• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

RSB - NBA - FANTAZI LIGA - 2020/21

Започео Ivo.CZBG, Апр 05, 2020, 12:26 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Ivo.CZBG

Ipak jedna ispravka. Umesto solpsa ce u trecu diviziju odmah uci Matuzalem88. Solps se ne javlja u poslednje vreme a aktivan je na forumu. Pitao sam ga za klub i konferenciju i da li ce igrati on i brat jer je najavio i brata. Za sada ga sklanjam iz trece divizije a ako se pojavi i bude zeleo da igra, bice mesta i za njega ali za sada moramo da popunjavamo lige redom.

Matuzalem88 je izabrao Oklahomu pa je Jackalu ostao Sarlot i tako smo dobili sve klubove sa menadzerima.

Svi novi koji se budu prijavljivali, neka izaberu jedan evropski klub iz eurolige i jedan koledz tim za razvojnu ligu. Imate ponudjenih 20ak koledz timova ali vi mozete uzeti bilo koji drugi koledz tim. Popunjavamo isto 10 mesta kao i u trecoj diviziji, samo sam naveo 18 klubova iz eurolige koji su igrali prosle sezone.

POČIVAJ U MIRU BRATE NAŠ!

Ivo.CZBG

Јун 03, 2020, 19:48 поподне #21 Last Edit: Јун 03, 2020, 19:52 поподне by Ivo.CZBG
Ode i Zvezda, a srecni dobitnik je :prvak: ...

ljubisa rajkovic

Ivo.CZBG

Јун 05, 2020, 11:48 пре подне #23 Last Edit: Јун 05, 2020, 11:51 пре подне by Ivo.CZBG
Javio se i treci bivsi ucesnik od velike cetvorke iz prve sezone i potvrdio je da bi da igra u sezoni 2020/21. U pitanju je Frenky. Ne samo sto je jedan od cetiri vazna srafa iz prve sezone koji su propustili drugu, nego je i ucesnik velikog finala plej of-a u sezoni 2018/19, a trofej mu je izmakao za samo 63 poena u duelu gde je bilo ukupno 1841.30 poena.

Istok je takodje dobio veliko pojacanje. Frenky je menadzer sa najvise osvojenih medalja po rundama sa istoka u prvoj diviziji a i skor protiv klubova sa zapada mu je izvanredan, 10:2.

Dobro dosao nazad brate i nadam se da ces nastaviti sa odlicnim partijama i u sledecoj sezoni.

Stefanjuve i Frenky cekaju svoje klubove i divizije. Videcemo na nekih mesec dana pred pocetak sledece sezone pa cemo se razdeliti u zavisnosti od toga koji klubovi budu slobodni. Njih dvojica imaju odlican koeficijent iz prve sezone pa ce moci da biraju koji god klub zele jer su propustili samo jednu sezonu.

Ivo.CZBG

Ivo.CZBG

Јун 11, 2020, 13:45 поподне #25 Last Edit: Јун 12, 2020, 15:00 поподне by Ivo.CZBG
Cuo sam se sa Laflare-om. Rekao je jos prosle godine pre pocetka sezone, a sada i potvrdio, da se zaposlio pa da ima manje vremena za igranje, a poceo je i ozbiljnije da igra NFL fantazi gde je bio sampion druge lige pa je izrazio zelju da se sledece sezone skoncentrise samo na to. Ako se vrati u sezoni 2021/22, posto bi odsustvovao samo jednu sezonu, a javio je da nece da igra ovu, onda moze da se prijavljuje za slobodne klubove iz druge divizije ako bude slobodnih, jer je trenutno u njoj i igrao je plej of ove sezone.

Posto smo tek na kraju ove 2019/20 sezone uveli pravilo, da iako nije postojala treca divizija ove godine, poslednja tri menadzera iz druge divizije dobijaju otkaz u svom klubu i ispadaju u trecu diviziju, a klubovi ostaju tamo gde jesu jer nema klubova iz trece divizije koji bi ih zamenili jer se ona nije ni igrala u sezoni 2019/20, zbog toga ce sva tri menadzera dobiti otkaz u svojim klubovima ali nece svi ispasti u trecu diviziju. To ce biti pravilo za ubuduce. Za sada ce Gauco i Perica da ispadnu u trecu diviziju jer oni nisu bili aktivni vise od dve nedelje prosle sezone i napravili su po par prekrsaja sa izbacivanjem odlicnih igraca u slobodne agente, i nema logike da ostaju u drugoj, dobice novu sansu ako zele ali u trecoj diviziji, dok ce Kosjerac koji je sa nama tu od pocetka fantazi lige ostati u drugoj diviziji i zameniti Laflarea na mestu menadzera Majami Hita. Ovo je jedina i poslednja sezona gde ce se vrsiti po neka manja korekcija jer smo tek od druge sezone uveli nova pravila pa ce od sledece sezone da se zna u napred sve sta i kako.

Ovo nista ne menja situaciju, i dalje su Portland, San Antonio i Golden Stejt slobodni klubovi u drugoj diviziji i kada dodje vreme svi ce moci da konkurisu za njih.

RASMC

Prijava za draft - zadržavam ekipu.

S druge strane, ne bih učestvovao u Liga Kupu.

Iskreno sam pobornik manjeg broja igrača po ekipi, ali može i ovako.

Ivo.CZBG

Јун 12, 2020, 00:08 пре подне #27 Last Edit: Јун 12, 2020, 15:07 поподне by Ivo.CZBG
Vazi brate, drago mi je da igras i sledece sezone, zelim ti uspesniju sezonu od prosle. RASMC je izborio opstanak u prvoj diviziji i nastavice takmicenje u istoj u sezoni 2020/21. Menadzer koji je u prvoj sezoni delio prvo mesto sa Straxom na kraju regularnog dela prvenstva sa skorom 15:5, i malo je falilo da uzme bronzanu medalju u plej of-u ali je izgubio sa 16,70 poena razlike bas od Straxa.

Imao si velikih problema sa povredama ove sezone a posebno te je ukopala povreda prvog pika, Karija. Svaka cast na aktivnosti, igrao si od pocetka do kraja, mislim da nisi propustio ni jednu nedelju iako si imao mnogo problema.

VELICINA ROSTERA.

Svaka misljenja i ideje su dobrodosle. Sto se tice broja igraca, po uzorku iz prethodne dve sezone, primetio sam da malo ljudi pravi izmene u toku sezone.

Sto se tice prosle sezone u prvoj diviziji, klubovi iz donje polovine tabele su imali po 1,2,4,6 dodavanja igraca u toku sezone, ne racunam neaktivan klub koji je promenio menadzera pa se tu napravilo vise izmena u poslednjih par kola nego za celu sezonu. U gornjem delu tabele su dva kluba imala 3 i 8, a jedino smo Milic, Banovic i ja malo vise kombinovali.

U drugoj diviziji tri menadzera nisu uopste pravila izmene, sestoro je napravilo u proseku 5 izmena u sezoni i samo je dejanbgd napravio vise od ostalih.

Ovo su jako male brojke i mislim da dodatni igraci za razvojni tim nece predstavljati preveliki problem. Svi cemo na draftu sigurno upecati po par odlicnih igraca posle 150. renkinga, to ce zahtevati malo vece pripreme pred sezonu ali i to je sastavni deo igre. U toku sezone cemo moci da radimo trejdove sa svim tim igracima a bice i nesto na vejveru. U probnoj ligi smo uvideli da i pored toga sto smo tamo uzeli i vise igraca nego sto cemo sada uzeti, uvek ima neka zanimljiva opcija koja iskoci u toku sezone pa ce se pokupiti.

Mogli bi ove sezone da probamo ovaj sistem pa cemo iz iskustva videti kako ce to ici. Ako se vecini ne bude svidelo onda cemo menjati naravno, tebi hvala na misljenju, ono je uvek pozeljno.

RASMC

Loše sam birao u prvoj rundi, a posle mi se još i Dox povredio. Doduše, birao sam Dončića u drugoj :-D

Ja sam to napisao za broj igrača jer nismo u situaciji da "osvežimo" tim u toku sezone. Međutim, verujem da će upravo tu i pomoći razvojni tim.

Ivo.CZBG

Јун 12, 2020, 21:01 поподне #29 Last Edit: Јун 12, 2020, 21:46 поподне by Ivo.CZBG
Цитат: RASMC  Јун 12, 2020, 17:40 поподнеLoše sam birao u prvoj rundi, a posle mi se još i Dox povredio. Doduše, birao sam Dončića u drugoj :-D

Ja sam to napisao za broj igrača jer nismo u situaciji da "osvežimo" tim u toku sezone. Međutim, verujem da će upravo tu i pomoći razvojni tim.
Mogao je to da bude odlican pik s'obzirom da je otisao Durent, a Klej povredjen, pa se ocekivalo da ce Kari da vuce GSW, a moglo je da se desi i ovo sto se desilo, tankovanje sa povredom ili bez nje. Meni je Frenky bacio buvu pre drafta kad smo pricali ko ce koji pik da izabere, tad mi je rekao "kako god uzeli, ili ti ili ja uzimamo Hardena i Karija". Pa sam malo razmisljao i o Kariju ali na srecu ipak ostao pri svom da cu uzeti Hardena jer ga mrzim kad igra protiv mene, pa sam ga zeleo u svom timu da vidim kako je to kad krene silovanje u moju korist :D

Doncica si mi uzeo ispred nosa ;) , bio mi je plan da uzmem ili Doncica i Dramonda ili Vucevica i Simonsa. Doncica si uzeo kao 18. pika a Dramond mi otisao na 19. piku pa sam ja uzeo ipak ovu drugu dvojicu kao 20. i 21. pika.  Nisam se pokajao, odradio je nas ciga Vucevic odlican posao, bio nesto kratko povredjen i imao jako kratak period losih rezultata a ostalo je izdominirao, cesto sa 40+ poena. Simons je uzet zbog starih zasluga, u prvoj sezoni mi je odigrao svaki duel i jedan je od najzasluznijih za titulu, i on je imao jedan losiji period ali je u sustini skroz ok odigrao. Dramond i Doncic, da je Dramond ostao u Detroitu, bi bio potpuni hit, sa sve Hardenom kao prvim pikom ali to je draft, win some, lose some.

Doncica sam ti probao uzeti nakon povrede Karija, hteo sam iskoristiti situaciju pa da ti dam 2, 3 ili 4 igraca za Doncica pa da pokrijes malo odsustvo Karija ali se nisi dao ;)

Sto se tice velicine ekipe, tu smo se sve razumeli od pocetka, o istoj stvari pricamo. Razumeo sam te da vise volis kad je manja ekipa, da li od 12 ili 15 igraca po timu i to je to, a ne da se pokupi sve na draftu pa da ne ostane nista na slobodnim agentima. Bas zato sam proverio podatke iz prethodne dve sezone i kada sam video da ljudi inace slabo menjaju u toku sezone, odlucio da to nece biti problem jer ce kao sto kazes, svako odmah imati jos 15 igraca od kojih ce dosta njih iskociti u prvi plan i moci ces osveziti ekipu u toku sezone, a tu su i trejdovi pa ces moci da kombinujes u toku sezone sa drugim klubovima. Dodatan plus je i to sto cemo imati i razvojnu ligu za takmicenje, kroz nju cemo vise pratiti te slabije rangirane igrace pa cemo se bolje upoznati sa njihovim kvalitetima i onda ce moci zaigrati i za NBA klub kad budu spremni. U liga kupu ce isto znaciti mnogo jer ce moci menjati do dva pika od mogucih pet.

Ivo.CZBG

Ovo je poslednja poruka do kraja oktobra pa da se polako spremite za narednu sezonu.

Posto ce uskoro da se nastavi NBA liga, bicemo zauzeti sa PLAYOFF TURNIROM sve do polovine oktobra a u novembru se planira da krenemo sa zavrsnim pripremama za RSB ligu, biranje pikova i draft, jer se prica da ce u decembru da pocne nova sezona. Zato cu vam sad napisati finalni format kako ce izgledati sledeca sezona pa ce te imati vremena da se svi spremite psihicki i fizicki ;) Nema nikakvih velikih promena sem toga sto smo svi spojedni u jednu ligu, a neke stvari su i olaksane, kao sto je draft, biramo igrace bez prekida, od pocetka do kraja, necemo prekidati na pola zbog razvojne lige kao sto sam ranije objasnio. Od 20 izabranih igraca, svih 20 cemo koristiti za NBA ligu a od 9. do 20. pika za ravojnu ligu, ukupno 12 igraca. Imacemo samo jedan draft a mozemo sa njim igrati i do tri takmicenja.

Videli smo prosle sezone iz iskustva da nizi rangovi ne lice ni na sta. Od 10 menadzera u drugoj diviziji je samo troje bilo aktivno tokom cele sezone. Zato sam odlucio da vise necu da trosim vreme na vise nizih rangova nego cemo napraviti jednu zajednicku ligu od 20 klubova i svi cemo se boriti za titulu pa ce i aktivnost biti bolja. Ako bude prijavljeno i preko 20 ljudi, oni ce igrati bilo kakvu NBA fantazi ligu kao nizi rang. Oni mogu preci u prvu ligu i u toku ove 2020/21 sezone ako neko bude neaktivan vise nedelja a ne javi se da ce biti neaktivan, takodje mogu preci sledece sezone umesto neaktivnih menadzera, ili mogu da dobiju promociju umesto poslednja 2 menadzera u prvoj ligi, poslednji na zapadu i poslednji na istoku ispadaju iz lige.

Ovo je tabela sa prijavama, spojio sam nas sve u jednu ligu. Bice dve konferencije po 10 klubova i svaka konferencija ce imati po dve divizije. Pre svake sezone cemo odraditi zreb da vidimo ko ce sa kim biti u diviziji unutar konferencija i sa tim klubovima ce te igrati malo vise utakmica u toku sezone. Pet duela protiv svoje divizije, 4 duela protiv svoje konferencije i 3 duela protiv druge konferencije, ukupno 70 duela u toku sezone.

Javio se i dejanbgd da zeli da igra sa nama i sledece sezone, to je odlicna vest jer je to covek koji je uvek 100 posto aktivan i spreman za akciju.

Strax, lukacz i Letri996 su javili da ce preskociti ovu sezonu pa su sad ti njihovi klubovi slobodni i trebace se preuzeti jer su to prvoligaski klubovi.

BIRACEMO KLUBOVE KAD SE ZAVRSI OVA SEZONA, KRAJ OKTOBRA I POCETAK NOVEMBRA.

Forumasi koji jos nisu izabrali svoj klub.

7.   stefanjuve - (siguran u prvoj ligi)
8.   frenky - (siguran u prvoj ligi)
22. Skolovani prevarant
23. Bobane pomeri BMW

Forumasi koji ce mozda trebati da zamene svoj klub.

10.  dejanbgd
12. Willy_Wonka
13. Strale993
14. Citizen
15. samo ti 91
16. Душан С.
17. točilo
18. Drago Torbica
19. Matuzalem88
20. ljubisa rajkovic
21. Hayo

ZELENO: Klub koji mora da bude u prvoj ligi u sezoni 2020/21 a ima menadzera.

CRVENO: Klub koji mora da bude u prvoj ligi u sezoni 2020/21 a nema menadzera.

PLAVO: Klub koji moze a i ne mora da bude u prvoj ligi u sezoni 2020/21.

CRNO: Klubovi koji ne moraju da budu u prvoj ligi u sezoni 2020/21.

ZAPADNA KONFERENCIJA:

LA Lakers - Ivo.CZBG - (siguran u prvoj ligi)
LA Clippers - LucasCP3
NEW ORLEANS Pelicans - Бановић
UTAH Jazz - samo ti 91

SACRAMENTO Kings
DENVER Nuggets
HOUSTON Rockets

PORTLAND Trail Blazers - tocilo
SAN ANTONIO Spurs - ljubisa rajkovic
GOLDEN STATE Warriors

DALLAS Mavericks - Citizen
PHOENIX Suns - Душан С.
OKLAHOMA CITY Thunder - Matuzalem88
MEMPHIS Grizzlies - Hayo
MINNESOTA Timberwolves

ISTOCNA KONFERENCIJA:

CHICAGO Bulls - milic1990 - (siguran u prvoj ligi)
MILWAUKEE Bucks - RASMC - (siguran u prvoj ligi)
BOSTON Celtics - Топ - (siguran u prvoj ligi)
ATLANTA Hawks - blanco - (siguran u prvoj ligi)
MIAMI Heat - Косјерац - (siguran u prvoj ligi)

INDIANA Pacers
TORONTO Raptors
ORLANDO Magic
CLEVELAND Cavaliers

DETROIT Pistons - dejanbgd - (siguran u prvoj ligi)

NEW YORK Knicks - Willy_Wonka
PHILADELPHIA 76ers - Strale993
BROOKLYN Nets - Drago Torbica
CHARLOTTE Hornets
WASHINGTON Wizards

VAMA BITNI DATUMI - NISTA JOS NIJE TACNO ODREDJENO ALI OTPRILIKE.

Vreme biranja pika - u toku novembra 2020.

Vreme drafta - nedelju dana pre pocetka lige (cekamo datum)

Na listi su zelenom bojom oznaceni menadzeri koji su sigurni u prvoj ligi za sledecu sezonu 2020/21. Ostali ce videti na kraju prijava pa ce se dogovoriti ako neko bas zeli da bude u nizem rangu u svojoj prvoj sezoni pa da se uhoda sa fantazijem, ili cemo gledati po redosledu prijave pa ce poslednje prijavljeni ici u nizi rang. Za sada nas ima 23 menadzera a 20 nas treba za prvu ligu. Mozda neko i odustane do pocetka lige pa cemo znati vise pred pocetak. Ako bude samo 3-4 menadzera za nizi rang, imam ja par ljudi koji ce moci da uskoce neobavezno u ligu a mogu i ja da ucestvujem u drugoj ligi koja ce biti samo kvalifikaciona za prvu ligu pa da popunimo broj da bi svi mogli da igraju sledece sezone. Kao sto sam vec spomenio, svi iz druge lige mogu vec ove sezone da predju u prvu ligu ako neko iz prve lige bude neaktivan par nedelja a ne bude javio da nece biti aktivan, mogu i na kraju sezone da zamene neaktivne menadzere iz prve lige, a dva najbolja iz nizeg ranga svakako prelaze u prvu ligu umesto dva najlosija kluba iz prve lige.

Redosled biranja pika za predstojeci RSB draft.

1.   Ivo.CZBG
2.   Бановић
3.   LucasCP3
4.   milic1990
5.   RASMC
6.   Топ
7.   stefanjuve
8.   frenky
9.   blanco
10.  dejanbgd
11. Косјерац

12. Willy_Wonka
13. Strale993
14. Citizen
15. samo ti 91
16. Душан С.
17. točilo
18. Drago Torbica
19. Matuzalem88
20. ljubisa rajkovic
21. Hayo
22. Skolovani prevarant
23. Bobane pomeri BMW

NACIN BODOVANJA IGRACA

Igramo uvek point sistem u nasem takmicenju, to znaci da se sabiraju svi poeni koje igraci osvoje a oni se dobijaju za postignute poene, asistencije, skokove, itd, imate celokupnu listu dole.

3PT-MADE: 0.5 poena
DEFANZIVNI SKOK: 0.5 poena
OFANZIVNI SKOK: 0.7 poena
POEN: 1.0 poen
ASISTENCIJA: 1.5 poena
UKRADENA LOPTA: 2.0 poena
BLOKADA: 2.0 poena
DABL DABL: 3.0 poena
TRIPL DABL: 3.0 + 3.0 = 6.0 poena

IZGUBLJENA LOPTA: -1.0 poen

IDEJA KOJA CE DA USAVRSI ZAVRSNICE TAKMICENJA

Pre nego sto objasnim format takmicenja, objasnicu kako ce se igrati plej of NBA lige i LIGA KUPA. Sa tim plej of-om smo resili najveci problem u NBA ligi a to su odmaranja i povrede igraca. Sa ovim sistemom cemo imati savrseno takmicenje.

U oba plej of-a ce se igrati serije do 3 pobede. Biracemo prve petorke, 5 igraca, 5 pozicija, samo 5 meceva, po jedan mec za svakog igraca. Videcete kod dela o LIGA KUPU kako ce sve biti postavljeno na forum, svi igraci, raspored njihovih utakmica, sve sto vam treba, i samo ce te trebati da kopirate imena igraca na poziciju na kojoj zelite da vam igra taj igrac i to je sve sto vam treba za jedan duel, minut posla.

Nego da se vratim na ideju sa kojom cemo pobediti sistem i nece nam propadati sezona ako nam se povrede igraci, moze i prvi pik da se povredi i opet nece biti toliki problem.

Prosle sezone se povredio Kari, prvi pik Milvokija. I pored toga mu je falila pobeda ili dve da se plasira u plej of. Tako da u regularnom delu sezone se i moze nekako nadoknaditi odsustvo ali u plej ofu na jedan duel od nedelju dana ili duel od 5 na 5 utakmica tesko. Zato cemo svi imati isto pravilo za plej of. Smemo da koristimo samo po jednog igraca od 1. do 3. pika sa drafta, jednog igraca od 4. do 6. pika, jednog igraca od 7. do 9. pika, jednog igraca od 10. do 12. pika, i jednog igraca od 13. do 20. pika.

Ovako ce svi imati istu sansu da se bore za titulu iako su ostali bez par jacih igraca iz svog rostera. U toku serije ce te moci kombinovati kojeg god zelite igraca ali mora da bude samo jedan iz ovih grupa koje sam naveo i mora da bude po jedan na svakoj poziciji, PG,SG,SF,PF,C. Ovako bi on uspeo da nadoknadi odsustvo Karija i da umesto njega stavi nekog sa drugog ili treceg pika, to su sve igraci koji koliko toliko mogu da pokriju odsustvo Karija. Taj sto ima povredjenog jedino gubi velicinu rotacije i mogucnost biranja petorki pa ce u prvoj grupi imati 2 igraca umesto tri, ali je to najmanji problem jer smete forsirati jednog igraca koliko god zelite dok god se uklapa u petorku na svojoj poziciji.

Videcete na temi o LIGA KUPU kako ce to sa petorkama da funkcionise lako, sve ce vam biti dato na tacni i vi za par minuta zavrsavate odabir igraca. Takodje ce i liga kup da posluzi kao provera takvog sistema pa cemo za tri meseca liga kupa biti spremni da bude savrseno do plej ofa nase NBA lige. Za sve sto vas zanima ce te moci da me cimate kad god, i koliko god puta zelite, pa cemo svi skontati na vreme i bicemo spremni za ovaj odlican nacin igranja plej ofa, kao pravi plej of NBA lige. 

FORMAT SVIH TAKMICENJA

Videcemo koliko ce dugo da traje predstojeca sezona zbog svih ovih prekida. Inace je planirano da sezona izgleda na sledeci nacin.

REGULARNI DEO SEZONE

• Regularna sezona NBA lige bi trajala 15-16 nedelja. Namestamo po 30 ili 35 utakmica, 6 ili 7 utakmica za svaku poziciju, to cemo se jos dogovoriti. Odigrace svako po 70 duela u ligi. Vi nemate zbog toga nikakav dodatan posao, vi namestate u toku nedelje 30ak utakmica a ja cu izbaciti ceo raspored duela na forum pa cemo apdejtovati posle svakog kola. Igrate po 5 puta sa divizijskim klubom, po 4 puta sa konferencijskim i po 3 puta sa drugom konferencijom.

• Regularna sezona RAZVOJNE G LIGE bi trajala 10 nedelja. Namestanmo 20 utakmica, po 4 utakmice za svaku poziciju ili ce moci bilo koji igrac da igra, kako se dogovorimo. Odigrace svako po 32 duela u ligi. Igrate po 3 puta sa divizijskim protivnikom, po 2 puta sa konferencijskim i po 1 put sa drugom konferencijom.

• Regularna sezona LIGA KUPA bi trajala 8 nedelja + 4 dana(12 duela od po 5 dana = 60 dana). Namestamo prve petorke, 5 igraca, 5 pozicija, samo 5 meceva, jedan mec po igracu. Igrate po 4 puta sa svakim protivnikom iz grupe, to je ukupno 12 duela a duel traje 5 dana. Dobice svi tabelu sa njihovim rasporedom na svakih 5 dana pa ce znati kad pocinje a kad se zavrsava duel i ko kad igra od njegovih igraca.

PLAYOFF TAKMICENJA

• Plej of NBA lige bi poceo od 16.-17. nedelje. Po 6 najboljih iz svake konferencije ide u pej of. Svaka runda bi trajala od 10 do 12 dana, to cu znati pred pocetak lige kada vidimo koliko ce trajati sezona. Serija se igra do 3 pobede. U tih 10ak dana imate sasvim dovoljno utakmica da namestite za sigurna tri duela i za mogucih 5 ako ode u majstoricu.

• Plej of RAZVOJNE G LIGE bi poceo od 11. nedelje i trajao bi do kraja 14. nedelje. Standardan plej of. Po 6 najboljih iz svake konferencije ide u plej of.

• Plej of LIGA KUPA bi poceo od 10. nedelje. Svaka runda bi trajala 10 dana. Serija se igra do 3 pobede. Po dva najbolja iz svake grupe idu u plej of.

Na ovaj nacin se nece preklapati glavna plej of takmicenja. Jedino ce se malo preklopiti LIGA KUP i RAZVOJNA G LIGA ali to nece biti problem. U LIGA KUPU ce se igrati samo sa petorkama, 5 igraca, 5 pozicija, samo 5 meceva, dok ce se u RAZVOJNOJ G LIGI nastaviti sa namestanjem po 20 utakmica kao u regularnom delu sezone.

Jedino ce boljeplasirani u razvojnoj ligi imati malu prednost u plej ofu.

1.RS ce imati +1 mec protiv 2.RS
1.RS ce imati +2 meca protiv 3.RS i 4.RS
1.RS ce imati +3 meca protiv 5.RS i 6.RS

2.RS ce imati +1 mec protiv 3.RS i 4. RS
2.RS ce imati +2 meca protiv 5.RS i 6.RS

3.RS ce imati +1 mec protiv 5.RS i 6.RS

4.RS ce imati +1 mec protiv 5.RS i 6.RS

KOEFICIJENTI:

• Koeficijent za NBA ligu ce ostati slican, moci ce se osvojiti max oko 80.000+ koeficijent poena. Objavicu kako ce se tacno racunati pred sezonu 2020/21. Bice isto kategorije kao do sada, plasman posle rs, plasman posle po-a, pobede, pozicije po rundama po broju osvojenih poena, kos razlika, ukupan broj fantazi poena u sezoni.

• Koeficijent za razvojnu ligu ce se isto racunati kao i za NBA ligu ali ce biti manji i do 3-4 puta jer je ipak to slabije takmicenje, ali ce se i tamo moci osvojiti lep koeficijent za svoj NBA klub i za sebe kao menadzera.

• Koeficijent za LIGA KUP je osmisljen i bice postavljen na temi za LIGA KUP. Bice odlican koeficijent, moci ce se osvojiti polovina koeficijenta koliko osvoji pobednik regularne sezone NBA lige ili sampion NBA lige pa bi bilo dobro da ga igraju svi koji su zasluzili to po plasmanu i da nastave odlican niz svog kluba kroz skupljanje koeficijenta.

Ivo.CZBG

Јул 29, 2020, 23:46 поподне #31 Last Edit: Јул 29, 2020, 23:50 поподне by Ivo.CZBG
Poslednja poruka do kraja oktobra my ass :D

Dobio sam par privatnih poruka oko draft pikova gde ljudi misle da je ona gore lista njihov draft pik. Moram da pojasnim da svi razumeju, to nije vas draft pik, tek treba da svi odaberemo koji pik cemo imati na draftu, to je ono biranje pikova koje sam napisao.

Prednost za biranje svog pika ce imati boljeplasirani iz prosle sezone i ko se od novajlija pre prijavio za ovu sezonu. Tako cemo nagraditi uspeh u sezoni pa sledece sezone imate prednost biranja pika za naredni draft.

Bolje je ovako nego da pustimo da kompjuter pre drafta izbaci random redosled pa saznamo 5 minuta pre drafta koji imamo pik. Ovako mozemo svi da se spremimo takticki kada znamo koji je nas pik bar nedelju dana pre drafta.

Postavicu jednu ovakvu poruku koju ce svi redom citirati. Na vrhu poruke ce pisati pikovi a ispod toga lista menadzera po prioritetu biranja. Kada odaberete svoj pik, oznacite crvenom bojom pik koji ste izabrali, a pored vaseg imena napisite koji je taj pik. Posto sam ja zavrsio prvi prosle sezone, biracu prvi svoj pik. Izabracu na primer 15. pik jer mi je to neka taktika za sledecu sezonu i onda ce to izgledati ovako kao u poruci dole.

PORUKA ZA CITIRANJE - BIRANJE PIKA

PIKOVI ZA DRAFT:

1.  PIK 
2.  PIK
3.  PIK
4.  PIK
5.  PIK
6.  PIK
7.  PIK
8.  PIK
9.  PIK
10. PIK
11. PIK
12. PIK
13. PIK
14. PIK
15. PIK
16. PIK
17. PIK
18. PIK
19. PIK
20. PIK

Redosled biranja pika za predstojeci RSB draft.

1.  Ivo.CZBG - 15. PIK
2.  Бановић - 3. PIK
3.  LucasCP3 - 1. PIK
4.  milic1990
5.  RASMC
6.  Топ
7.  stefanjuve
8.  frenky
9.  blanco
10.  dejanbgd
11. Косјерац
12. Willy_Wonka
13. Strale993
14. Citizen
15. samo ti 91
16. Душан С.
17. točilo
18. Drago Torbica
19. Matuzalem88
20. ljubisa rajkovic
21. Hayo
22. Skolovani prevarant
23. Bobane pomeri BMW

Nakon mene ce birati Banovic koji ce izabrati na primer 3. pik, sledeci je Lucas koji ce izabrati 1. pik, itd. Morate svi citirati poruku kada dodje red na vas i da oznacite gore crvenom bojom koji ste pik uzeli, da ljudi lakse vide sta je ostalo od pikova. Nakon sto kliknete citat, obrisite donji i gornji deo poruke da uklonite citat, to je onaj deo "quote", tako ce nakon sto posaljete poruku opet biti dostupan citat za sledeceg menadzera.

Ivo.CZBG

Јул 31, 2020, 05:15 пре подне #32 Last Edit: Јул 31, 2020, 05:20 пре подне by Ivo.CZBG
Odradio sam mok draft sa par poznanika, da vidim kako bi izgledale ekipe kada nas ima 20 u ligi. Oni se bas ne razumeju previse u NBA ligu ali smo pratili rejting igraca i prosek poena pa je ispalo dobro.

Zakljucak je da su ekipe odlicne. Jeste, necete imati po 5 super zvezda u timu kao kada je 10 klubova u ligi pa 10 igraca bude odlicnog kvaliteta, ali to po meni nije nikakav problem. Ovako izgleda mnogo realnije pravoj NBA ligi i treba odlicna priprema pre drafta da se napravi dobra ekipa. Posle vi mozete da kombinujete koliko god zelite kroz trejdove pa ce biti mogucnosti popraviti nedostatke.

U prvih 9 pikova ima bas odlicnih igraca da se pokupi, to su prve tri pik grupe od po 3 igraca za zavrsnicu prvenstva. U cetvrtoj grupi od po 3 igraca ima odlicnih mladih igraca ali i dosta iskusnih koji odigraju dobre partije u toku sezone pa ce i ta grupa biti jako zanimljiva. U poslednjoj petoj grupi gde je poslednjih 8 igraca ima svega i svacega. Tamo vam treba samo jedan normalan igrac da vam popuni petorku a to ce sigurno biti jer i tamo ima bas zanimljivih igraca koji mogu da odigraju dobru sezonu. Ispalo je mnogo bolje nego sto sam i ocekivao kada sam video kako bi ekipe izgledale.

Pricalo se da ne valja mozda duboka liga jer nemas sta pokupiti sa slobodnih agenata. Opet ponavljam, u poslednje dve godine, jedva je ko sta i kupio sa slobodnih agenata, tih par igraca sto su kupili nije nista, sad ce te odmah imati po 20 igraca i svi cemo biti u istoj situaciji, svi ce imati skromnije ekipe jer nas je malo vise. Ja nisam video problem 2018. godine u ligi od 16 klubova, cak sam imao odlicne slobodne agente koje sam posle trejdovao za neke top igrace. Iz iskustva od prosle sezone i one E6 lige, mogu vam reci da je odlican osecaj kada pratis neke slabije igrace koje verovatno ne bi nikad ni pratio jer su nam uvek ekipe popunjene sa samo odlicnim igracima, ovako ce biti bas raznovrsno i zanimljivo takmicenje.

PETORKE:

Da sve bude jos bolje i zanimljivije, do pocetka lige cu jos usavrsiti to igranje sa petorkama. Vec sad mogu da kazem da ce biti pravilo da u prva tri meca u plej of seriji morate da iskoristite bar dva igraca od tri koliko imate u prvoj grupi gde su prvi, drugi i treci pik. Ovako nece biti velike prednosti ni za koga jer i onaj sto ima Hardena mora da ubaci i nekog drugog pored njega a ne samo Hardena. Ako ode u cetvrti mec, i tu je ok da se koriste 2 od 3 igraca, a verovatno ce morati da bude 2x jedan pik, i 2x drugi pik, a ne 3 puta jedan igrac i jednom onaj drugi igrac. Ako ode i u peti mec u plej of seriji, onda ce morati da se iskoriste sva tri igraca iz prve pik grupe. Ovo nece vaziti samo ako je nekom povredjen neki igrac iz te grupe pa svakako ne moze da koristi sve igrace. Ovo pravilo jos vise dodaje neizvesnost toj plej of seriji koja ce biti spektakularna i svi ce verovatno pratiti to iako mozda ne ucestvuju u plej ofu jer se igra samo 5 na 5 utakmica pa ce svaki minut tih igraca biti jako zanimljiv za pracenje.