• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Жеље и разбибрига сезона 2020/2021

Започео Косјерац, Мај 25, 2020, 16:03 поподне

« претходна тема - следећа тема »

laza10

Steta ako je tacan taj info za Gista,mislim uz dolazak Radonje da bi to bio potpuno drugi igrac.

Zanima me tvoje misljenje koliko je sansa da potpisu novi ugovor Beron i Panter?

Sto se tice Nedovica slazem se sa tobom,prejak igrac jos domaci. Vidim neki mediji vec pocinju da nas spajaju sa njim kao na pr.sportske...da li mi mozemo da priustimo Nedovica usled ove krize i kolika je po tebi sansa za njegov dolazak?  Hvala unaprijed!

Celtic sad vidim da si mi odgovorio na prosli komentar :) jedino me jos ovo zanima za Nedovica :)

ЋомиЦзв

Цитат: Veternik  Мај 25, 2020, 16:35 поподнеKo nam od igraca ima ugovor i za narednu sezonu? Plus ovi sto nadolaze iz Fmpa, ukljucujuci i Kuzmica.

Сви домаћи играчи ја мислим, сем Штимца. Од странаца су имали Џенкинс и Гист, али ево Селтик сад написа да је Гист изгледа раскинут. И још имамо Ристића који ће се вратити из Астане.

Што се мојих жеља тиче, то су Недовић и Митровић. Кад би успели задржати још једног од двојца Берон/Пантер, то би било одлично, али тешко...

Блажича и Дангубића мислим да не треба доводити, да не будемо претрпани на тим позицијама, а верујем да ће већина домаћих играча остати, тако да за позиције 2 и 3 већ имамо Добрића, Давидовца, Лазића и Џенкинса. Па и Раданова можда.

Треба узети у обзир и да ћемо имати готово сигурно мањи буџет него ове сезоне.
"То је јуриш, то је налет, нема милости, све или ништа, то је Црвена звезда у свом елементу, то је Црвена звезда у свом пуном сјају."

Celtic

Ugovor ima i Ristić, mada se nameće opcija da probamo da ga zavalimo negde u VTB ligu izvučemo neko obeštećenje.

Iz FMP bi moglo da razmišlja o Radanovu, Đorđeviću, Uskokoviću i Ritu u nekim varijantama.

Od domaćih igrača slobodni su Štimac, Simonović, Dangubić, Mitrović, Avramović, Novak, da dodamo tu slobodno i Blažiča. Ne znam da li ima još neko interesantan.
Nelson i Panter imaju naše pasoše. Ojo je i dalje tu i pitanje da li će imati neke masnije ponude.

veljasinn

Мај 25, 2020, 16:47 поподне #23 Last Edit: Мај 25, 2020, 16:51 поподне by veljasinn
Primetio sam da smo mi tokom ove, a i prošle sezone, često imali veliki problem sa pozicijom "drugog pleja", i mislim da bi za tu poziciju bio idealan Nenad Dimitrijević iz Huventuda. Zauzimao bi mesto stranca, ali definitivno veliki talenat, dosta je i mlađi od Avramovića. Možda ga privučemo preko Pera Antića :D

Na poziciji startnog pleja prva želja mi je Pefi Marković, potpisao 1+1 ugovor sa Virtusom pa možda imamo neke šanse.

Naravno pre svega da se vrati Radonjić, i da on u skladu sa njegovim željama sklopi roster, od nekih 14-15 igrača. Priča se da će jedna Barsa sa 13 igrača izgurati sl. sezonu, ne vidim zašto i mi ne bismo tako.

Ako se planira prekomanda igrača iz FMP-a, ne vidim svrhu da oni budu 13, 14, 15 igrači u rosteru. Ili da im se da uloga u prvih 12 (što mislim da nije moguće u ovoj sezoni koja dolazi, jer se pominju Jaka, Danguba, Simon, Neda, onaj Dwyane Evans koji mi se ne sviđa previše), ili ih lepo ostaviti u FMP, pa za sezonu 2021/22 da u Zvezdu dođu Pecarski, Radanov, Đorđević, Uskoković, možda Pažin umesto Dobrića, Simanića, Davidovca, Ristića koji bi bili prodati, na primer, mada se ja nadam da ćemo Ristića već sada prodati, ne verujem statistici u Astani, gde je igrao po 35 minuta.

laza10

MohikanacDzek

Treba sa Stimetom obavezno produziti ugovor...

Nadam se da to nece biti neki preveliki problem ali je svakako zadatak posto mu se postojeci zavrsava...

Celtic

Цитат: laza10  Мај 25, 2020, 16:42 поподнеSteta ako je tacan taj info za Gista,mislim uz dolazak Radonje da bi to bio potpuno drugi igrac.

Zanima me tvoje misljenje koliko je sansa da potpisu novi ugovor Beron i Panter?

Sto se tice Nedovica slazem se sa tobom,prejak igrac jos domaci. Vidim neki mediji vec pocinju da nas spajaju sa njim kao na pr.sportske...da li mi mozemo da priustimo Nedovica usled ove krize i kolika je po tebi sansa za njegov dolazak?  Hvala unaprijed!

Celtic sad vidim da si mi odgovorio na prosli komentar :) jedino me jos ovo zanima za Nedovica :)

Nemam info za Nedovića ali sva logika kaže sad ili nikad. Iza sebe ima dve problematične sezone, nema šanse da dobije novac koji je do sada dobijao, potrebna mu je jedna prava sezona a mi smo jedini koji možemo da mu garantujemo ulogu. Ne treba zanemariti i da je veliki zvezdaš i da je u odličnim odnosima sa Čovićem (Filip mu je kum).

Veternik

Mislim da smo u mnogo boljoj poziciji nego na pocetku ove sezone jer postoji dobra baza dostupnih domacih igraca koje mozemo pojuriti. Ne bi bilo dobro da u sezonu ponovo udjemo sa velikim brojem stranaca. Nedovic bi pre svih bio top target, kao sto rece Celtic sad ili nikad.
Одлично, само, кад је Звезда - нека буде црвена.

ЋомиЦзв

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 16:46 поподнеUgovor ima i Ristić, mada se nameće opcija da probamo da ga zavalimo negde u VTB ligu izvučemo neko obeštećenje.

Баш би било штета да не добије прилику код нас после одличне сезоне... Невероватних 15.7 поена и 10.9 скокова уз индекс корисности од 22.3 у ВТБ лиги. А тек има 24 године, могао би да експлодира. Не бих имао ништа против тројца Кузмић-Ристић-Штимац на позицији 5, уколико би Кузмић дигао форму мало, а сад има све време овога света да ради на томе.
"То је јуриш, то је налет, нема милости, све или ништа, то је Црвена звезда у свом елементу, то је Црвена звезда у свом пуном сјају."

Vojvoda

Pley : Jordan Teodore , neki amer sa koledza sa dobrim fizikalijama i odbranom

Bekovi : Nedovic , Djenka

Krila : Dangubic , Panter

Laza i Radanov ispomoc za obe pozicije ( 2, 3 )

Krilni centri : Dobar crnac ( Keni Gabrijel npr ) Davidovac , Kuridza

Centri : Kuzmic , Stimac , Djordjevic ( Kao niska pokretna petica )

5 stranaca je tu , mozda je i previse ali ako bi nasli nekog naseg back up na pleju , to je onda 4 stranca i po meni nije preskup sastav....

Celtic

Цитат: MohikanacDzek  Мај 25, 2020, 16:48 поподнеTreba sa Stimetom obavezno produziti ugovor...

Nadam se da to nece biti neki preveliki problem ali je svakako zadatak posto mu se postojeci zavrsava...

Pozicija pet zahteva dobru analizu, pogotovo u svetlu toga da igramo EL i da to takmičenje ipak zahteva i igrače sa boljim atletskim performansama.
Mi pod ugovorom imamo Kuzmića, Ristića i Jovanovića. Nijedan od njih trojice nije igrač koji donosi igru licem ka košu, niti mogu da šire igru i prete šutem spolja. Dakle, imamo na papiru prilično jednodimnezionalnu centarsku liniju, pogotovo kada je u pitanju napad. Što se tiče defanzive imamo upitno spremnog Kuzmića i dva ispodprosečna defanzivca.
Štimac tu nije dobar fit i ništa novo ne donosi.

vlada

Obrni okreni, situacija nije uopste toliko losa sto se tice igrackog kadra, ali treba izvuci pouke iz gresaka koje smo radili proslih sezona. Po meni, prioriteti bi bili sledeci:

1. Trener - Ostaviti sve u proslosti sto se izdesavalo i nastaviti dalje. Kad to kazem, mislim da pojurimo Deju da se vrati. Covek je dokazao da zna i da moze, ovo je njegov klub i sve aktivnosti koje bi isle u ovom smeru su vise nego dobrodosle. Sa Sakotom dogovoriti da ostane u klubu, dati mu neku direktorsku funkciju ili nesto tome slicno. Covek je dokazao da moze iskopati dobra pojacanja (sto u AEK-u sto kod nas). Nije za klupu, godine ga gaze, ali sto ne iskoristiti njegovo znanje. 

2. Puna rehabilitacija Kuzmica i Dzenkinsa. Sto se tice centarske linije, pored Kuza zadrzati i Stimca - treci igrac na toj poziciji neka bude Ristic.

3. Vratiti Dangubica i Nedovica.

4. Plej - stranac. Opcija slicna Lorenzu od ove godine. Novajlija u Evropi koji ce CZ iskoristiti kao odskocnu dasku za jaci ugovor.

Ostatak ekipe je pod ugovorom, plus jos par momaka iz FMP-a da pokusaju da se nametnu. Imali bi ekipu koja bi imala defakto jednog pravog stranca pleja, i ostalo sve domace igrace.

MohikanacDzek

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 16:55 поподнеPozicija pet zahteva dobru analizu, pogotovo u svetlu toga da igramo EL i da to takmičenje ipak zahteva i igrače sa boljim atletskim performansama.
Mi pod ugovorom imamo Kuzmića, Ristića i Jovanovića. Nijedan od njih trojice nije igrač koji donosi igru licem ka košu, niti mogu da šire igru i prete šutem spolja. Dakle, imamo na papiru prilično jednodimnezionalnu centarsku liniju, pogotovo kada je u pitanju napad. Što se tiče defanzive imamo upitno spremnog Kuzmića i dva ispodprosečna defanzivca.
Štimac tu nije dobar fit i ništa novo ne donosi.

Stoji to sto si napisao ali bi uvek pre voleo Stimeta nego nekog zvucnog crnca u godinama ispod cene...

Kojeg god takvog da smo doveli zajebali smo se a nekog ko je u top formi sigurno necemo dovesti...

Mauzeer

Nemojte Stimeta, ko Boga vas molim. Trebalo bi da se potrudimo da produzimo Pantericu, ako je ikako moguce, odlican ubod je bio. Naravno i Biliska da zavrsi karijeru kod nas, ali mislim da on ide sigurno (mada gde god da ode, nece imati ulogu kao kod nas, ni priblizno). Od domacih, Nedovic da bude prioritet. I naravno, na klupi Dr.Mr D.R.
The night is dark and full of trannies ... We are The People, We are The Power.

_DelijaMomak_

Цитат: ЋомиЦзв  Мај 25, 2020, 16:51 поподнеБаш би било штета да не добије прилику код нас после одличне сезоне... Невероватних 15.7 поена и 10.9 скокова уз индекс корисности од 22.3 у ВТБ лиги. А тек има 24 године, могао би да експлодира. Не бих имао ништа против тројца Кузмић-Ристић-Штимац на позицији 5, уколико би Кузмић дигао форму мало, а сад има све време овога света да ради на томе.
Ja se nadam da je on popravio malo odbranu jer kako se njegovo ime spomene ja se setim kako nas cini mi se dunav busi kroz reket u klsu 3 napada u nizu.Valjda ga je neko gledao kako sad igra ja iskreno nisam.Mlad sa potencijalom, jako dobre brojke u vtb ali ako je odbrana na istom nivou ja ne smem da zamisli kako bi to u el bilo, pogotovo ako ostane i stimac koji je isto zbog par razloga malo supljiji.

Косингас

Мај 25, 2020, 17:05 поподне #35 Last Edit: Мај 25, 2020, 17:15 поподне by Косингас
Било је нереално покретати било какву причу о новом тренеру и играчима прије ове одлуке данас. Учешће у Евролиги доноси опет много предности у односу на Еврокуп. Примамљивији ћемо бити играчима, биће више простора за попуњавање буџета, који ће свакако бити већи него да играмо ЕК.

Да сачекамо још сриједу и одлуку АБА лиге, па да кренемо полако у састављање тима.

Имамо много играча под уговором, а од новог тренера (сумњам да Шакота остаје) зависи ко ће се задржати идуће сезоне код нас.

Ја вјерујем да ће наш нови тренер бити Дејан Радоњић, па ћу на основу његове философије игре и бирати играче који његовом стилу одговарају.
Да кренемо од странаца. Калин Лукас, Пантер, Браун, Берон, Стратос, Џенкинс, Оџо, Гист.
Од овог броја од 8 странаца сумњам да ће остати више од два играча. Ђенка и Гист. Свим осталим истиче уговор, а Берона и Брауна, који су вјероватно пружили највише од странаца ове сезоне, траже ЕЛ клубови. Браун ће вјероватно бити један од најтраженијих играча на европском тржишту, док се за Берона интересују неки ЕЛ тимови попут Валенсије.

Стратоса бих волио још гледати у нашем дресу али године чине своје, пропустио је пола сезоне због повреда и сумњам да би могао нешто више пружити наредне сезоне. Плата тешко може да буде у складу са његовом минутажом и доприносом, а на то треба гледати због економске ситуације која нас очекује..

Ђенка је Радоњин миљеник, а Гист има уговор за наредну сезону а стилом сигурно одговара Дејином систему. Било би добро када бисмо могли мало да скрешемо огромну плату коју има за наше услове.

Позиција плеја ће поново бити највећи проблем јер немамо играча под уговором који покрива квалитетно ту позицију, а домаћих доступних опција нема. Не знам какви су планови Бајерна и Шишка, али када бисмо га се докопали не би био лоша друга опција. Ђенка би могао бити испомоћ као нека трећа опција на плеју,а друга на беку.

Од домаћих играча под уговорима су Лазић, Добрић, Давидовац, Симанић, Куриџа, Кузмић, Ристић и Јовановић и Ненадић. За Штимца нисам сигуран, мислим да је потписао до краја сезоне само. У сваком случају, мислим да је реално да сви сем Ненадића и Јовановића добију шансу у нашем дресу наредне сезоне.

На основу играча који су под уговором можемо видјети које позиције ће нам бити најинтересантније када су у питању нови играчи овог љета.

1. / , Шишко/Димитријевић?
2. Недовић/Блажич, Џенкинс,
3. Дангубић?, Добрић/Лазић, Давидовац,
4. Симанић, Куриџа, Симоновић?
5. ? , Кузмић, Ристић

Видимо да костур тима итекако имамо, уз 4-5 нових играча ми имамо поново респектабилан тим на ЕЛ нивоу.
Додатно добра ствар јесте да ћемо по свему судећи имати мали број странаца наредне сезоне.

Играче из ФМПа нисам рачунао, не знам гдје би се њима нашао простор у већ солидно попуњеном ростеру.

ДОПУНА

Сад видим поруку да је са Гистом највјероватније раскинут уговор, што нам отвара простор за довођење неког центра који је другачији тип од Куза и Ристића. Са финансијске стране исто тако, ослободићемо велики простор раскидом са Гистом.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

Celtic

Цитат: MohikanacDzek  Мај 25, 2020, 17:00 поподнеStoji to sto si napisao ali bi uvek pre voleo Stimeta nego nekog zvucnog crnca u godinama ispod cene...

Kojeg god takvog da smo doveli zajebali smo se a nekog ko je u top formi sigurno necemo dovesti...

Moje mišljenje je da je nama Gist bio najbolja petica u EL protekle sezone. I to ne zato što je igrao u nekoj formi već zato što je tip igrača kakav zahteva moderna košarka.
Čak bih se složio i sa izrečenim mišljenjem D-Rouza da bi nam čak MJK bio najbolja opcija na pet.
To je otprilike pravac u kom treba da razmišljamo. Imati tešku peticu je dobra stvar, pogotovo kada je i odličan defanzivac poput Kuza, ali napraviti centarsku liniju samo od takvih je samoubistvo za EL.

Jenkins

За сад, имам две жеље, прва је наравно Дејан Радоњић, а друга је продужетак сарадње са нашом хаубицом Били Бероном, што искрено тешко да ћемо успети, али нада остаје... Једноставно таквог шутера за те паре нећемо скоро убости, некако ми неће бити исто ако он оде.

vlada

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 17:07 поподнеMoje mišljenje je da je nama Gist bio najbolja petica u EL protekle sezone. I to ne zato što je igrao u nekoj formi već zato što je tip igrača kakav zahteva moderna košarka.
Čak bih se složio i sa izrečenim mišljenjem D-Rouza da bi nam čak MJK bio najbolja opcija na pet.
To je otprilike pravac u kom treba da razmišljamo. Imati tešku peticu je dobra stvar, pogotovo kada je i odličan defanzivac poput Kuza, ali napraviti centarsku liniju samo od takvih je samoubistvo za EL.

Realno, ukoliko bi rehabilitovali Kuzmica i imali MJK u kombinacijama za poziciju 5, to nam otvara mogucnost angazovanja jos jedne cetvorke. Po svemu sudeci, blizi se interesantan prelazan rok.

северна страна

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 16:26 поподнеPričam o igračima.

Pošto mi je Nedović orva želja, više bih voleo uz njega Đenku nego Jaku. Mislim da su kompatibilniji a i da je realnije.

Ово се апсолутно слажем око компатибилности, али бих ја лично волео негде Јаку уклопити. Једноставно такав тип играча је потребан свакој екипи. Такву енергију мало ко може да донесе, а уз то има и одређен квалитет.  

Е сад, да ли ће бити места, то јесте питање.