• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

ФИБА такмичења 2019/2020

Започео северна страна, Дец 26, 2019, 23:51 поподне

« претходна тема - следећа тема »

северна страна

Црвена звезда је живот мој, трофејно небо, сузе и зној... Ни суво злато, новац, сво благо, ништа к'о Звезда није ми драго...

ljubisa rajkovic

Svaka cast za ovu temu.Ja cu prvi kao nekakav kosarkaski istoricar dati svoj doprinos ovim upisom.Kao prvo zelim da cestitam ekipi Tenerifa drugu titulu klupskog prvaka sveta u kosarci.Odigrali su jako dobro nasparam Virtusa koji je pokazao da tri igraca i polu-trener kad je klupska kosarka u pitanju nisu dovoljni i da su pojedini igraci preplaceni za to sto pruzaju.

Posebna prica su nasi kosarkaski mediji koji su jednostavno preskocili ovo takmicenje.Samo su kladionica i mondo objavili da se ovo takmicenje odrzalo.Ostale koje sam proveravao,a nisam se bas mnogo trudio priznajem,su preskocili ovo takmicenje cak i b92 koji je prosle sezone jedini objavio da je aek tad postao prvak sveta.

Dok kladionica samo konstatuje da je virtus izgubio,na mondu sam svedok pravog cirkusa.Naime tamo je doticni novinar napisao da fiba interkontinentalni kup nije vazno takmicenje(zamislite samo kad je fudbal u pitanju to ne vazi) kao i da je virtus pristao da na tom takmicenju ucestvuje.Ja zaista ne znam odakle vade ovako fakultetski obrazovane novinare jer ako vec doticni prati kosarku onda bi morao da zna da osvajac fiba lige sampiona ima obavezu da ucestvuje na tom turniru uz domacina turnira,sampiona juzne amerike i americkog sampiona g-lige koja je pod patronatom fibe.

Posebno je zanimljivo ponizenje iskrenih ljubitelja kosarke poput mene jer je doticni novinar napisao da cak ni najzagrizeniji ljubitelji kosarke ne znaju da se to takmicenje odrzava.

Zanimljiva selekcija reci nema sta.Kad smo docekali da novinari u pokusaju misle umesto nas i govore nam sta jeste,a sta nije vazno takmicenje.

Zanimljivo da niko od tih istih novinara nije nikad napisao da taj virtus igra evrokup ove sezone upravo zahvaljujuci osvajanju fiba lige sampiona,ali znate,prevelik je to posao za sportsko novinarstvo.Treba kliknuti dva puta misem na pravo mesto,lakse je pisati lazi i nebuloze.

almatinac

Vlada 89

Ako bi me naterao da pogledam jedan meč od ovih,ubi me
"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

Sasha

Jedino što može ovde biti zanimljivo je potencijalno četvrfinale Saragosa-Tenerife i jedni i drugi imaju dobru sezonu a sve ovo ostalo je blagi užas.

stefcerak

OVa faza pred F4 ce biti zanimljiva....

Ima ce tu sta da se gleda.....nemo' ste na kraj srca....

Sasari vs Hapoel je lepa poslastica u najavi.....

Pa i Turk Telekom vs Dizon koji se ove sezone lepo izdvojio kao neka treca najbolja francuska ekipa....imaju par dobrih pojedinaca....

AEK je uvek kul...

Tenerife legendardni tim FIBA takmicenja  8) .....

Saragosa isto dobra ove sezone.....

Kao i uvek pred kraj nekih takmicenja izdvoji se tu par solidnih ekipa.....

Bice zanimljivo....
Svuda grmi okolo!

veljasinn

Izgleda da će Darušafaka i Ritas napustiti ULEB takmičenja i preći u FIBA Ligu šampiona. To će biti udarac za ionako slabi Evrokup, jer oba kluba imaju navijačke baze i solidne ekipe.

veljasinn

Sada i zvanično: FIBA Liga šampiona je postigla dogovor sa Bilbaom, Ritasom i Darušafakom.

Kako prenosi ugledni novinar Emiliano Carchia, FIBA Liga šampiona je uputila zvaničan poziv i Galatasaraju, a sa Jadrana su navodno pozvali tri kluba, a kako on tvrdi to su Partizan, Olimpija i Budućnost.

Zanimljivo leto nas očekuje.

Косјерац

Ма гарант ће то прихватити ЦедОлимпија, мислим ако буду заинтересовани за то такмичење.

Vlada 89

Vrbuju i Unikahu,Fortitudo će igrati takođe LŠ,krenuli su agresivno

"Some background information about EuroCup teams committing to Champions League. Last week Rytas Vilnius board member revealed that FIBA promised them to pay additional bonuses for the results in the domestic championship (LKL): 1st place - 400k, 2nd place - 250k, 3rd place - 150k"
"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

Косингас

Након Дарушафаке, Тофаша, Ритаса и Билбаа, и Галатасарај прелази у ФИБА Лигу шампиона...

Одоше сви Турци код њих.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Vlada 89

Pa i treba
Kada im liga nema prolaznost u EL, a da cekaju po neko ucesce preko EK im se ne isplati