• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Жеље и разбибрига сезона 2020/2021

Започео Косјерац, Мај 25, 2020, 16:03 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Marko035

Uh, kako sam srecan ljudi, ne mogu da vam opisem. Krece licitacija, iako nam tim nece liciti ni blizu ovom, aj da probamo.
Prva zelja, naravno, Dejo, osnovna.
Sto se tima tice, voleo bih da imamo sto vecu bazu domacih igraca.
Dakle,
Pefi, Avramovic
Nedovic, Dzenkins,Radanov
Danguba, Dobric, Davidovac
Stranac, Simanic, MJK
Stranac, Ristic, Kuzmic

Sasvim dobra ekipa, bez puno stranaca. Mogao bi neki kvalitet bas u reketu da se dovede, ako neko ima neki predlog ?
Ukoliko pefi ne dodje, nije strasno ni da plej bude stranac. Imali bi samo trojicu u tom slucaju.

Nemanja01

Мај 25, 2020, 18:30 поподне #61 Last Edit: Мај 25, 2020, 18:38 поподне by Nemanja01
Bukvalno samo bez projekcija sa Novakom...
Moje želje su ovako nešto što bi činilo osnovu:

1. Nedović, Dimitrijević + Čović za regionalna i domaća takmičenja
2. Đenka + jedan od trojica Jaka, Bili, Panter
3. Dobrić, Lazić
4. Kuridža
5. Štimac, Ristić
Davidovac može uvek i svugde, ne znam na koju poziciju bih ga stavio, možda na 4 najviše.

Ja bih Nenadića i Jovanovića definitivno otpisao, teško da mogu da budu od koristi i u KLS-u kao domaći igrači. Ni za Kuzmića nisam baš najsigurniji da će biti kao stari tako da bi za mene Gist uz Radonju bio nešto idealno jer on može i da šutne i da pegla odbranu, ali od toga ništa, pa bih na 5 tražio onda neko pojačanje.
Simanića bih prodao ako bi neko ponudio neki novac jer mislim da od njega u Zvezdi neće biti nikad ništa. Od stranaca iz ove sezone sam gore naveo Bilija i Pantera, a sve ostale bih otpisao (Lorenco jer ga ne možemo zadržati, Lukas jer je loš realno itd).
Na 3-4 bi doveo Simonovića i mislim da je to jeftina domaća ekipa sa max 3 stranca.
Iz FMP-a eventualno Radanov.

Marko035

_DelijaMomak_

Мај 25, 2020, 18:32 поподне #63 Last Edit: Мај 25, 2020, 18:34 поподне by _DelijaMomak_
Par izuzetnih zakucavanja dangubica koja bi mogla da nam kazu nesto o njegovom zdravlju, svakako tempo i napor u zvezdi bi bio znatno veci...Ali domaca opcija(sto ce nam  posebno trebati sledece sezone) koja je jako uspesno jurila cak i dosta bekova po evropi u nasem mandatu.S druge strane koliko se secam losi procenti suta i mali broj poena na solidnu minutazu u spaniji ali nije on nikad igrao za poen rekao bih.Tu je i jedan potez Avromovica koji se takodje spominje.
Doduse sve mi se cini da lupam i da ne trebam da pricam nego bi pre voleo da D-Rose prokomentarise opcije koje se spominju i prizeljkuju.

Foks

Svidja mi se ova iznudjena situacija u kojoj ćemo morati da se oslonimo pre svega na domaće igrače.

Medjutim ja neću iznositi nikakve želje što se samog igračkog kadra tiče. Smatram da je ovo što nam se desilo veliki poklon sa neba. Treba ga pametno iskoristiti i ispraviti ogromne greške iz ove sezone kako bi postavili temelje za neku novu dominaciju. Taj naš temelj treba da bude Dejo tako da je on moja najveća želja.  ::)

Smoke on the water

Цитат: Marko035  Мај 25, 2020, 18:20 поподнеUh, kako sam srecan ljudi, ne mogu da vam opisem. Krece licitacija, iako nam tim nece liciti ni blizu ovom, aj da probamo.
Prva zelja, naravno, Dejo, osnovna.
Sto se tima tice, voleo bih da imamo sto vecu bazu domacih igraca.
Dakle,
Pefi, Avramovic
Nedovic, Dzenkins,Radanov
Danguba, Dobric, Davidovac
Stranac, Simanic, MJK
Stranac, Ristic, Kuzmic

Sasvim dobra ekipa, bez puno stranaca. Mogao bi neki kvalitet bas u reketu da se dovede, ako neko ima neki predlog ?
Ukoliko pefi ne dodje, nije strasno ni da plej bude stranac. Imali bi samo trojicu u tom slucaju.
Pefi Marković je EuroCup igrač koji je izgradio ime kroz reprezentaciju uz svo poštovanje za njega Jović je u svakom delu igre za klasu bolji

Marko035

Цитат: Smoke on the water  Мај 25, 2020, 18:34 поподнеPefi Marković je EuroCup igrač koji je izgradio ime kroz reprezentaciju uz svo poštovanje za njega Jović je u svakom delu igre za klasu bolji
Svakako je Jovic bolji i uvek bih ga pre izabrao. Nerealni su obojica, Pefi je mozda za trunku realniji.

veljasinn

Мај 25, 2020, 18:38 поподне #67 Last Edit: Мај 25, 2020, 18:40 поподне by veljasinn
Jović ima dvogodišnji ugovor sa Himkijem. Nema šanse da dođe. Jedino ako ga Himki otpusti da bi skupio lovu za produžetak Šveda, ali mislim da njih neće mnogo poremetiti kriza.
Jović je mnogo dao Zvezdi i zaslužio je što više jakih ugovora.

Celtic

Цитат: veljasinn  Мај 25, 2020, 17:54 поподнеIz Huventuda, makedonski reprezentativac. Igra standardno već par sezona u ACB ligi i Evrokupu, '98 godište. Imao je valjda potez kola u ACB, i nekoliko vrlo dobrih partija u sezoni.

Odakle mnogima uverenje da je dečko kvalitet za nas i EL. Ja ga nisam gledao ali sam čuo da je dosta daleko od tog nivoa.

Celtic

Mislim da Jović i Marković nisu čak ni za ovu temu. Pokušajmo da se zadržimo u zoni realnosti.

Marko035

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 18:38 поподнеOdakle mnogima uverenje da je dečko kvalitet za nas i EL. Ja ga nisam gledao ali sam čuo da je dosta daleko od tog nivoa.
Slazem se, mislim da nije vredan rizika. I da je Avramovic mnogo bolja opcija za back up.

Vatrogasac

Цитат: la vita e bella  Мај 25, 2020, 17:59 поподнеNe znam za vas al ja bih svim silama pokušao zadržati  brata Lorenza!
700000 za dve sezone sto mu nudi Pao, ma jebem li ga valjda možemo i mi toliko🤔

Sledeća stvar jeste dovođenje Deja! To bi sigurno i probudilo navijače i digao bi se hajp, a tada naša Zvezda najjače igra!

Naravno i povratak Jake bi bio idealan, ove sezone u cedioli je bio baš dobar, verujež da može nastaviti u tom ritmu i kod nas!

Lo-Djenka(Jaka)-Dangubić-Kuridza-Centar

Kakva fajterska postava......
700.000 po sezoni a ne za dve godine

miki96

Nemanja Nedović (Armani, Palakanestro/Evroliga)
9,5 p

Aleksa Radanov (FMP, ABA liga)
11,0 p, 4,1 sk, 2,6 as

Jaka Blažič (Cedevita, ABA liga)
15,1 p, 5,6 sk, 2,7 as

Nemanja Dangubić (Estudiantes, Endesa liga)
5,8 p, 4,4 sk

Stefan Đorđević (FMP, ABA liga)
12,9 p, 5,5 sk (63% šut za dva)

Najveće želje Radonja na klupi, Jovke floor general.

Obe ruke dižem za Nedovića i Đorđevića.
Blažič ukoliko ode neko iz tandema Beron-Panter... Ne bih ovu dvojicu ni za koga menjao.
Radanov i Danga u zavisnosti od statusa Davidovca, Dobrića, Lazića...

bm

Možda Virtus sporazumno raskine ugovor sa nekim drugim PG...računali su na EL pa su potpisivali ugovore na 2godine?!😉

ludi_zvezdas

@ Celtic

mozda forumasi dimitrijevica porede sa jovicem kad je dosao iz kg-a da bi kao u tom slucaju uz jednog iskusnog pleja mogao da napreduje.
pro : ROBI
anti : adzic i njemu slicni

Celtic

Цитат: Marko035  Мај 25, 2020, 18:41 поподнеSlazem se, mislim da nije vredan rizika. I da je Avramovic mnogo bolja opcija za back up.

Nedović je daleko bolji kao plejmejker od Avramovića.

mostarac

Meni je Novak bolji od Dimitrijevića(oba po 187),ali za EL ne bih rekao da je ijedan.
Još ako uzmemo u obzir da bi trebalo razvijati Uskokovića...

neverforgetbari

Samo da kazem zbog cega zelim Avramovica. To ne bih rekao zadnje sezone u Varezeu iako je bas napredovao i imao pre svega jako dobre procente (ravno 40% za 3), u Unikahi se nije snasao ali sam Estu gledao zbog njega i Dangubica par puta i zaista je izrastao u dobrog igraca. Ima odlican prodor, jako dobro zavrsava uz kontakt, sut malo pao, 35% za 3, 42% za 2, ako zelimo kombo beka je on meni ravno opcija 2 iza Nedovica, u sustini su izuzetno slicni igraci ali Nemanja ima naravno vise kvaliteta i iskustva na top nivou. Stvarno mislim da bi nam bio od pomoci. Pride, kako je spomenuo brat iz Cacka ovde na forumu, je ciganstura.

https://www.youtube.com/watch?v=44mZOilv7vo
https://www.youtube.com/watch?v=nxw51z7ORO0

Marko035

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 18:43 поподнеNedović je daleko bolji kao plejmejker od Avramovića.
Moguce da jeste. Ali ne bih tracio Nedu na pleju. Najbolje se snalazi na dvojci. Ili kao kombo. Stoji da moze da organizuje igru, ali nije to to i nikako se na Nedu ne bih oslonio da neko duze vreme bude primarni plej.

Smoke on the water

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 18:40 поподнеMislim da Jović i Marković nisu čak ni za ovu temu. Pokušajmo da se zadržimo u zoni realnosti.
Uz svo poštovanje za Pefija Markovića ali on nije EL Nivo makar ne za novac koji igra.@Celtic Kakvo imaš mišljenje u vezi Kendrika Reja? I da li ima istine u vezi onih tabloitski navoda u oko kontaktiranja Dvejna Evansa?