• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Нови тренер Црвене звезде?

Започео Селектор, Јун 03, 2020, 14:14 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Да ли сте задовољни са избором Саше Обрадовића за новог тренера?

Да
Не
Нисам сигуран/на

Sektor

Цитат: Momir  Јун 08, 2020, 22:42 поподнеМислим да је за најаву највећег броја куп трофеја нажалост рано :(, али доћи ће и то на ред ако Бог да, а даће.  Што се тиче регионалних титула ја првенства СФРЈ третирам као регионално такмичење тако да таквих титула већ имамо највише :ziveli:

To za primarni cilj da uzmemo ...

Za sekundarni - napad na evrotrofej(e) !

Momir

Цитат: Sektor  Јун 08, 2020, 22:47 поподнеTo za primarni cilj da uzmemo ...

Za sekundarni - napad na evrotrofej(e) !
Тако је бре :barjak:. Ја стварно верујем да ћу доживети да то узмемо, а кад једног дана сви будемо уверени у то створиће се услови да се то и деси.

Vatrogasac

bm

Vlada 89

"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

_DelijaMomak_

mr nono

Цитат: Vatrogasac  Јун 09, 2020, 10:32 пре подне

Конфликтнна личност Саша Обрадовић, воли да гестикулира и урла на играче.

DR

Mihajlo BL

Koliko je nehuman ovaj naš gazda.
Namjerno nije htio danas predstaviti Saleta, već je to sve ostavio za sutra, pa da navijači u jednom danu slave i dolazak Obradovića i pobjedu na JNA ;)

Čovinjo, Čovinjo, zbog tebe će sijede dobiti i prekoputaški tinejdžeri.

sasa3150

Stigao je novi trener  sada se sve zna...videćemo kako će ići sa obradovićem nisam ga nešto pratio toliko u trenerskom radu do sada..mislim da je radonjić definitivno bio najbolji izbor jer od kako je on otišao nedostaje nam ta disciplina u igri i timska igra u napadu i preuzimanja u odbrani  kod radonje se tačno znalo ko šta radi nije bilo improvizacija i zato smo bili tako dominantni..sa trenerim posle radonje imali smo velike padove u igri  i prazne hodove  tu će definitivno partizan biti u prednosti barem u početku jer je zadržao trenera i stručni štab već duži vremenski period i gro igrača...oni će imati tu timsku igru i disiplinu a na saletu je težak posao da prvo obavi skauting i selekciju sa stručnim štabom i izabere kondicionog trenera...u svakom slučju ćeka nas puno izazova i u aba i u evroligi  želim svu sreću našem novom treneru i da manje menjamo trenere  previše je bilo promena od kako je otišao radonja i nije bilo kontinuiteta...

noleRS

Цитат: noleRS  Јун 07, 2020, 16:32 поподнеMozda Nebojsa zeli da iskopira Terzu i model kako se FK oprostio od Miloja a predstavio Dekija na konferencijama :nargila:

Jedina razlika je da nakon oprostaja Sakote nije uslijedila zajednicka slika odlazeceg i dolazeceg trenera sa rukovanjem i uz ohrabrujucu poruku tipa "Zvezdasi, mirno spavajte" :D

Salu na stranu, Saletu zelim da nam poput svog fudbalskog kolege donese novu i intenzivniju energiju i strast, a po broju osvojenih trofeja da nadmasi Radonju.

PS:
Jos jedna komparacija sa Stankovicem, zelim Saletu da sa Simanicem uspije ono sto je Deki sa Ivanicem ;)

Korektni

Ja sam prezadovoljan Obradovicem. Misljenja sam da je za nijansu kompletniji trener od Radonje. Gledano unazad, utisak mi je uvek bio takav da su mu ekipe izgledale zategnuto. To je onaj subjektivni osecaj kada pratite utakmicu. Bez ulazenja u neke takticke detalje, posto nisam toliko strucan, jednostavno
imam utisak da izvlaci ako ne maksimum, onda barem jako blizu maksimuma od igraca i ekipe. Mislim da one fundamentalne stvari kod njega fukcionisu dobro. Odbrana agresivna, gde se zna ko sta radi,dobro gradjenje i skok. U napadu brzo i nema puno onih praznih hodova. Generalno je primetno da je prisutna disciplina, sto mi se jako svidja.  Bacio sam pogled na timsku statistiku Monaka u EC. Medju najboljima u skoku, ukradenim loptama, broju sl.bacanja. Nesto ne ljubim preterano statistiku ali ipak nesto govori. U svakom slucaju, zelim puno srece Saletu i da napravi neki svoj sistem

grom_zr

Цитат: sasa3150  Јун 09, 2020, 16:37 поподнеStigao je novi trener  sada se sve zna...videćemo kako će ići sa obradovićem nisam ga nešto pratio toliko u trenerskom radu do sada..mislim da je radonjić definitivno bio najbolji izbor jer od kako je on otišao nedostaje nam ta disciplina u igri i timska igra u napadu i preuzimanja u odbrani  kod radonje se tačno znalo ko šta radi nije bilo improvizacija i zato smo bili tako dominantni..sa trenerim posle radonje imali smo velike padove u igri  i prazne hodove  tu će definitivno partizan biti u prednosti barem u početku jer je zadržao trenera i stručni štab već duži vremenski period i gro igrača...oni će imati tu timsku igru i disiplinu a na saletu je težak posao da prvo obavi skauting i selekciju sa stručnim štabom i izabere kondicionog trenera...u svakom slučju ćeka nas puno izazova i u aba i u evroligi  želim svu sreću našem novom treneru i da manje menjamo trenere  previše je bilo promena od kako je otišao radonja i nije bilo kontinuiteta...
Ne mora nista da znaci da ce oni biti u nekoj prednosti zato sto ce verovatno zadrzati okosnicu tima i trenera.I mi smo prosle sezone bili jos bolji nego oni ove, sve direktne protivnike smo tukli sa 20 i vise razlike, uzeli Superkup, Aba ligu, KLS, zadrzali sve nosioce iz prehodne sezone, trenera, jos se dodatno pojacali, a svi dobro znamo kako smo izgledali ove sezone, pogotovo na pocetku...Nadam se da ce Sale sa upravom skockati jedan fin i respektabilan tim i da ce nasa igra izgledati mnogo bolje nego sto je izgledala ove, bez previse praznih hodova i da ce svaki igrac imati svoju ulogu u timu i tacno znati sta mu je zadatak.

tokyo

Јун 09, 2020, 19:04 поподне #353 Last Edit: Јун 09, 2020, 19:52 поподне by tokyo
Nama je pre tačno 2 godine za trenera stigao Milan Tomić.Neću ni jednu ružnu reč o čoveku koji je ispunio očekivanja u sezoni 2018/19.Desilo se šta se desilo na početku prošle sezone,sve je ionako sada poništeno.Ne bih o tome.Samo bih primetio da ako realno gledamo,dolazak Saše Obradovića je neuporediv korak napred u odnosu na prethodne 3 sezone.Alimpije,Tomić,Šakota.Bilo je šta je bilo,ovo sada sa Saletom miriše da može da se napravi ozbiljan iskorak na bolje.Veliki Zvezdaš,ozbiljan i radan čovek,dokazan trener sa ne malim iskustvom.A istovremeno željan novih izazova i uspeha.
  Imam osećaj da će se vratiti dobra i pozitivna atmosfera oko kluba,da će se publika u velikom broju vratiti.Svu sreću da poželimo Saletu,imamo dobar razlog da sa velikim optimizmom čekamo sledeću sezonu.

Косингас

"On je bio želja Zvezde i u prethodnim situacijama, pa mislim da se sada sve poklopilo. Svakako da sam srećan zbog njega, jer ipak ide u klub u kojem je ponikao, vraća se kući i to na najvišem mogućem nivou takmičenja, u Evroligu. Sa te strane je veliki izazov za njega", poručio je Kikanović iz Monaka.

U Francuskoj su imali uspešnu sezonu. U trenutku prekida bili su prvi na tabeli tamošnjeg prvenstva, a u Evrokupu su se izborili za prednost domaćeg terena u četvrtfinalu protiv Virtusa. Međutim, takmičarska godina je otkazana i u Evropi i u tamošnjoj nacionalnoj ligi...

"Saša je u Monaku napravio dosta dobar posao, nekako je na kraju to izgledalo nedovršeno zbog situacije oko korone, ali ne treba zaboraviti da je tim igrao dosta dominantno ove sezone, Preuzeo nas je u drugom delu prošle, kada smo napravili neverovatnu seriju od 16-17 uzastopnih pobeda. Ove sezone je napravljen istorijski niz od 23 domaće pobede i sve to je dokaz da je ostavio pečat u Monaku. Ostaje žal zbog sticaja okolnosti, s obzirom na to kako se situacija završila, ali naravno da je to viša sila i da je najvažnije zdravlje ljudi", kaže košarkaš iz Tuzle.

S obzirom na to da su Kikanović i Obradović zajedno radili u dve zemlje, veže ih i trofej iz Nemačke, gde su 2016. godine iznenadili na završnici kupa u Minhenu i podigli trofej ispred Pešićevog Bajerna i Trinkijerijevog Bamberga.

"Na prvom mestu imamo profesionalni odnos, jer je on veliki profesionalac, a posle toga i ljudski, mada se zna šta su čije obaveze kada smo na terenu. Doveo me je u Albu, zajedno smo prošli mnogo toga, osvojili Kup, pobedili evroligaške ekipe i stvarno je velika čast sarađivati sa tako profesionalnim trenerom i velikim radnikom. Mislim da će Zvezda imati benefit od te saradnje".

Kakav je Obradović kao trener?

"Njegova strast, energija i ogromno znanje davali su rezultate u svim klubovima u kojima je radio. To je zaključak i kad analiziramo ovu sezonu i kad posmatramo prethodne. Sa Lokomotivom Kubanj je osvojio Kup Rusije i na neverovatan način izgubio u finalu Evrokupa, ali treba reći da je to tog finala protiv Darušafake imao skor 20-0. Sa Albom je osvojio tri kupa, igrao Evroligu, sa Donjeckom je bio šampion, sa Kelnom  je bio šampion... Uvek je ostvarivao dobre rezultate i borio se za titule. Navikao je da radi pod pritiskom najviših rezultata i to mu nije strano".

Ipak, Kikanović dobro zna kako je kada igraš i radiš u Zvezdi, pa se samo nasmejao pre nego što je dodao:

"Naravno, boravak u Zvezdi znači da se taj pritisak povećava 10 ili 100 puta. Znamo šta znači biti član Zvezde kao igrač, a pogotovo kao trener. verujem da će uspešno da se nosi sa tim i da je spreman za taj posao. Zna u šta se upušta i verujem da će ostvariti sinergiju sa navijačima i zvezdaškom javnosti. Legenda je kluba, osvajao je titule sa Zvezdom i reprezentacijom. Ima odličnu podlogu".

Kakvu košarku će igrati Obradovićeva Zvezda?

"Njegov zaštitni znak je odbrana i to se mora staviti u prvi plan. Sve počinje od agresivne odbrane i on je stvarno trener koji zahteva fizičku igru, fizički kontakt. Kada se ta njegova energija i strast spoje sa tom agresijom i kada sve to ujedini sa podrškom navijača, onda to može da bude odlično".

Novi šef crveno-belih posebno insistira na jednom segmentu.

"Danas je košarka takva da sve počiva na agresivnoj odbrani, pogotovo u Evroligi, a on upravo insistira na tome i na trčanju. Izuzetno je posvećen detaljima, analizi, skautingu i igrači koji budu igrali kod njega mogu da očekuju da će usvajati dosta informacija. Sa te strane je dosta zahtevan. U košarci je 24 sata i očekuje da njegovi igrači budu posvećeni, da odmaraju, da vode računa o telu i veoma je rigorozan ako se to ne radi".

Prema Kikanovićevom mišljenju, reč koja opisuje Obradovićev sistem je "disciplina".

"... Uz to svakako i odbrana. U tom pogledu on ne pravi razliku između lidera ekipe i juniora koji je priključen timu. Zahtevi su ogromni i izuzetno je pravičan, jer će svakome reći da je napravio grešku".

Кикановић о нашем новом тренеру. Имате комплетан интервју на Монду, копирао сам већи дио у ком говори о Саши.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

aleksandar 991

Цитат: noleRS  Јун 07, 2020, 16:32 поподнеMozda Nebojsa zeli da iskopira Terzu i model kako se FK oprostio od Miloja a predstavio Dekija na konferencijama :nargila:
Brate, nemoj molim te da stavljaš u istu rečenicu/koš/kontekst dr Nebojšu Čovića i (dr) Zvezdana Terzića...

Celtic

Цитат: noleRS  Јун 09, 2020, 17:08 поподнеJedina razlika je da nakon oprostaja Sakote nije uslijedila zajednicka slika odlazeceg i dolazeceg trenera sa rukovanjem i uz ohrabrujucu poruku tipa "Zvezdasi, mirno spavajte" :D

Salu na stranu, Saletu zelim da nam poput svog fudbalskog kolege donese novu i intenzivniju energiju i strast, a po broju osvojenih trofeja da nadmasi Radonju.

PS:
Jos jedna komparacija sa Stankovicem, zelim Saletu da sa Simanicem uspije ono sto je Deki sa Ivanicem ;)

Porediš afirmisanog evroligaškog trenera i top prospekta, koji je kvalitet i potencijal dokazao i u nekim evroligaškim mečevima, sa početnikom na klupi i fudbalerom koji je čak i za naše (vrlo niske) kriterijume čist prosek. I to porediš na osnovu partija u linglong ligi bez takmičarskog značaja u ovoj fazi.

Косјерац

Calee

Verovatno ni Sale ne zna, u ovom trenutku, tacan plan o tome ko ide, a sa kim ce biti nastavljena saradnja.
Klasican klikbejt naslov, neverovatno koliko su neozbiljni.
Do sad su nas povezivali sa barem 5 igraca, cisto da se nesto pise svakodnevno.
Cim neki nas igrac postane slobodan, nebitno u kom sportu, prvi su da potpale vatru...