• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Жеље и разбибрига сезона 2020/2021

Започео Косјерац, Мај 25, 2020, 16:03 поподне

« претходна тема - следећа тема »

veljasinn

Avramović nije ni plej. Dimitrijević je mlad, mislim da bi mogao da napreduje uz nekog dobrog prvog pleja. A pod Radonjom su Jović, pa i Micić postali dobri plejmejkeri

Celtic

Цитат: Smoke on the water  Мај 25, 2020, 18:48 поподнеUz svo poštovanje za Pefija Markovića ali on nije EL Nivo makar ne za novac koji igra.@Celtic Kakvo imaš mišljenje u vezi Kendrika Reja? I da li ima istine u vezi onih tabloitski navoda u oko kontaktiranja Dvejna Evansa?

Rej je prošle sezone figurirao kao opcija. Koliko se sećam, a ne znam igrača dobro, nije reč o igraču sa izraženim plejmejkerskim sposobnostima.

Ko beše Dvejn Evans?

Vatrogasac

Vidim da Sajks odlazi iz Armanija zajedno sa Nedovićem
Šta ljudi misle o njemu?Slabo sam ga ispratio

Косјерац

Цитат: neverforgetbari  Мај 25, 2020, 18:47 поподнеSamo da kazem zbog cega zelim Avramovica. To ne bih rekao zadnje sezone u Varezeu iako je bas napredovao i imao pre svega jako dobre procente (ravno 40% za 3), u Unikahi se nije snasao ali sam Estu gledao zbog njega i Dangubica par puta i zaista je izrastao u dobrog igraca. Ima odlican prodor, jako dobro zavrsava uz kontakt, sut malo pao, 35% za 3, 42% za 2, ako zelimo kombo beka je on meni ravno opcija 2 iza Nedovica, u sustini su izuzetno slicni igraci ali Nemanja ima naravno vise kvaliteta i iskustva na top nivou. Stvarno mislim da bi nam bio od pomoci. Pride, kako je spomenuo brat iz Cacka ovde na forumu, je ciganstura.

https://www.youtube.com/watch?v=44mZOilv7vo
https://www.youtube.com/watch?v=nxw51z7ORO0

Напредовао је Аврамовић откако је у Шпанији. Солидне партије тамо а и за репрезентацију имао је неких добрих рола. Леворук играч, тежак за брањење. Видећемо, ја сам мишљења да таквог играча са тим потенцијалом и у тим годинама а притом домаћи, не смемо да испустимо.

Недовић ми је исто тај тип играча коме је идеалан клуб Звезда за наставак каријере. Одличан је био у Уникахи, па заслужуан уговор у Арманију али повреде су зезале као и скраћена рола. Напредовао је и он, легитимни Ел играч, дефицитарна позиција комби бека а и на плеју се добро сналази.

Robbie Fowler

Primero Dejo!

Da ne bude jedno redni, daj Komandanta pa će on, što reče Saša, da poređa kako on misli da treba. Dobro je ovo za domaće, ali Bili bi valjao svakako, Đenka je domaći pa domaći.
Ко Звезду мрзи добије курац брзи!
Svi u inbox saljite!!!!!

Celtic

Цитат: neverforgetbari  Мај 25, 2020, 18:47 поподнеSamo da kazem zbog cega zelim Avramovica. To ne bih rekao zadnje sezone u Varezeu iako je bas napredovao i imao pre svega jako dobre procente (ravno 40% za 3), u Unikahi se nije snasao ali sam Estu gledao zbog njega i Dangubica par puta i zaista je izrastao u dobrog igraca. Ima odlican prodor, jako dobro zavrsava uz kontakt, sut malo pao, 35% za 3, 42% za 2, ako zelimo kombo beka je on meni ravno opcija 2 iza Nedovica, u sustini su izuzetno slicni igraci ali Nemanja ima naravno vise kvaliteta i iskustva na top nivou. Stvarno mislim da bi nam bio od pomoci. Pride, kako je spomenuo brat iz Cacka ovde na forumu, je ciganstura.

https://www.youtube.com/watch?v=44mZOilv7vo
https://www.youtube.com/watch?v=nxw51z7ORO0

Nedović je u svakom segmentu za klasu ili dve bolji igrač od Avramovića.

mostarac

Celtic

Koliko čujem, preliminarna ideja je da u Železniku na kecu igraju Filip, Đoković i neko od mlađih, dok bi Uskoković bio prebačen kod nas sa idejom da pokuša da se izbori za mesto u 14.
Mislim da bi i to trebalo imati u vidu.

Celtic

Цитат: mostarac  Мај 25, 2020, 19:00 поподнеOno krilo iz Ulma što nam je dao dvadesetak koševa

Aha. Pa ne znam koliko ćemo biti zainteresovani za krilne igrače bez srpskog pasoša. Imamo ih u rosteru možda i previše a tu su u vidokrugu Danga, Simon ...

neverforgetbari

Цитат: Vatrogasac  Мај 25, 2020, 18:55 поподнеVidim da Sajks odlazi iz Armanija zajedno sa Nedovićem
Šta ljudi misle o njemu?Slabo sam ga ispratio

Po meni nema kvalitet za nas. Los decision making upada u oci, stobrekli Ameri.

Domi96

A zasto svi pominju Avramovica kao pleja zar on nije cista dvojka? Red je da nakon nekoliko sezona lutanja dobijemo  bar solidnog bekap pleja za EL

Sad je na Mocartu izaslo da Avramovic ostaje u Estudijantesu sledece sezone

veljasinn

Za mesto u 14? Mislim da bi jedna bačena sezona sa nama bila pogubna za njegovu karijeru. Neka bude onda 2. plej pa šta bude biće.

Dvejn Evans je više krilni centar, nego krilo, takođe nema šut i procenti u Italiji su mu loši.

neverforgetbari

Цитат: Domi96  Мај 25, 2020, 19:04 поподнеA zasto svi pominju Avramovica kao pleja zar on nije cista dvojka? Red je da nakon nekoliko sezona lutanja dobijemo  bar solidnog bekap pleja za EL

I jeste i nije, u Vareseu je igrao playa, u Unikahi dvojku, u Estudijantesu seta izmedju keca i dvojke. U sustini je kombo bek, cisti play nije.

estella roja

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 19:01 поподнеKoliko čujem, preliminarna ideja je da u Železniku na kecu igraju Filip, Đoković i neko od mlađih, dok bi Uskoković bio prebačen kod nas sa idejom da pokuša da se izbori za mesto u 14.
Mislim da bi i to trebalo imati u vidu.

Лепо звучи, али тотално нерозонски се радило са Алексом. Када год је правио искорак и од њега се очекивало да постане нешто, узме неке озбиљније минуте, увек су му доводили некога а дечко остајао маргиналац као 3. опција у ФМП-у. Био то Пот, Ђоковић, Филип или неко четвтрти. Истини за вољу, било је и повреда које су га пратиле, али мислим да се према њему није поступало како треба.

Да је неке космичке правде, дечко ће се изборити и обезбедити своје место у ростеру, ми нећемо тражити другог плеја, али искрено сумњам у тако нешто. Да не помињем од каквог би значаја и за нас и нашу кошарку било да изгурамо једног младог играча на тако дефицитарној позицији као што је плеј.

Дечко једноставно нема озбиљније минуте у нашем развојном тиму, а треба сад да се очекује неки допринос код нас. Мислим да је више прича да нема места тамо, па хајде да га пробамо овде. Вин-вин ситуација.

Душан С.

Trebace nam sirok roster i imamo finu osnovu, na koju sigurno trebamo dodati neke domace opcije i povratnike, a tu mislim na one igrace koje smo trebali dovesti i prosle godine, a nismo zbog Tomica (Simonovic/Jaka i naravno Dangubic, koji je sada dostupan).

Svakako nam treba ozbiljno resenje na klupi, a ja tu vidim samo dva coveka. Radonjic ili Sasa Obradovic. Verujem da su realni, ali da li mogu da se ispeglaju neke prepreke, videcemo. Ima ovde upucenijih ljudi oko toga.

Sto kaze Celtic, sada ili nikada za Nedovica.
Idealna prilika i za njega i za nas.

Ne verujem da ce biti masnih ugovora u EL, sem za pojedince, a on izlazi iz sezona gde je vise sedeo pored klupe, nego sto je igrao, a i kad jeste, bila je to role uloga.
Ima celo leto, nek se spremi i odigra jednu dobru sezonu u Zvezdi, pa ce biti para, boze zdravlja..

Od povratnika bih voleo da vidim Dangubica, Simonovica iz mnogo razloga. Em sto su jeftini, pogotovu ovaj drugi. Jaka isto, sad koliko cemo imati mesta na bekovskim pozicijama..
Tu je i Djenka, a licno bih voleo i da ostane Panter, jer je kvalitetan stranac a i ima pasos.
Mada verujem da dogodine necemo imati taj problem sa strancima.

Plej i cetvorka.. petica obavezno ako Kuzmic ne moze da izgura sezonu. A verujem da ce se spremiti.
Mozemo da napravimo jeftiniju a kompakniju ekipu i jacu u odnosu na prethodnu.
Verujem da ovaj put necemo pogresiti a prosle godine jesmo..
Ove godine nam je dosta bolja pozicija, moramo to iskoristiti

Smoke on the water

Цитат: Celtic  Мај 25, 2020, 18:53 поподнеRej je prošle sezone figurirao kao opcija. Koliko se sećam, a ne znam igrača dobro, nije reč o igraču sa izraženim plejmejkerskim sposobnostima.

Ko beše Dvejn Evans?
U dresu Sasarija je do prekida sezone upisao 21 nastup u Seriji A. U proseku je beležio 14,1 poena uz 7,1 skokova po meču.
On je ozbiljan "fizikalac"  i dobar u zaštiti obruča ali čim ima prosek od skoro 15 poena znači da ima kvaliteta. Dovoljno za EL? Nisam siguran ali se dovodi u vezu sa nama...

Душан С.

Mislim da nijedan stranac nije u opticaju u ovom momentu i nece ni biti dok ne dovedemo trenera.
Da imamo bazu istih, imamo, ali sigurno necemo strance dovoditi pre trenera.
Moje misljenje.

Celtic

Цитат: estella roja  Мај 25, 2020, 19:07 поподнеЛепо звучи, али тотално нерозонски се радило са Алексом. Када год је правио искорак и од њега се очекивало да постане нешто, узме неке озбиљније минуте, увек су му доводили некога а дечко остајао маргиналац као 3. опција у ФМП-у. Био то Пот, Ђоковић, Филип или неко четвтрти. Истини за вољу, било је и повреда које су га пратиле, али мислим да се према њему није поступало како треба.

Да је неке космичке правде, дечко ће се изборити и обезбедити своје место у ростеру, ми нећемо тражити другог плеја, али искрено сумњам у тако нешто. Да не помињем од каквог би значаја и за нас и нашу кошарку било да изгурамо једног младог играча на тако дефицитарној позицији као што је плеј.

Дечко једноставно нема озбиљније минуте у нашем развојном тиму, а треба сад да се очекује неки допринос код нас. Мислим да је више прича да нема места тамо, па хајде да га пробамо овде. Вин-вин ситуација.

Ne bih rekao da je Uskoković bio marginalac. Kada je bio na terenu on je imao ulogu lidera i organizatora. Imao slobodu da šutne, da proba.
Takođe, verujem da kod igrača koji ne kubure sa samopouzdanjem, a Aleksa je upravo takav, konkurencija može samo da bude plus. Uz to FMP igra u ritmu gde tako mlad igrač i ne može da kvalitetno igra u oba pravca predugo.
Moj utisak je da se sa njim dobro radilo i da nije napravljena greška kao recimo sa Rebićem. Pitanje je naravno da li mu je sada vreme za Zvezdu. Ali uvek ima opcija da se vrati u Železnik.

Celtic

Цитат: Душан С.  Мај 25, 2020, 19:24 поподнеMislim da nijedan stranac nije u opticaju u ovom momentu i nece ni biti dok ne dovedemo trenera.
Da imamo bazu istih, imamo, ali sigurno necemo strance dovoditi pre trenera.
Moje misljenje.

Pa i dosadašnja praksa je bila da strance bira ili bar odobrava trener. Izuzetak au igrači koji su iz našeg sistema (povratnici ili oni iz FMP), poput Cirbesa, Oja, možda Rita ove sezone.

ZmajPŽ