• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

РАСПЛЕТ КОШАРКАШКИХ ТАКМИЧЕЊА

Започео Селектор, Апр 24, 2020, 11:37 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

Селектор

Апр 24, 2020, 11:37 пре подне Last Edit: Апр 24, 2020, 12:29 поподне by Селектор
Ајде овако, обзиром да је ово актуелна тема, да је просто одвојимо и преселимо на једно место.

Постоји доста непознатих у целој причи и заиста се не може у овом тренутку знати шта ће да се деси. Навео бих неколико ставки које су битне а то је следеће

- Евролига заседа 15.05. најава доношења одлуке за ЕЛ је до 25.05.
- Шпанија је продужила карантин до 01.06.
- Седница председништва АБА лиге је одржана јуче и ништа није договорено, свако је вукао на своју страну
- Уговори играчима истичу 20.06. (говоримо о играчима без вишегодишњих уговора) и евентуалне излазне клаузуле се активирају тада
- Сваки датум након 01.07. је улазак у сезону 2020/2021
- ВТБ лига је поништила првенство

Проблем код АБА лиге није један, више је проблема
- Неодиграна утакмица између Будућности и Црвене звезде за коју не постоји никаква одлука
- неодиграно 22. коло које би одредило који је 4. учесник завршнице (и ко остаје а ко испада?)
- завршни турнир односно завршница (ф4/плеј оф)
- место одигравања завршног турнира

И једно питање које би можда могло да оде испод радара а није ни мало небитнио, да ли ће Шпанци завршавати своју лигу или Евролигу, ако се уопште буде било шта завршавало...
Ја, када ме гледаш, поносно стојим - ја сам звездаш!

napster

Ma razglabaju po drustvenim mrezama i forumima, nema potrebe prenositi takve gluposti, da ne prenosimo sad sve sto pisu po internetu, gubi se poenta teme.

Ono sto je takodje bitno jeste da je i Bartomeu istakao da Evroliga ne sme ici dalje od 31.07.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

SKJ

Pohvala za otvaranje posebne teme..

Evo Mocart pise kako je na proteklom sastanku Aba-e Misko Raznatovic rekao da puno igraca vec ima potpisane ugovore sa novim klubovima za sledecu sezonu. Medju njima su i neki od igraca Zvezde i Partizana. To, po njegovim rijecima, znaci da su od 1.jula igraci tih novih klubova.

Ne vidim nacin da se sezona u ABA nastavi u ovim okolnostima, posebno zbog ovog "silovanja" oko nastavka Evrolige. Mislim da nema vise prostora ni za Superligu Srbije, prosto treba sve ponistiti i poceti pripremu za novu sezonu.

Interesantno bi bilo da znamo ko je to od nasih igraca vec potpisao za druge klubove?

Jenkins

Цитат: djoledjole  Апр 24, 2020, 12:08 поподнеPohvala za otvaranje posebne teme..

Evo Mocart pise kako je na proteklom sastanku Aba-e Misko Raznatovic rekao da puno igraca vec ima potpisane ugovore sa novim klubovima za sledecu sezonu. Medju njima su i neki od igraca Zvezde i Partizana. To, po njegovim rijecima, znaci da su od 1.jula igraci tih novih klubova.

Ne vidim nacin da se sezona u ABA nastavi u ovim okolnostima, posebno zbog ovog "silovanja" oko nastavka Evrolige. Mislim da nema vise prostora ni za Superligu Srbije, prosto treba sve ponistiti i poceti pripremu za novu sezonu.

Interesantno bi bilo da znamo ko je to od nasih igraca vec potpisao za druge klubove?

Немам никакве информације, али овако на прву ми делује да су то Браун, Пантер, Берон...

Селектор

Цитат: Jenkins  Апр 24, 2020, 12:21 поподнеНемам никакве информације, али овако на прву ми делује да су то Браун, Пантер, Берон...

Ајде онда да се не бавимо претпоставкама и уносимо забуну. Сасвим сигурно то нико осим званичника не зна, ако знате како функционише наш клуб, а знате, ништа се ни не зна док клуб не објави.

Вратимо се теми - РАСПЛЕТ КОШАРКАШКИХ ТАКМИЧЕЊА
Ја, када ме гледаш, поносно стојим - ја сам звездаш!

Аzor Аhai

Informacije iz Podgorice po pitanju stava KK Buducnost su sledece (da zadrzimo formu kojom je zapoceta tema)

- Crna Gora ocekuje da se vec 1.juna otvore Hoteli a Buducnost ce toga dana krenuti sa treninzima.
- Buducnost smatra da ce ABA liga biti u velikom problemu ukoliko se ne zavrsi takmicenje
- Dragan Bokan je razgovarao sa Djordijem i stava je da se sledi Evroliga a da ce odluka biti donesena do 25. maja
- Buducnost insistira da se ABA zavrsi na parketu PO PROPOZICIJAMA takmicenja, dakle 1/2 finale i finale u 3 odnosno 5 utakmica i to tako sto ce se igraci testirati pred utakmice.
- Smatra da je Cedevita poslala jasnu poruku raskidima ugovora sa igracima i da Mornar ima prednost zbog boljih medjusobnih duela
- Parovi polufinala Partizan-Mornar i Buducnost-Zvezda i da se igra po sistemu 1-1-1 a da polufinalni mecevi pocnu 8. jula a finalni 15. jula
- Nema nista protiv ni ako se odluci da neki drugi grad bude domacin uz postovanje Partizanove prve pozicije u vidu F4 ili moze i neki drugi grad, odnosno tamo gde uslovi budu najbolji
- Da se liga prosiri sa 12 na 14 klubova i da u ABA1 udju Borac i Split kao 1. i 2. u ABA2 ligi a ako neko od njih odustane da prvi sledeci bude MZT kao 3. plasirani

RSB

Према нашим сазнањима Цедевита жели да се такмичење заврши на терену. Дакле никакве одлуке не смеју да се доносе осим одлука које се буду решиле спортски на паркету. Такође, интересантно је питање шта ће бити са 22. колом јер ако се не одигра 22. коло тренутно је на табели 4. Цедевита а не Морнар. Имају решење за играче које су решили финансијски али ако се наставе неће имати проблем да имају 12 играча и то неке од ових са којима су финансијски решили уговор.

Пјановић-18

Ako se toliko otegne ovo sranje da se EL poništi mi ćemo ostati u istoj i onda nas i zabole za ABA.

Iz tog razloga mislim da je nama najbolje da ne požurujemo situaciju i neko donošenje odluka, već da čekamo iz prikrajka šta će da se desi.
Prvo Krka!!!

taj osećaj naš...

ATM 1903

Ima da nas boli uvo. Oni ne zasluzuju poklonjenu  titulu i tacka. Trebamo u okviru mogucnosti to sprijeciti.
Moja ljubavi...

ДалиборРС

Требамо напустити лигу уколико се то деси. Свеједно смо то већ најавили због ситуације са милогорцима.

Sektor

Zna li se stav klubova ???

Svih klubova abe, od prvog do poslednjeg, ko je za prekidanje takmicenja, ko je za nastavak, ko je za cije domacinstvo itd itd ...

Пјановић-18

Poklanjanje titule ne dolazi u obzir. Nisam mislio u tom smislu da nas zabole, već da moramo da se polomimo oko nje zbog EL.
Prvo Krka!!!

taj osećaj naš...

Green

Za početak da kažem da je ovo samo moje mišljenje, nikakve informacije nemam.

Hajde na kratko da zanemarimo pisanje medija o tome koji klub zastupa koji stav i slično, i da se vodimo samo činjenicama koje su potvrđene od strane samih liga (aba lige i ECA odnosno evrolige i evrokupa)

Vodeći se datumima iz dosadašnjih sastanaka EL i ABA, ja mislim da ABA ligu nikako nije moguće završiti ukoliko Evroliga i Evrokup odluče da nastave takmičenje, što je prilično paradoksalno imajući u vidu da je stav ABA lige da se prati odluka Evrolige.

Evo kratko da obrazložim korak po korak. Recimo da Evroliga 24. maja donese odluka da se takičenja nastave u jednom gradu. To će značiti sledeće:
29. maj - 11. jun - karantin
12. jun - 2. jul - trening kamp / pripreme
4. jul - početak takmičenja
17. jul - kraj Evrokupa
26. jul - kraj Evrolige

Ukoliko ABA liga kaže da će "pratiti odluku EL" a u isto vreme određuje 20. jun kao krajnji datum odigravanja utakmica, onda apsolutno ne postoji nikakav način da se takmičenje završi. Tako da mislim da je jedina mogućnost da se ABA liga završi baš to da Evroliga otkaže svoja takmičenja. Ukoliko se to desi, odluka o tome ko će igrati EL dogodine će biti na Đordiju i upravnom odboru i nadam se da bi odluka bila da se ponovo učesnici iz ove sezone (ne samo zbog vajld kard ekipa, već i zbog Valensije koja ulaskom iz Evrokupa prošle sezone mora da bude u top8 ove godine da bi u Evroligi ostala - svi znamo da su na pragu top8)

Takođe, vezano za ABA ligu ostaje i pitanje stranaca i karantina, odnosno da bi se ABA liga nekako završila pre početka ovog procesa gore napisanog u datumima, stranci bi morali da budu u Srbiji već tokom naredne nedelje, odnosno mesec dana pre krajnjeg roka za završetak takmičenja, zbog dvonedeljnog karantina, minimum dvonedeljnih priprema i onda na primer f4 turnira u 2-3 dana. S obzirom da je naravno nemoguće da stranci budu u Srbiji tako brzo, jedina opcija koja ostaje je da aba liga odigra f4 turnir samo sa domaćim igračima, što ne verujem da bi iko prihvatio, osim možda Budućnosti koja bi imala nešto što najviše liči na ekipu.

Što se Evrolige tiče, ovaj njihov plan je nešto najbliže realnom do čega su mogli da dođu, ali mi se čini da ni oni neće uspeti da završe takmičenja. Vidimo danas da je Španija produžila karantin do 1. juna, u Francuskoj je teško stanje, u Rusiji se beleži 5-6 hiljada slučajeva dnevno, u Italiji još uvek teško, Americi pogotovo itd. Ne deluje mi da će se dovoljno smiriti situacija do kraja maja.

Izvinjavam se na malo dužem postu.

ognja

@Аzor Аhai

Nije odgovor tebi vec nadovezivanje.

Ne vidim na osnovu cega moze da se da prednost Mornaru, ako zadnje kolo nije odigrano. Mogu eventualno Mornar i Cedevita da odigraju mec za cetvrto mesto na nekom neutralnom terenu. Ili da se odigra zadnje kolo.

Ja sam isto procitao neke izjave strucnjaka. Recimo onaj Zvezdan Mitrovic je izjavio da mnogi Amerikanci uopste i ne zele da razmisljaju o povratku u Evropu ove sezone.

Nece biti laka odluka, ali ja ne vidim kako ce ova sezona da se zavrsi regularno. Ocekujem ponistavanje sezone, i ocekujem da prvo Evroliga to odluci a onda i ostali.

To ocekujem pre svega sto cak i ako se odluci da se igra sezona do kraja, moraju se sprovesti mini pripreme bar desetak dana. Igraci su van takmicarskog ritma vec vise od mesec dana. To nije bas tako lako, samo obuces dres i mozes da igras. Opasnost od povreda je znacajno veca kada neko nije u ritmu.

Dakle, sve i da se 25. maja donese odluka da se igra, ne moze se pre polovine juna krenuti. A kako je vec poznato, od 1.7. je nova sezona. Ugovori isticu. Niko nece da igra bez ugovora i za dzabe.

Nema nista od ove sezone.

@Green Brate, duzi postovi su najbolja stvar ovo foruma. :)
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

ДЕЛИЈЕ

Dragan Bokan je od ovog sastanka napravio cirkus i vrlo bezobrazno i bahato se ponašao prema Čavloviću,koji je predsednik ABA lige.Imate na espresu audio zapis pa možete da čujete sve kako je teklo.Naravno,limar je opet pričao baljezgarije i gluposti,dok je su ljudi iz Cedevite bili vrlo korektni.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Sektor

МilosМilos

Mozda je Bokan bio bezobrazan ali je par puta ponovio da će najverovatnije Zvezda u Evroligu,on nesto zna cim to izjavljuje.

ДЕЛИЈЕ

Цитат: МilosМilos  Апр 24, 2020, 18:30 поподнеMozda je Bokan bio bezobrazan ali je par puta ponovio da će najverovatnije Zvezda u Evroligu,on nesto zna cim to izjavljuje.
On je samo  rekao da ako bi se sezona poništila verovatno bi mi ostali učesnici EL,i rekao je da ako stoka bude šampion da će stoka biti u EL.Ništa posebno nije rekao.

МilosМilos

Апр 24, 2020, 18:38 поподне #18 Last Edit: Апр 24, 2020, 18:45 поподне by МilosМilos
Цитат: ДЕЛИЈЕ  Апр 24, 2020, 18:35 поподнеOn je samo  rekao da ako bi se sezona poništila verovatno bi mi ostali učesnici EL,i rekao je da ako stoka bude šampion da će stoka biti u EL.Ništa posebno nije rekao.

3 puta je ponovio da će najverovatnije Zvezda u Evroligu, ja mislim da nema šanse da bude odigrano zbog Amera, tako da otprilike idemo u Evroligu
https://hotsport.rs/2020/04/24/bokan-najavljuje-zvezda-i-sledece-sezone-u-evroligi-sta-kazu-covic-i-mijailovic-audio/

ДЕЛИЈЕ

Цитат: МilosМilos  Апр 24, 2020, 18:38 поподне3 puta je ponovio da će najverovatnije Zvezda u Evroligu, ja mislim da nema šanse da bude odigrano zbog Amera, tako da otprilike idemo u Evroligu
https://hotsport.rs/2020/04/24/bokan-najavljuje-zvezda-i-sledece-sezone-u-evroligi-sta-kazu-covic-i-mijailovic-audio/
Rekao je Nebojša mnogo bitnije stvari u vezi našeg kluba,a koje ćemo takmičenje igrati naredne sezone videćemo u narednom periodu.