koji ne bude imao trenera. Postoji i mogucnost da zbog odustajanja iz prve divizije, neki menadzer iz druge divizije dobije posao u nekom klubu iz prve divizije a to cemo videti pre pocetka sezone. Postoji i mogucnost da neko da otkaz iako je osvojio prvu diviziju i da predje u neki klub iz druge divizije da bi probao da mu poboljsa koeficijent i da proba da ucini nesto sa njim ali ce tako da oslabi svoj koeficijent kao menadzer jer se u drugoj diviziji koeficijent deli na 3, u trecoj na 5 itd.

Nece za sledecu sezonu biti prevelikog posla kao pred ovu kada sam pokusao nekih 100 novih stvari. Ne bih da komplikujemo, jedino bih zamolio ljude da izaberu po jedan broj od 1 do 50 pa da vidimo sta ce izabrati kao klupski cilj za sezonu 2020/21. Jaci klubovi ce imati po vise opcija gde se trazi od kluba plej of, polufinale, finale ili cak i titula, dok ce slabiji timovi imati vise ciljeva za opstanak a jako malo za plej of pa ce biti veca verovatnoca da ce izvuci neki slabiji cilj ali postoji i mala mogucnost da se izvuce da menadzer slabijeg tima mora uci u plej of ili cak uzeti titulu pa ako to ne ostvari dobija otkaz i trazi novi angazman sledece sezone. Ovo nije uopste komplikovano, to cu ja sve dati na tacni za sve klubove a vi samo treba da lupite jedan broj od 1 do 50, sve ce biti posteno, nije meni cilj da namestam ko ce dobiti tezi klupski cilj i otkaz kad to meni nista ne znaci.

ODLUKA OKO ISPADANJA U DRUGU DIVIZIJU ZA SEZONU 2019/20

Sto se tice ovog ispadanja u drugu diviziju. Razmotrio bih jos ko ce biti drugi tim koji ce napustiti prvu diviziju. I Milvoki(RASMC) i Indijana(ΑΛΕΞ ΝЕΟ ΒΕΛΙΓРАΔΙ) ce najverovatnije imati isti broj pobeda i poraza 6-12, 1:1 u duelima, ali Indijana ima malo vise ukupnih poena. Trener Indijane nije aktivan vec neka 2 meseca dok je RASMC sa Milvokijem aktivan od pocetka do kraja iako mu se povredio Kari na pocetku sezone. Da li bi u ovom slucaju bilo pravednije da Milvoki ostane u prvoj diviziji ili da ipak ispadne a da Indijanu preuzme Aco ako ce se aktivirati i igrati sledece sezone, ili da bude obratno pa da Indijana ispadne? Neka kaze sta ko misli ako imate ideju za ovo ili da se jave akteri.

TABELE SA TRENUTNIM STANJEM

U drugoj diviziji cak tri tima dele prvu poziciju ali ce nakon poslednjeg kola samo jedan dobiti direktan plasman u prvu diviziju. Drugi klub koji ce ici u prvu divizju je pobednik plej of-a. Moglo bi biti pravilo da iz prve divizije ispada 2 tima, iz druge u potencijalnu trecu 3 tima a iz trece u konferenciju 4 tima.

Ovo dole su NBA klubovi koji su u trecoj diviziji i cekaju nove trenere koji ce ih preuzeti. Ako sledece sezone bude jos vise trenera, napravicemo i trecu diviziju sa tim NBA klubovima i onda ce i oni postati deo ove nase organizacije.

Poslednji rang takmicenja bi bila konferencija. Tu sam mislio da bi bilo ok da se stave koledz timovi. U konferenciji bi bila jedna divizija od 10 timova pa sve do 4 divizije od po 10-16, ali je to malo preterano jer je tesko da ce biti toliko igraca. Ako bude vise divizija unutar ove konferencije, onda ce pre svake sezone da se odradi zreb ko ce u koju diviziju. U zavisnosti od toga koliko bude divizija u konferenciji, ako ima jedna, onda 4 tima idu u trecu diviziju, ako ima dve onda prva dva idu u trecu diviziju, a ako ima cetiri onda pobednici tih konferencijskih divizija idu u trecu diviziju.

RAZVOJNA LIGA

Dodao bih jos samo jednu ideju ali ce ona biti proizvoljna. Testiralo je nas 6 jednu ligu sa NBA timom i razvojnim timom i ispalo je dosta dobro. U ovom slucaju te dve lige ne bi bile spojene jer cemo mi imati plej of pa je nemoguce razdeliti sve te ekipe u jednoj ligi. Stavio bih opciju da biraju menadzeri iz prve tri divizije da naprave i razvojnu ligu ako to zele. Odradio bi se jos jedan kratki draft od nekih sat vremena gde bi se izabrali igraci preko 150. pozicije ranga i onda bi tih 15 igraca mogli koristiti u nasim divizijama. Napravio bih po 30 mesta u timovima pa bi pored 15 izabranih na NBA draftu imali mesto i za onih 15 iz razvojnog tima pa mozete i njih koristiti u svojoj NBA ligi. U isto vreme bi ste imali tu razvojnu ligu i tamo bi isto namestili po 40 utakmica i opusteno odigrali to takmicenej i usput pratili malo vase igrace koje mozete koristiti i u NBA ligi. Kada bi vas NBA tim ispao iz prve divizije, i razvojni tim ispada u drugu diviziju gde se mozda nece ni odrzavati razvojna liga ako to takmicari ne zele. I ovo cu objasniti jos bolje ako neko nije razumeo. Ako se dogovore treneri da hoce razvojnu ligu, u NBA ligi biraju igrace do 150. pozicije po rangu a onda u razvojnoj ligi od 150. pozicije pa do kraja.

Ako nema saglasnosti unutar divizije za razvojnu ligu a ima mnogo rastrkanih trenera po divizijama koji zele da igraju razvojnu ligu, onda eventualno mozemo napraviti jednu od timova iz svih divizija.

Evo samo neke od statistika. Na kraju sezone cu postaviti sve od statistike za klubove i menadzere.

Ovo su sve medalje koje su klubovi osvojili do sada ali samo u prvoj diviziji. Jos cu dodati i medalje za klubove iz druge divizije a onda isto ovakvu tabelu sa medaljama menadzera.

Napravio sam za sve menadzere ovakvu statistiku. Tu ce biti svi klubovi koje su vodili, svi mecevi, medalje i uspesi. Svi dueli i rezultati, ima skor protiv drugih menadzera, skor protiv drugih klubova i skor izmedju klubova. Bice ukupan broj meceva u karijeri, po sezoni, broj meceva protiv drugog menadzera, protiv drugog kluba i izmedju klubova. To ce biti gotovo pre pocetka sledece sezone pa cu objaviti na temi.

POČIVAJ U MIRU BRATE NAŠ! MICHAEL OJO #50

Ivo.CZBG

Мар 02, 2020, 21:04 поподне #1 Last Edit: Мар 02, 2020, 21:20 поподне by Ivo.CZBG

Gotov je regularni deo sezone, prvih 6 klubova se plasiralo u plej of, LA Lakers, NEW ORLEANS Pelicans, LA Clippers, CHICAGO Bulls, BROOKLYN Nets i DENVER Nuggets. Prva dva kluba su direktno u 1/2 finalu, LA Lakers i NEW ORLEANS Pelicans, njima belezim po jos jednu pobedu u 1/4 finalu a ostala 4 tima se bore za ucesce u 1/2 finalu. Jedini debitant u plej of-u od klubova je LA Clippers a od menadzera cak pet novih ucesnika, Banovic, LucasCP3, milic 1990, MrZaresko i lukacz.

Poslednji klub na tabeli je HOUSTON Rockets sa skorom 3-15 i oni su ispali iz prve divizije pa ce se sledece sezone takmiciti u diviziji 2. Pored Hjustona bi trebalo da ispadne jos jedan klub, kandidati za ispadanje su MILWAUKEE Bucks i INDIANA Pacers. Oba kluba imaju skor 6-12 i 1-1 u medjusobnom duelu. Milvoki ima bolju kos razliku u medjusobnom duelu a Indijana ima malo vise ukupno osvojenih poena u prvenstvu. Trener Indijane je bio neaktivan par meseci u toku prvenstva dok je trener Milvokija aktivan od pocetka do kraja pa ce najverovatnije izboriti opstanak u prvoj diviziji. Znace se sve nakon par nedelja kada se zavrsi plej of.

Cestitke Filipu na izborenoj promociji, uspeo je da uvede ORLANDO Magic u prvu diviziju za sezonu 2020/21. Ipak se nakon poslednjeg kola izdvojio na vrhu tabele sa skorom 14-4, pobedivsi u derbiju kola drugoplasirani tim CLEVELAND Cavaliers. Prejaku ekipu ima Orlando u svojoj debitantskoj sezoni i odmah su izborili ucesce u najvisem rangu a sad su takodje prvi favoriti za pobedu u plej ofu i osvajanje pehara druge divizije.

Ceka se jos jedan klub koji ce dobiti promociju u prvu diviziju. To ce biti ili pobednik plej ofa ili finalista ako se Orlando plasira u finale.

Verovatno ce jos neki menadzer pored dvojice pomenutih iz druge divizije dobiti priliku da preuzme neki klub iz prve divizije jer se moze ocekivati da nece bas svi treneri prvoligasa potvrditi ucesce i sledece sezone a to cemo saznati mesec dana pred pocetak sezone 2020/21.

5ar_5rovic

Ovo deluje bas zanimljivo. Nisam igrao pre ovako ozbiljno, samo jednu sezonu na espn fantazi sa prijateljima, gde vi igrate? Ne znam da li zadovoljavam kriterijume da se prijavim za sledecu godinu, registrovao sam se tek pre mesec dana za vreme kupa u Nisu ali pratim forum godinama. Ako mogu da se prijavim voleo bih da budem minesota, da li to biramo klub ili?

Ivo.CZBG

Belezim te za sledecu sezonu, jedini kriterijum je da si zvezdas ;) ispisacu to za dve nedelje kada se zavrsi sezona pa kad otvorimo temu za 2020/21.

Za sada se ne zna ko ce biti u kojoj ligi, koliko ce ljudi potvrditi ucesce i koliko ce biti povratnika ili potpuno novih igraca. Za sada te pisem za Minesotu a videcemo da li ces biti u trecoj ili mozda u drugoj diviziji.

Sto se tice takmicenja, gotova su cetvrtfinala. U prvoj diviziji nije bilo iznenadjenja dok se u drugoj diviziji dogodilo jedno, Toronto je sa neaktivnim menadzerom uspeo da prodje Atlantu i to u poslednjm danu duela. Steta za Atlantu i blanca, odlican takmicar, igrao je od pocetka do kraja ali nije imao srece jer nije mogao da menja igrace u toku duela pa mu je izostao Lavin ceo duel i tako je svoje ucesce zavrsio u cetvrtfinalu druge divizije.

Verovatno ce jos neko dobiti priliku da predje u prvu diviziju ako se ne prijave svi za sledecu sezonu a to cemo videti dok budu trajale prijave.

Ivo.CZBG

Јун 12, 2020, 21:31 поподне #4 Last Edit: Јун 13, 2020, 11:27 пре подне by Ivo.CZBG
Sada tek vidim da je izaslo obavestenje da ce sve fantazi lige biti prekinute i da su sampioni oni koji su osvojili regularni deo sezone.

DIVIZIJA 1

Poceo sam pre nedelju dana da pravim plan za nastavak sezone. Odlucili smo se da cemo uzeti igrace iz timova koji su eliminisani da bi zamenili igrace iz nasih timova koji nece ici na zavrsni turnir. Uzeo bi svako igraca koji ima isti prosek poena kao i igrac koji ce nam izostati iz zavrsnice sezone.

Milicu i Lucasu nece igrati samo dvoje a Banovicu i meni po nekih 5-6 igraca.

Ostali su na sajtu rezultati igraca u prva tri dana duela dok se jos igrala NBA liga pa bi mogli da nastavimo odatle. Znam tacno koliko ko ima meceva do kraja pa bi ispratili te igrace kada se nastavi sezona i sracunali rucno. Posle toga bi nam ostalo da odigramo mec za trece mesto i finale. Posto imam originalni raspored sa brojem utakmica igraca po nedeljama, mogli bi da izaberemo postavu i da ispratimo taj broj utakmica do kraja, ili da se dogovorimo pa da svi namestimo po 40 utakmica kao sto je planirano da bude od sledece sezone.

Kako se izjasnjavaju povodom ovoga preostali ucesnici polufinala divizije 1, milic1990, LucasCP3 i Бановић?

DIVIZIJA 2

Ovo bi isto mogli uciniti sa ucesnicima druge divizije. U drugoj diviziji se jos ne zna koji je drugi klub koji ce se sledece sezone takmiciti u prvoj diviziji. To bi odlucio polufinalni duel izmedju Klivlenda i Jute. Ako bi se sad prekinula sezona i ako bi se morala gledati tabela regularnog dela prvenstva, Шуба bi sa Klivlendom isao u prvu diviziju. Oba kluba imaju skor od 13:5, u medjusobnim duelima je skor 1:1, Klivlend ima bolju kos razliku za samo 2,70 poena, a Klivlend je takodje uspesniji u ukupnom broju osvojenih poena, 18 146.10 naspram 17 143.90.

Kako se izjasnjavaju povodom ovoga ucesnici polufinala divizije 2, Филип, cevali, Шуба i Kendrick Lamar?

milic1990

meni je sve jedno, moze i rucno da se racuna, a mozemo i da zatvaramo radnju za ovu sezonu xD

Ivo.CZBG

Hvala na odgovoru Aco.

Niko drugi se ne javlja ni na temu ni na privatnu poruku gde sam ih zamolio da mi jave sto pre da li nastavljamo ili zavrsavamo takmicenje. Trebalo bi sto pre da bih imao vremena da spremim sve sto treba jer to zahteva dosta posla a mozda ovi sa yahoo-a sklone sezonu u arhivu pa necu imati neke bitne stvari koje mi trebaju sa sajta.

Svako je mogao bar da se javi i da kaze da ce da razmisli ako nista drugo. Meni najmanje treba nastavak sezone jer sam bio prvi posle regularnog dela sezone i uzeo bih titulu ako se sad prekine sezona ali sam ipak bio za nastavak pa da plej of odluci sampiona. Svi su se oglusili na par privatnih poruka i ne znam da li treba uopste i cekati na odgovor.

Neka se svi ovi koji su ucesnici plej ofa prve i druge divizije jave na ovu temu do kraja ove nedelje pa da znamo sta cemo da radimo sa sezonom 2019/20.

Ivo.CZBG

ODLUKA OKO NASTAVKA SEZONE

Svi su zamoljeni da sto pre jave svoje misljenje oko nastavka sezone a onda sam ih i na temi zamolio da to bude do kraja ove nedelje. Proslo je 10 dana od objave na temi o zavrsnici sezone, a za neke jos i vise jer su bili obavesteni i na PP o tome. Niko iz druge divizije nema sta da kaze, neki mozda jer im odgovara da se zavrsi bez plej ofa jer su obezbedili promociju u prvu diviziju, a drugi verovatno ni sami ne znaju zasto. U sustini, sta god da zeleli, samo su trebali da izdvoje 10 sekundi svog vremena i da napisu DA ili NE za nastavak sezone da bih mogao da je pripremim za 8 ljudi u dva plej ofa, za sta bi mi trebalo dosta vremena jer bih sve namestao rucno u ekselu a posle divizija sledi i PLAYOFF TURNIR koji moramo da spremimo, pa sam zato zamolio ljude da mi jave mesec dana pre nastavka da li zele nastavak pa da pocnem sa spremanjem.

U neku ruku mi je drago sto se desilo bas ovako pa ce mi biti jos lakse da donesem odluku o kojoj smo i ranije razmisljali. Posavetovao sam se sa ljudima koji su uvek tu i uvek pomognu sta god treba, i odlucio sam da je vreme da se neki ljudi sklone iz lige. Jedan od najgorih tipova ljudi koje mozemo da imamo u fantazi takmicenju ovde na forumu, jer je sve u pisanju poruka jer se ne poznajemo, pa je sve u komunikaciji, i onda imamo ljude koji se ponasaju kao deca ili su samo nevaspitani pa ih treba cekati nedeljama da se jave.

Odluceno je da se svo cetvoro ucesnika iz polufinala druge divizije suspenduje i izbaci iz daljeg takmicenja. Par njih je bilo i neaktivno u toku prvenstva po par meseci, a par njih se oglusilo za molbu da se namesti ime i grb kluba kao sto su svi ostali namestili. Jedan od njih je u prvoj sezoni bio neaktivan skoro celo prvenstvo, mozda je bio aktivan par nedelja. Nista ne gubimo sa ovim potezom jer nece se niko moliti da igra, ovde smo svi doborvoljno a ako neko kvari zabavu drugima onda taj ni ne treba da je tu. U svakom slucaju svako moze da napravi svoju ligu na forumu i da u njoj igra ko zeli, ali u ovoj gde pokusavamo da napravimo nesto vise od svega ovoga nema mesta za ljude koji se ponasaju ovako.

Za razliku od ovih ljudi, odusevljen sam novom ekipom koja se prijavila ove godine. Njih desetak i svi se ponasaju jako zrelo i odgovorno. Na svako moje pitanje su odgovorili i na svako njihovo pitanje sam ja njima odgovorio cim sam mogao. Ako je neko od njih neaktivan na forumu, a dobio je privatnu poruku i vidi je tek posle par dana, salje mi poruku sa izvinjenjem jer nije ranije odgovorio a to nije uopste potrebno, da se izvinjava, ali je to za svaku pohvalu i pokazuje da je vaspitan i normalan covek. Ne smaram ja ljude svaki dan o kojekakvim glupostima nego samo pisem ako ima neka bitna stvar kao sto je ova sa zavrsnicom prosle sezone ali izgleda da ni to nije dovoljno bitno za neke, a za mene je jos manje bitno jer sam svakako osvojio regularnu sezonu sa skorom 18:0 i uzecu titulu ako ne zavrsimo plej of, a imao sam zelju za tim da bude sve kako je zamisljeno.

Sto se tice prve divizije, Milic i ja smo se izjasnili a ostali cute. Njima sam poslao plan nastavka jos pre par nedelja jer sam video da nece igrati svaki nas igrac pa sam napravio tabele sa izmenama koje moramo napraviti zbog odsustva nasih igraca. Kada pogledamo, od nas 8 se samo dvoje izjasnilo pa mozda ja ne gledam sve ovo na pravi nacin, mozda smo samo Milic i ja ludi a ostali znaju sta rade. Ucesnike prve divizije necemo izbacivati zbog ovoga ali ocekujemo odgovor od njih, zasto su se oglusili na sve pokusaje da se dopre do njih u zelji da se samo dobije prost odgovor u vezi nastavka sezone, DA ili NE, ostalo bih ja spremio sve sto treba a za to treba dosta posla pa sam zato i pitao malo ranije. I ja imam svoje obaveze, posao, dva treninga na dan, kucni ljubimci, devojke, ortaci, ZVEZDA. Znam da ovaj fantazi nije ceo svet, kako vama tako i meni, ali ja kao trenutni organizator moram da se malo vise iscimam jer se nece sve odraditi samo od sebe pa morate razumeti da neko mora da bude malo naporniji sa svim ovim stvarima a gledam da uprostim sto je vise moguce.

Tako cu sledece sezone da napravim sve lige koje budemo igrali, namesticu sve opcije, napravicu sve timove na svoje mejlove, sva imena i grbove cu da postavim, u razvojnoj ligi cu nakon kompjuterskog drafta da izbacim sve te igrace i ubacim one koje ste izabrali na nasem glavnom draftu i onda ce svi da dobiju svoj tim kompletno namesten i bice spremni da igraju. Ako neko nece moci da prisustvuje draftu, preuzecu jedan, dva ili tri tima iz svake lige pa cu drugima da uzmem igrace kako mi daju spisak igraca po prioritetu. Izbacio sam uputstvo da olaksam ljudima i za svako njihovo pitanje sam spreman da dam odgovor. Za uzvrat ocekujem samo minimum ljudskosti i da nam je komunikacija normalna jer se na to svodi vecina ovog naseg druzenja na ovom mestu.

Da rezimiram. Svi ucesnici polufinala druge divizije su izbaceni iz takmicenja pa njihovi klubovi cekaju nove menadzere. Ovo je lepa vest za novajlije jer su se otvorila jos dva mesta u drugoj diviziji a ovo je takodje dobra vest za ljude koji cekaju na klubove iz prve divizije jer su se i tamo otvorila dva nova mesta.

Sto se tice Banovica i LucasCP3-a. Ocekujemo bar neki odgovor zasto su se oglusili na sve ovo u poslednjih par nedelja, pa cemo videti sta cemo sa njima. 

Milic i ja cemo jos videti sta cemo raditi po pitanju zavrsnice, ima opcija da on i ja odigramo veliko finale jer smo od nas cetvoro u polufinalu samo mi ostali.