• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

NBA FANTAZI DINASTIJA - Izgradi svoju franšizu

Започео Ivo.CZBG, Јул 05, 2020, 18:43 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Ivo.CZBG

Јул 05, 2020, 18:43 поподне Last Edit: Јул 20, 2020, 00:06 пре подне by Ivo.CZBG

OVO JE POSLEDNJA LIGA KOJA SE PRAVI ZA NBA FANTAZI I SAD SMO SVE OBUHVATILI PA CE SVAKO IMATI NESTO ZA IGRANJE A OVO BI MOGLO BITI NAJINTERESANTNIJE DO SADA.

Da prvo objasnim nesto pre citanja ovolikog teksta. Sve ovo sto procitate ne morate da pamtite, skoro sve ce biti aktuelno tek za godinu dana kada istekne prva sezona. Tek onda cemo kombinovati seleri kep i praviti strategije za kasnije. Sve sto vam treba ce te dobiti na tacni. Svako ce dobiti jednu tabelu sa platama vasih igraca i tamo ce te videti njihov rast za narednih par godina. Na kraju godine ce svako dobiti savet sta sve moze da ucini sa timom, da li treba da placa taksu za seleri kep, da li mora da oslobodi budzet sa trejdom ili nesto trece, sve ce vam biti objasnjeno i odradicemo ovu prvu sezonu polako da svi udju u stos.

Opet ponavljam, sve to ce tek biti aktuelno za godinu dana kada istekne prva sezona a dotle ima i previse vremena da svi skontaju sta i kako.

U ovoj ligi ce sve biti odradjeno u detalj, sva statistika ce se pratiti jer tek pocinje takmicenje pa cemo se moci posvetiti od pocetka svemu tome. Za RSB ligu cu ostaviti samo osnovne statistike, koeficijent, medalje, pehare i pobede a videcete u daljem tekstu da ce ovde biti svega i svacega. Povrh svega ce se pratiti i ucinci svih igraca jer je ovo DYNASTY liga pa ce to biti jedna od zanimljivijih stvari.

Sve sto vi treba da uradite da krenete sa takmicenjem u ovoj ligi je sledece;

• Da se prijavite i napisete imena klubova koje zelite, mozete napisati i sve klubove po prioritetu pa da cekate da vidite kojeg ce te dobiti jer prioritet imaju stari ucesnici po plasmanu iz proslih sezona i oni sto su se pre prijavili. Bice nedeljni preseci i na kraju svake nedelje se potpisuje za klubove. Prijavite se sto pre da osigurate vase mesto u ligi jer ce samo prvih 30 imati priliku da igra a ostali ce biti na cekanju pa mogu uci ako neko odustane ili bude neaktivan. U svakom slucaju mozete odustati do pocetka lige pa ce neko na cekanju da uskoci ali je bolje da se prijavite i da osigurate vase mesto jer iz ove lige nece biti ispadanja.
  • Da odradite aukcijski draft pre sezone koji ce trajati par nedelja, bice spori draft pa ce svi imati vremena za njega(bice objasnjeno)
  • Da namestate po 30 utakmica u toku nedelje(10-15 minuta posla nedeljno).

Kao sto vidite, ne moze da bude prostije od toga. Sa druge strane, imate pregrst opcija u kojima mozete da uzivate u toku sezone a o tome odmah nakon dela za prijave i kratkog uvoda.

PRIJAVE

UPDATE: 19. JUL 2020.
UKUPNO [ 9 ] - ZAPAD [ 4 ] - ISTOK [ 5 ]

POTPISI NAKON PRVE NEDELJE - 12. JUL 2020.
UKUPNO [ 7 ] - ZAPAD [ 3 ] - ISTOK [ 4 ]

1. Ivo.CZBG < > DETROIT Pistons
2. Willy_Wonka < > NEW YORK Knicks
3. ljubisa rajkovic < > SAN ANTONIO Spurs
4. blanco < > ATLANTA Hawks
5. točilo < > PORTLAND Trail Blazers
6. milic1990 < > CHICAGO Bulls
7. Hayo < > MEMPHIS Grizzlies

POTPISI NAKON DRUGE NEDELJE - 19. JUL 2020.
UKUPNO [ 2 ] - ZAPAD [ 1 ] - ISTOK [ 1 ]

8. Skolovani Prevarant  < > BOSTON Celtics
9. Bobane pomeri BMW < > DENVER Nuggets

TRECI NEDELJNI PRESEK ZA POTPISE JE U NEDELJU - 26. JULA 2020.
UKUPNO [ 0 ] - ZAPAD [ 0 ] - ISTOK [ 0 ]

UVOD:

• Da bi zaokruzili pricu sa NBA fantazijem, ostalo je jos samo da se napravi ova DYNASTY LIGA. Ovako ce za svakog biti po nesto pa cemo videti u sledecim godinama kako ce funkcionisati sve ovo. Dosta je ljudi trazilo neke vrste kiper lige a ovo ce biti jos bolje od toga.

• Jedna organizacija ce biti RSB LIGA, tamo cemo imati diviziona takmicenja kroz rangove, svaka divizija ce imati svoju razvojnu ligu a LIGA KUP ce igrati onaj ko se kvalifikuje i onaj ko zeli.

• Sa druge strane cemo imati jednu prostu ligu sto se tice vaseg vremena jer ce svako trebati da namesti po 30 igraca u toku nedelju dana i to je sve sto treba da se uradi da bi liga tekla svojim tokom. Sve ostalo je opciono a bice bas mnogo opcija i svako ce moci da uziva u tome i uzivi se u vodjenje svog tima iz godine u godinu. Vrlo bitna stvar je i ta da ce te svi biti u istom rangu takmicenja i svake godine ce te se moci nadati dobrom rezultatu pa cak i tituli.

• Za razliku od RSB lige gde ce se svake godine raditi novi draft i svako ce imati potpuno novu sansu da napravi ekipu za datu sezonu, u DYNASTY LIGI ce te imati ulogu pravog menadzera u pravom NBA klubu u pravoj NBA ligi. Svi cemo imati isti ogranicen budzet od 120.000.000$(SELERI KEP), pa ce svi imati istu sansu da izgrade klub. Svaki klub ce imati jednu do dve super zvezde, par dobrih igraca, par prosecnih i ostatak koji tek treba da se dokaze. Sve ce izgledati kao prava NBA liga i bice pravo umece da se napravi dobra ekipa i da se odrzava godinama ali ce biti puno opcija da se to i ostvari, ruki draft, FA draft nakon svake godine, trejdovi, vejveri, probni dvonedeljni ugovori, akademije duzina potpisanih ugovora, itd. Aukcijski draft ce se odraditi pocetkom prve sezone(novembar 2020) i od tada vise nece biti kompletnog drafta. Svake godine ce se raditi draft za rukije a to cemo odraditi pre pravog NBA drafta, a imacemo i manji aukcijski draft za slobodne agente ciji je ugovor istekao.

• Bicemo podeljni u dve lige na yahoo sajtu jer u ligu ne staje preko 20 ljudi. Sva podesavanja ce te raditi na yahoo sajtu, znaci sve je isto kao i pre. Svi cemo imati razlicite igrace u timu pa cu napraviti po jos 5 timova u obe lige. U te timove cu staviti sve igrace koji su uzeti u suprotnoj konferenciji pa da na slobodnim agentima vidite cistu sliku ko je slobodan. Stavice se 30+ mesta u tim pa ce biti mesta za vecinu tih igraca, samo one najbolje necu staviti u te dodatne timove jer nece biti mesta za sve, a njih ce te znati na pamet da su vec uzeti. Videcete dalje u opisu lige kako cemo pisati rezultate i ostale stvari.

AUKCIJSKI DRAFT:

Update: 11. JUL 2020.

OSMISLJEN JE DRAFT JOS BOLJE NEGO STO JE OBJASNJENO DOLE, VECINA STVARI JE SLICNA ALI IMA PAR DETALJA KOJI CE DOVESTI DO NAJPRAVEDNIJEG MOGUCEG SCENARIJA, BICE OBJASNJENO KADA SE SVE OSMISLI DO SAVRSENSTVA.

Aukcijski draft ce trajati od dve do tri nedelje, videcemo kako ce da se odvija. U prvoj rundi ce biti 60 najboljih igraca za koje ce te davati ponude. To ce biti spori draft pa ce svako imati i previse vremena da licitira koliko god puta zeli dok ne dodju periodi kada cemo praviti preseke. Na presecima ce ljudi moci reci od kojih svojih najvisih licitacija odustaju jer nije moranje da se uzme svaki igrac za kojeg ste imali najvisu ponudu, niti je moguce sve uzeti. Nakon sto svi kazu za koje licitacije odustaju, za te igrace se brisu njihove poslednje ponude a licitiranje ce se nastaviti uskoro. Zatim ce se ljudi izjasniti koje najvise licitacije prihvataju pa ce da se pocne sa potpisivanjem prvih ugovora. Prvi presek ce biti verovatno u trecem/cetvrtom danu licitiranja. Ako se u tom danu uzme 10-20 igraca onda ostalih 40-50 nastavljaju i narednog dana. Tako cemo svaki dan da uzimamo sve vise i vise igraca dok ne ocistimo prvu rundu. To bi moglo da traje ukupno 5-6-7 dana. Zatim bi krenuli u drugu rundu. Postavio bih sledecih 90 igraca po rejtingu pa bi za njih uradili sve isto, licitacija, preseci, odustajanje i prihvatanje i tako sve dok se ne uzme i poslednji iz druge runde. Do kraja bi bilo jos par rundi i to bi bilo to sto se tice drafta. Ovaj draft ce se odraditi samo ove godine u celosti a u narednim godinama ce se licitirati samo za igrace ciji ugovor istekne pa postanu slobodni agenti.
POČIVAJ U MIRU BRATE NAŠ! MICHAEL OJO #50

Ivo.CZBG

Јул 05, 2020, 18:45 поподне #1 Last Edit: Јул 07, 2020, 07:40 пре подне by Ivo.CZBG
LIGA NUDI SLEDECE;

ORIGINALNI FORMAT NBA LIGE

ORIGINALNI BROJ UTAKMICA NBA LIGE

ORIGINALNI RASPORED NBA LIGE

ORIGINALNI REZULTATI NBA LIGE

ORIGINALNI PLAYOFF NBA LIGE

ORIGINALNI RUKI DRAFT I LUTRIJU

ORIGINALNI ROSTERI I DUELI SA SVIM POZICIJAMA

Sve ovo dole ce biti objasnjeno u poruci o finansijama.

ORIGINALNI SELERI KEP

ORIGINALNI NACINI POSLOVANJA KLUBA(UPROSTENO I MODIFIKOVANO ZA FANTAZI)

ORIGINALNI TREJDOVI

DODATAK FANTAZIJU - VIRTUELNI BUDZET
(Sve ovo ce biti objasnjeno u narednoj poruci)

Dobicete sve podatke o zaradi na kraju godine i sve sto treba je da odlucite u sta zelite da ulozite taj novac. nema nikakvih obaveza sem par minuta godisnje da odlucite u sta zelite da obrnete zaradjen novac u toku godine. Ovaj budzet nije deo seleri kepa i od njega ne mozete da kupujete nove igrace.

ZARADA:

ZARADA OD OSTVARENIH POBEDA I PLASMANA U LIGI.

ZARADA PREKO NAVIJACA U HALI.

ZARADA PREKO SPONZORSKIH UGOVORA.

POTROSNJA:

PLACANJE LUKSUZ TAKSE NA PREKORACENJE SELERI KEPA

ULAGANJE U IZGRADNJU DODATNIH MESTA U HALI(veci kapacitet vise zarade)

ULAGANJE U IZGRADNJU KOSARKASKIH AKADEMIJA SIROM SVETA
(ako bude slobodan agent iz zemlje u koju ste ulozili, mozete ga podici sa slobodnih agenata za male pare da vam bude u akademiji tu godinu i mozete da ga potpisete sledece godine. To ce biti slabiji igraci za koje bi inace morali da platite po milion do dva iz seleri kepa a ovako ga drzite jednu godinu u vasoj skoli kosarke)

DINASTY LIGA - OBJASNJENJE

ORIGINALNI FORMAT TAKMICENJA KAO U NBA LIGI

Kao sto sam vec spomenio, gledacemo da liga bude sto realnija NBA ligi. Sve opcije koje mozemo cemo ubaciti u ovu ligu a da ne preteramo da ne bude komplikovano, modifikovacemo uslovima fantazija.

Da pocnem od formata lige. Imacemo svih 30 klubova u ligi, podeljenih u dve konferencije. U svakoj konferenciji ce biti po tri divizije.

Sto se tice klubova, obrisao sam stare menadzere. Nije moranje da imamo iste klubove u ove dve organizacije. U RSB ligi cemo menjati iz sezone u sezonu a ovde cemo voditi isti klub od pocetka do kraja. Moci ce svako da napise po prioritetu koliko god NBA klubova zeli da vodi, pa cemo se razdeliti na taj nacin. Napisete vase zelje na primer ovako; MEM, TOR, MIN, LAC. Prioritet imaju stari takmicari, bolje plasirani iz proslih sezona, novo prijavljeni, pa cemo deliti klubove tim redosledom. Nije bitno kojoj konferenciji pripadate iz RSB lige, mozete voditi koji god klub zelite.

Prvih 30 menadzera koji se prijave ce dobiti mesto u DyNASTY LIGI a ostali ce morati na listu cekanja. Ako neko bude neaktivan a ne javi se da ce odsustvovati, menadzer na cekanju moze da preuzme klub zauvek. Ako menadzer javi da nece biti neko vreme aktivan, da li samo u toku sezone ili jednu celu sezonu, menadzer na cekanju ce preuzeti klub samo tu jednu sezonu ako to zeli.

Sve ce biti odradjeno na forumu kroz tabele jer cemo biti podeljeni u dve lige na yahoo jer ne stane vise od 20 ljudi u ligu ali to nije nikakav problem, sve je spremno.

ORIGINALNI BROJ UTAKMICA KAO U NBA LIGI.
(IMACETE DO 100 UTAKMICA PO SEZONI)

Sledeca stvar ce isto biti zanimljiva i drugacija od prijasnjih takmicenja. Broj duela cemo namestiti da bude kao i u pravoj NBA ligi, svako ce odigrati po 82 meca u toku regularne sezone.

To je vrlo lako izvodljivo. Posto ovo nije kompletna realnost, samo delimicna jer pratimo rezultate pravih igraca, mozemo da namestimo da u toku nedelje igramo po 4-5 duela sa razlicitim klubovima. Rezultat vaseg tima u jednoj nedelji zavisi od skora vasih igraca i to nema nikakve veze sa vasim protivnikom jer on ne utice na vas skor, on utice samo na svoj skor. Bas zbog toga mozemo da racunamo vise duela od jednom.

Napravljen je raspored za moj bivsi klub sa kojim igram RSB ligu(LAL) i jos par klubova i sve stima savrseno. Pre sezone bih izbacio kompletan raspored. Nakon svake nedelje bi se upisali rezultati pa bi dobili pobednike duela.

Sto se tice mog bivseg kluba(LAL) koji je u ZAPADNOJ konferenciji, divizija PACIFIC, raspored bi bio sledeci.

Igrao bih po 5 puta sa svakim protivnikom iz svoje divizije. Pet puta sa SAC, LAC, GSW i PHO. Po 4 puta bih odigrao sa po jednim klubom iz ostalih divizija u mojoj konferenciji. Svake godine ce se rotirati protivnik, u ovom primeru sam dobio da 4 puta igram sa SAS iz divizije SOUTHWEST, i 4 puta sa UTA iz divizije NORTHWEST. Sa svim ostalim klubovima iz svoje zapadne konferencije cu odigrati po 3 duela a sa svim klubovima iz istocne konferencije cu odigrati po 2 duela. Ovako cu nakupiti 82 utakmice u toku regularnog dela sezone.

ORIGINALNI REZULTAT DUELA KAO NA PRAVIM NBA UTAKMICAMA.

Jos jedna novina ce biti rezultat duela. Posto cemo imati priliku da svi namestimo po 30 utakmica(za sada je takva odluka), to ce donositi rezultat od otprilike 800-1100 poena po ucesniku duela. Svaki skor koji nakupimo na YAHOO sajtu cu ubaciti u tabele koje su spremne sa svim formulama i svi ti skorevi ce biti izdeljeni sa 8 i onda cemo dobiti rezultate koji ce varirati od recimo 90-140, moze biti i vise a i manje a to su rezultati koji su isti kao na pravim NBA mecevima pa ce i to doneti dozu realnosti ovoj nasoj ligi.

Raspored bi izgledao ovako kao sto sam postavio dole u tabeli. U prvoj rundi sam dao primer kako bi izgledali rezultati. Originalno sam postigao 952 poena u 30 utakmica koje su moji igraci odigrali. Kada se to podeli sa 8 dobijemo skor od 119 poena. U prvom kolu imamo 4 duela, u prvom i poslednjem kolu cemo imati najmanje duela, po 4, kasnije na svaka tri kola imamo maksimalnih 6 duela u toku nedelje a sve ostalo je 5 duela u toku nedelje.

Moji protivnici u prvoj nedelji bi bili sledeci. GSW iz moje divizije, to bi nam bio prvi mec od planiranih pet. Sledeci protivnik ce mi biti SAS, on je klub iz druge divizije u mojoj konferenciji i njega sam izvukao da igramo 4 duela u ovoj sezoni pa ce nam ovo biti prvi od ta 4 duela. Treci klub iz moje konferencije je MIN i sa njom je planirano 3 duela a ovo ce nam biti prvi od njih. Iz istocne konferencije cu imati samo jednog protivnika u prvoj nedelji i to ce biti TOR, posle toga nam ostaje da odigramo jos jedan mec jer sa istocnom konferencijom igram po 2 duela.

Nakon sto se zavrsi nedelja upisujem rezultate. Vidite da sam ja osvojio  119 poena, GSW je osvojio u prvoj nedelji 94 poena i to mu nije bilo dovoljno za pobedu, SAS je takodje imao manje poena od mene, 103, jedino je MIN imala vise od mene i zabelezila je pobedu u prvoj nedelji duela sa 131 osvojenim poenom. TOR kao jedini klub istoka je imao 118 poena i za jedan poen je izgubio duel od mene. Ovako ispada da posle prve nedelje imam skor od 3:1. Nakon svake nedelje ce se taj skor sabirati i na kraju cemo dobiti realne skoreve kao u pravoj NBA ligi od po 64:18, 60:22, 28:54, itd.

OSTATAK RASPOREDA ZA REGULARNU SEZONU

PRIBLIZNO ORIGINALNI PLAYOFF NBA LIGE

Regularni deo sezone ce trajati 16 nedelja umesto 18 kako je u RSB ligi. Ovo je iz razloga da bi imali vise vremena za sto realniji plej of. U plej of bi se plasiralo po 8 klubova iz obe konferencije. Igrao bi zapad protiv zapada i istok protiv istoka bas kako je i u pravoj NBA ligi. Prvi sa osmim, drugi sa sedmim, treci sa sestim i cetvrti sa petim. Imali bi jos nekih 6 nedelja da odigramo ceo plej of. Bilo bi cetiri runde, 1/4 finale konferencija, 1/2 finale konferencija, finale konferencija i NBA finale. U plej ofu ima par opcija kako bi ga mogli odigrati. Ili cemo nastaviti sa po 30 utakmica nedeljno i sa nekom prednoscu za bolje plasirane ili cemo odigrati slicno liga kupu u RSB ligi pa cemo svi nominovati prve petorke i tako dobiti pobednike duela. Tada cemo moci da igramo seriju do dve pobede u prvim rundama i u zavrsnim rundama do 3 pobede u seriji. U tih 6-7 nedelja ce nasi igraci imati od 22-26 meca a mi bi imali maksimalno 16 ako sve runde budu imale majstorice pa bi to bilo 3+3+5+5 ili 3+5+5+5, a najvise 5+5+5+5 ako sve runde budu do 3 pobede. Ima sasvim dovoljno prostora da biramo petorke za sve te duele i da ucinimo zavrsnicu neverovatno interesantnom sa duelima od po 5 na 5 igraca gde svi igraju po jedan mec. Jako je lako izvodljivo, izracunao sam a jos cu to objasniti detaljno pre pocetka takmicenja.

ORIGINALNI RUKI DRAFT I LUTRIJA.

Klubovi koji se ne plasiraju u plej of ce ici na lutriju za dobijanje draft pika. Necemo raditi kao sto radi NBA liga, mi cemo malo obrnuti sistem. Necemo dozvoliti tankovanje zarad sto boljeg pika na sledecem draftu pa da imamo cirkus u toku lige i poklanjanje pobeda. Kod nas ce najbolje proci prvi klub koji ispadne iz plej ofa. Deveti tim po konferencijama ce dobiti po 8 loptica za draft lutriju. Svaki naredni ce dobiti po jednu lopticu manje pa ce poslednji da ima samo jednu lopticu na draft lutriji. Eventualno ce biti nesto tipa 8,6,6,4,4,2,2. Klubovi iz plej ofa ce se rasporediti po ucinku u sezoni. Draft bi odradili malo ranije nego sto bude pravi NBA draft. Tako necemo znati ko ce koga uzeti nego cemo mi po svom nekom razmisljanju uzeti igraca sa drafta. Imacemo kao i u pravom draftu dve runde od po 30 pikova. U trejdovima ce se moci ubacivati u kombinaciju i pikovi sa ovog drafta. Bice pravilo da se ne sme trejdovati pik prve runde u vise uzastopnih sezona.

DRAFT LUTRIJA - OBJASNJENJE.

U draft lutriju ce ici 14 poslednje plasiranih klubova. Lutriju cemo odraditi tako sto cu postaviti na forum sve loptice sa klupskim grbovima ali ce te loptice biti zatamnjene(kasnije sledi objasnjenje). Izabracemo nekog ko nece ucestvovati u lutriji i on ce da bira loptice. Cim ja posaljem zatamnjenje slike na forum, on mora odmah napisati odgovor na forum sa brojem lopte koju je izabrao. Tako cemo spreciti bilo kakvo varanje jer cu ja odmah znati koga je izabrao a on ce to saznati tek kad prosvetli sliku. Kada izabere prvu lopticu, skinuce sliku sa foruma na svoj komp. Otvorice je u fotosopu ili nekom slicnom programu i odradice BRIGHTNES na sliku i tada ce se tek pojaviti slika kluba kojeg je izabrao. Nakon sto javi klub koji je izabrao i ja potvrdim da li je to taj, saljem sledecu poruku sa lopticama ali cu izbaciti sve loptice koje su predstavljale klub koji je izvucen za prvog pika. Nakon toga se ponavlja postupak, javlja broj loptice, skida sliku na komp, otvara je u fotosopu i nakon sto odradi brightnes, pise na forum ko je dobio drugi pik. Tako cemo ici sve do 14. pika i to bi bila lutrija za ruki draft.

VELICINA ROSTERA

Tim cemo skupiti na aukcijskom draftu a svako ce imati po 120 miliona dolara u budzetu i nece smeti da prekoraci tu cifru kad bude pravio tim. Tim ne sme da bude ni manji od 90 posto budzeta, mora da bude 108 miliona minimum a maksimum 120 miliona. Bice par izuzetaka gde ce se moci malo prekoraciti seleri kep ali o tome u sledecoj poruci o finansijama. Svaki klub ce morati da ima po 15 igraca u svom timu. Postojace i par rezervnih mesta(3 za sada) na koje cemo moci staviti ozbiljno povredjene igrace i igrace koji trenutno nisu pod ugovorom sa NBA klubom a draftovali smo ga ili pokupili sa slobodnih agenata. Cim taj igrac na rezervnom mestu dobije ugovor sa nekim NBA klubom, njegov ugovor pocinje da bude deo seleri kepa i moracemo da ga stavimo u tim. Bice par mesta za rukije nakon drafta i par mesta za igrace na dvonedeljnoj probi. Sve ovo je objasnjeno u finansijama.

BROJ UTAKMICA U DUELU, UZ KORISCENJE SVIH POZICIJA KAO I U REALNOSTI.

Moracemo dobro paziti koga dovodimo u tim. Bice sve kao i u realnosti i moracemo paziti na pozicije koje imamo u timu. U toku nedeljnog duela cemo imati po 30 utakmica a mora se staviti po 6 utakmica za svaku poziciju, PG(6), SG(6), SF(6), PF(6), C(6). Ako je na primer Harden PG,SG a Marej isto PG,SG, ako njih dvojicu stavite po 4 meca u jednoj nedelji, to ce biti ukupno 8 meceva sa njih dvoje. Tu ste pokrili 6 meceva na recimo PG i 2 meca na SG, ili obrnuto, 6 meceva na SG i 2 na PG, moze da bude i 4 meca na PG i 4 meca na SG, nema veze sto je i na PG i na SG bilo 4+4=8, sve te duple pozicije mozete pripisati kojoj god poziciji zelite, samo da skupite od svih pozicija po 6. Pet pozicija po 6 utakmica je jednako 30 utakmica na kraju duela. Ovako ce biti jos zanimljivije jer cemo svaku poziciju morati dobro da popunimo kao u realnosti a ne da imamo po 10 centara u ekipi od 15 igraca ili jednog centra i kompletnu small ball ekipu.

Ako se desi da usled povreda i izostanaka nikako ne mozete da namestite po 6 utakmica za neku poziciju, jedino onda mozete da dodate igraca koji je na poziciji pored ove koju ne mozete da popunite.

Ako nemate dovoljno PG, stavite zamenu sa SG.
Ako nemate dovoljno SG, stavite zamenu sa PG ILI SF.
Ako nemate dovoljno SF, stavite zamenu sa SG ILI PF.
Ako nemate dovoljno PF, stavite zamenu sa SF ILI C.
Ako nemate dovoljno C, stavite zamenu sa PF.

RASPORED TAKMICENJA - otprilike

SEZONA 2020/21

• NOVEMBAR 2020. - AUKCIJSKI DRAFT - TRAJANJE(dve do tri nedelje).
  • NOVEMBAR / DECEMBAR 2020. - VEJV PERIOD POSLE DRAFTA, KOMPLETIRANJE ROSTERA.
  • DECEMBAR 2020. - MART 2021. - REGULARNA SEZONA(WEEK 1 - WEEK 16).
  • TREJD PERIODI U SEZONI - WEEK 4, WEEK 9 i WEEK 14.
  • APRIL 2021. - PLAYOFF.

SEZONA 2021/22

• JUN 2021. - LUTRIJA ZA DRAFT PIKOVE.
  • JUN 2021. - RUKI DRAFT - TRAJANJE(par dana).
  • AVGUST / SEPTEMBAR / OKTOBAR 2021. - DRAFT ZA SLOBODNE AGENTE.
  • JUL / OKTOBAR 2021. - OFF SEASON TREJDOVI.
  • OKTOBAR 2021. - FEBRUAR 2022. - REGULARNA SEZONA(WEEK 1 - WEEK 16).
  • TREJD PERIODI U SEZONI - WEEK 4, WEEK 9 i WEEK 14.
  • MART 2022. - PLAYOFF.

Ivo.CZBG

DODATAK FANTAZIJU - VIRTUELNI BUDZET

Sve ove cifre oko zarade i potrosnje ce se jos jednom dobro proveriti i namestiti tako da bude najlogicnije a za sada su ispisane prve ideje.

Dobicete sve podatke o zaradi na kraju godine i sve sto treba je da odlucite u sta zelite da ulozite taj novac. Nemate nikakvih obaveza oko racunanja zarade, samo trebate izdvojiti po par minuta godisnje da odlucite u sta zelite da obrnete zaradjeni novac. Ovaj budzet nije deo seleri kepa i od njega ne mozete da kupujete nove igrace ali sa njim izmedju ostalog mozete da pokrijete prekoracenje seleri kepa sa placanjem takse na luksuz.

Bice jedna ovakva tabela sa svim zaradama iz prethodne sezone pa ce svi znati koliko tacno imaju. To cemo dodati na vas postojeci budzet jer nije moranje da se svake godine sve potrosi od zaradjenog novca. Ovde fali kolona za sponzore, ovo je samo jedan prost primer kako ce te sve dobiti na tacni.

OBRT NOVCA BI SE ODVIJAO NA SLEDECI NACIN.

ZARADA:

ZARADA ZA OSTVARENE POBEDE I PLASMAN.

ZARADA PREKO NAVIJACA U HALI.

ZARADA PREKO SPONZORSKIH UGOVORA.

POTROSNJA:

PLACANJE LUKSUZ TAKSE NA PREKORACENJE SELERI KEPA

ULAGANJE U IZGRADNJU DODATNIH MESTA U HALI

ZARADA

ZARADA ZA OSTVARENE POBEDE I PLASMAN.

Nagradjivace se svaka pobeda u ligi i plasman u zavrsnicu sezone(playoff).

Nagradni fond za pobede;

Pobeda u regularnom delu sezone je 10.000$ (max 82x10.000$ = 820.000$)

Pobeda u playoff-u je 20.000$ (max 10x20.000$ = 200.000$)

Ukupna maksimalna zarada na pobede; 820.000$ + 200.000$ = 1.020.000$.

Nagradni fond za plasman u playoff;

Za ulazak u 1/4 finale konferencija se dobija 50.000$

Za ulazak u 1/2 finale konferencija se dobija 100.000$

Za ulazak u FINALE konferencija se dobija 200.000$

Za ulazak u veliko FINALE NBA lige se dobija 300.000$

Za osvajanje NBA lige se dobija 500.000$

Ukupna maksimalna zarada za plasman u ligi; 50+100+200+300+500 = 1.150.000$.

ZARADA OD NAVIJACA.

Svi klubovi ce na pocetku dobiti arene kapaciteta 5.000 mesta. Poseta na utakmicama ce zavisiti od forme ekipe u toku sezone. Simulacija broja navijaca ce se raditi na random . org sajtu i to ce oduzeti po 15 minuta mesecno pa nije problem a bice zanimljiv detalj u ligi.

U toku prvog meseca ce svi imati istu sansu da imaju posetu od 1 do 5000 navijaca jer nema prethodnih rezultata pa da po tome odredimo zainteresovanost navijaca. Na sajtu cu upisati najmanji broj koji ce biti 1 i najveci koji ce biti 5000. Kompjuter ce simulirati posetu i to ce nam biti poseta za prvi mesec. Za svaki mec ce biti odradjena simulacija pa tako za jedan mec mozete imati 400 navijaca a u drugom 4200.

Nakon tog prvog meseca dolazi zanimljiviji deo. U zavisnosti od rezultata vaseg kluba, ubacivacemo dve cifre po uspesnosti. Ako ste u proslom mesecu imali skor 18:2, to je 90 posto pobeda, onda ce simulacija u drugom mesecu biti uvek od 90-100 posto kapaciteta. Kucao bi na sajtu za najmanji broj 4500 a za najveci 5000 i onda bi dobili nesto izmedju. Tako bi bilo celog tog meseca. Onaj ko bude imao 2:18, sto je 10 posto uspesnosti, on ce dobiti u simulaciji brojeve od 500-5000, onaj koji bude imao 5:15, tj. 25 posto, on ce dobiti brojeve od 1250-5000 i sve sto bude kompjuter simulirao ce mu se pisati kao poseta. Na ovaj nacin svako moze da ima i maksimalnu posetu ali je onima sa losijim rezultatima u opticaju i manja poseta ako broj u simulaciji bude blizi manjem broju.

Prosecna cena karte za utakmice u regularnom delu sezone bi bila 5 dolara. U regularnom delu sezone svako igra po 41 mec kod kuce. Maksimalna zarada u regularnom delu sezone je 41 utakmica x 5000 mesta x 5 dolara = 1.025.000$.

Prosecna cena karte za utakmice u plejof-u bi bila 10 dolara. U plejof-u ce bolje plasirani da imaju prednost domaceg terena pa ce moci da imaju par utakmica vise od drugih kao domacini. Maksimalan broj utakmica kao domacin u plejof-u ce biti 10 utakmica. Maksimalna zarada u plejof-u bi bila 10 utakmica x 5000 mesta x 10 dolara = 500.000$

Za svaki mec ce biti ispisano koliko je bilo navijaca.

ZARADA OD SPONZORA.

Zarada od sponzora nece biti prevelika, bice ok ali nista sto moze da preokrene sezonu. Razlog je taj sto ima vaznijih opcija da se zaradi u ovom fantaziju a ovo je samo mali dodatak.

Uspesniji klubovi i oni sa vecom posetom ce imati bolje sponzore a oni slabiji ce isto imati sponzora svake godine ali sa manjim iznosom koji ce da dobijaju od istog.

Podelicmo u sesire klubove po uspesnosti nakon sezone. Bice otprilike 5-6 sesira sa po 5-6 klubova i u njima ce biti priblizno visoki sponzorski ugovori. Prvo ce birati uspesniji klubovi pa onda oni manje uspesni. Imacemo uvek istih 30 sponzora sa istom velicinom ugovora.

POTROSNJA

PLACANJE LUKSUZ TAKSE NA PREKORACENJE SELERI KEPA.

Ovo ce biti objasnjeno u detalj kod finansija a to je poruka nakon ove. Svako prekoracenje seleri kepa ce se pokrivati iz virtuelnog budzeta sa taksom na luksuz.

ULAGANJE U IZGRADNJU DODATNIH MESTA U HALI
Veci kapacitet hale znaci i veca zarada na navijacima. Imacete vise opcija kako da potrosite novac iz budzeta i ako se odlucite na ovu taktiku kad tad ce te vratiti novac i dobro zaraditi na poseti navijaca. Svi pocinjemo sa arenama od 5.000 mesta a mozete ulagati sve do 20.000 mesta. Cena za 1000 dodatnih mesta bi bila oko 200-300.000$.

Bice tabela sa svim kapacitetima hala pa cemo tako videti koja je najveca a koja najmanja. Pisace i ukupan broj posete na svim utakmicama pa cemo videti ko ima najbolju a ko najlosiju posetu.

KAPACITET: 5000

Pored svih ostalih mogucnosti da se potrosi novac, ovo je pravo ulaganje za buducnost. Imacete mogucnost da se odlucite u koju zemlju zelite da ulazete i da u njoj napravite akademiju koju ce voditi vas klub. Mozete izgraditi akademiju gde god zelite u svetu. Ako predvidite da ce biti novih igraca u NBA ligi iz nekih zemalja a vi mozete to iskoristiti i uloziti tamo, pa ako isti ti igraci budu na slobodnim agentima jer jos nista ne doprinose u NBA ligi, vi ce te imati priliku da ih dovedete u akademiju za neki mali novac iz virtuelnog budzeta gde ce trenirati tokom cele godine. Sledece godine mozete da potpisete sa njim minimalan ugovor i da postane deo vaseg rostera i seleri kepa i da zaigra u vasem klubu. U zavisnosti od ulaganja u akademiju, imacete odredjen broj slobodnih mesta u akademiji za igrace iz te zemlje.

Ako ulozite u neku od Americkih drzava u kojima vec postoji NBA klub, onda ne vazi pravilo da igrac mora biti poreklom odatle nego da u realnosti igra za taj NBA klub. On je isto tako na slobodnim agentima i trenutno nikom ne treba pa mozete da ga pokupite u akademiju za male pare iz virtuelnog budzeta, i sledece godine da ga potpisete za minimalan ugovor ako to zelite. Akademije u Americi ce biti skuplje za otvaranje jer nude veci izbor igraca za treniranje u akademiji.

Cene za otvaranje akademije ce biti razlicite, najvise ce biti u Americi, zatim slede jace evropske zemlje kao i Kanada, Australija, Argentina, Brazil, Kina. Napravio sam primer u tabeli ali nisam jos poslozio kako treba, ovo je samo prvi primer. Jos ce se izracunati u detalj kako bi bilo najbolje da bude sto realnije. Mozete vi izabrati i sve ostale zemlje sveta, gde god zelite mozete da ulozite u akademiju jer mozda vec postoji igrac u slobodnim agentima koji su iz nekih azijskih ili africkih zemalja, na primer, i nakon ulaganja ce te moci te igrace da pokupite u akademiju.

Evo neki od primera kako bi to izgledalo. Svaki klub ce imati grb za svoju akademiju, u primeru nisam stavio sve. Ovo su samo grbovi, bice to sredjeno tako da bude najbolje sto moze.

Ivo.CZBG

FINANSIJE - 1. DEO

Videcete da se favorizuju kraci ugovori a sve to da bi se sprecilo preterano stekanje igraca na dugacke ugovore bez posledica. Zato smo ubacili rast plata po sezonama u visegodisnjim ugovorima. Za krace ugovore je manji rast plate a za duze ugovore je veci rast. Videcete i kod BIRD RIGHT opcije da je za kraci ugovor veca pogodnost da se taj isti igrac ponovo potpise nego nakon cetvorogodisnjeg ugovora sto je maksimalan ugovor u nasoj ligi. Ovako ce te morati da korigujete duzine ugovora sa velicinom plate da ne bi stalno previse prekoracavali seleri kep jer se za prekoracenje placa taksa na luksuz a to sve od para koje se zarade u toku sezone na pobede, plasman u ligi, sponzore i broj navijaca u hali.

PREKORACENJE SELERI KEPA JE DOZVOLJENO U SLEDECIM PRILIKAMA:

1. Sezonski rast plate u visegodisnjim ugovorima.

Rast plate bi bio sledeci.

Za ugovor od dve godine - 1% godisnje

primer- 1. sezona = 30.000.000$
            2. sezona = 30.300.000$ - rast 300.000$

Za ugovor od tri godine - 3% godisnje

2. sezona = 30.900.000$ - rast 900.000$
            3. sezona = 31.800.000$ - rast 900.000$

Za ugovor od cetiri godine - 5% godisnje

2. sezona = 31.500.000$ - rast 1.500.000$
            3. sezona = 33.000.000$ - rast 1.500.000$
            4. sezona = 34.500.000$ - rast 1.500.000$

Minimalni ugovori.

Za pocetak da se naglasi da se minimalni ugovori od 1.000.000$ do 2.000.000$ ne mogu potpisivati na duze od dve godine. Minimalni ugovor na oko 1.000.000$ je za igrace koji nisu dugo u NBA ligi a minimalan ugovor od oko 2.000.000$ je za igrace koji su duze vremena u NBA ligi, jos treba da odredimo tacnu granicu za te ugovore.

Razlog ovoga je jer postoji mogucnost da ti slabiji igraci eksplodiraju u toku ugovora i da donose poene kao da primaju 20.000.000$ a oni bi primali 1.000.000$ na 4-5 godina. Onaj koji uspe da potpise takvog igraca, imace ga na dve godine a kad mu istekne ugovor, imace prednost u odnosu na druge menadzere jer ako pokrije neciju najvisu ponudu kada postane slobodan agent, on ostaje u vasem timu. Pored toga ce te moci da iskoristite i BIRD RIGHT za dvogodisnji ugovor koji ce kod nas biti 8% od prethodne plate pa ce te za taj iznos smeti da prekoracite seleri kep, u ovom slucaju to nece biti prevelika prednost jer je mali ugovor ali i to postoji kao opcija.

Objasnjenje prekoracenja budzeta kroz rast plata tokom sezona.

Vi mozete da prekoracite seleri kep svake sezone sem u prvoj kada budemo radili aukcijski draft. Ako u prvoj godini potpisete sve igrace na visegodisnje ugovore, logicno je da ce sledece godine sigurno da se prekoraci seleri kep jer ce svima da raste plata, ovo je u slucaju da ste potrosili za tim maksimalnih 120 miliona, ako ste potrosili 110 onda necete prekoraciti jer je maksimalan rast na cetvorogodisnje ugovore 5 posto a to je 6 miliona na 120 miliona.

Sledeca situacija je kada vam pocnu isticati ugovori pa imate prostora da oslobadjate budzet na 120 miliona. Ovo oslobadjanje nece biti moranje ako imate da platite taksu na prekoracenje, jer cemo u suprotnom gubiti mnogo na vrednosti ako stalno morali da peglamo kada imamo igrace kojima istice ugovor. Tada ce biti pravilo da opet smete prekoraciti seleri kep ali samo sa rastom plate u postojecim ugovorima, nove ugovore morate uklopiti u taj iznos.

Evo jedan primer koji moze da se dogodi. Zamislite da vam istice samo jedan ugovor i to onaj minimalan od milion dolara. Ostalih 14 igraca i dalje ima ugovor i njihova plata i dalje raste. Ako je za njih ukupan rast plate 3 miliona a vama istice ugovor od milion, nikako necete moci da ispeglate seleri kep jer je to minimalni ugovor, druga je stvar kada bi isticao ugovor od 5 miliona pa da mozete da uzmete nekog igraca za 2 miliona pa da ispeglate onih 3 sto je bilo prekoracenje od rasta plate. Da se vratimo na istek onog minimalnog ugovora od jedan milion, ako je rast 3 miliona, onda smete da dovedete jednog igraca za milion kao sto je imao i ovaj kojem je istekao ugovor, a ona 3 miliona ce te platiti kroz taksu na luksuz iz virtuelnog budzeta. Ne smete nikako povecavati prekoracenje seleri kepa sa novim ugovorima pa tako ne mozete da potpisete novog igraca za 3 miliona umesto za milion, pa da dodate jos ta 2 miliona razlike na ona 3 miliona sto su vec preko seleri kepa zbog rasta plata, i da onda imate 5 miliona preko seleri kepa. Iako imate dovoljno para za luksuz taksu to se ne sme raditi, sme se prekoraciti seleri kep samo sa postojecim ugovorima i njihovim sezonskim rastom plate.

Ako slucajno nemate da pokrijete celokupno dozvoljeno prekoracenje seleri kepa, na primer imate samo 2 miliona u virtuelnom budzetu a prekoracenje seleri kepa je 3 miliona, onda platite ta 2 miliona iz budzeta a onaj milion morate da oslobodite u nekom off season trejdu. Date na primer nekog igraca koji kod vas prima 10 miliona po sezoni a uzmete nekog koji prima 9 miliona i tako ste pokrili taj milion koji vam je falio za taksu.

Evo ga i primer u tabelama dole.

LEGENDA TABELE:

Da objasnim prvo boje u tabelama. Zelenom bojom je oznacen igrac koji je te sezone potpisao ugovor, zutom bojom je oznacen igrac kojem tece ugovor i ima jos par godina ugovora, crvenom bojom je oznacen igrac kojem sledece sezone istice ugovor i postaje slobodan agent(FA).

Pored plate imate i broj godina u ugovoru. Ako pise 1/3 onda je to prva godina u trogodisnjem ugovoru, kada pise 2/3 znaci da je ugovor u toku i da je to igracu druga godina a kada mu pise 3/3 i oznacen je crvenom bojom, znaci da mu je to poslednja godina u ugovoru i da je od sledece sezone slobodan agent.

Pored godina ugovora je i rast plate pa tu mozete da vidite koliko ce vam porasti plata za sledecu sezonu a gde pise FA znaci da taj igrac postaje slobodan agent naredne sezone.

U prvoj sezoni svi imamo budzet od 120 miliona da potrosimo na aukcijskom draftu. U prvoj sezoni niko ne sme prekoraciti seleri kep.

Posto u ovom primeru iz tabele vidimo da klub u prvoj sezoni nije dao nikom jednogodisnji ugovor nego su svi visegodisnji, sigurno je da ce u sledecu sezonu svi uci sa ugovorom pa tako i sa rastom plate. To sve dovodi do toga da ce taj klub sledece sezone preci seleri kep.

Vidite u prvoj tabeli, skroz desno dole u crvenom polju, tamo pise za koliko ce plate porasti za sledecu sezonu i to ce biti iznos za koji ce klub preci seleri kep. U ovom slucaju pise da ce preci za 2.360.000$.

Ako vi imate dovljno zaradjenih para iz prosle sezone kroz pobede i publiku, vi mozete da platite od tih para taksu na luksuz za svaki dolar koji ste presli seleri kep i onda mozete uci u sezonu na taj nacin. Posle u tekstu ce biti objasnjeno da to dovodi do nekih restrikcija kasnije u toku sezone pa ce te vi imati izbor da li zelite to ili ne.

U tabeli druge sezone mozete da vidite da ima dosta crvenih sto znaci da svima njima istice ugovor sledece sezone(treca sezona), i imate mogucnost da oslobodite seleri kep ako to zelite sa redukovanjem njihovih plata ili plata novih igraca koje potpisete. Kada prodje druga sezona, u timu vam ostaje samo pet igraca kojima i dalje tece ugovor pa imate 10 slobodnih mesta da dovedete nove ili ponovo potpisete stare igrace. Sada imate vise opcija, kao sto sam vec spomenio gore, vi imate pravo da opet prekoracite seleri kep ali samo za one igrace kojima i dalje tece ugovor(5 igraca) i raste plata pa ce to biti dozvoljen seleri kep ako imate dovoljno u budzetu da platite to prekoracenje. Sa druge strane, na vama je izbor da li zelite da svake godine placate taksu na luksuz za prekoracenje seleri kepa ili ce te u ovim situacijama gde vam isticu neki ugovori da ispeglate budzet sa potpisivanjem slabije placenih igraca i da sacuvate pare u virtuelnom budzetu pa da za neku drugu godinu iskoristite te pare za prekoracenje seleri kepa, tada ce te imati vise skupljenih para pa mozda mozete da imate malo vece prekoracenje od onog da svake godine prekoracujete po malo. Svako ce imati svoju taktiku kad zeli a kad ne zeli da prekoraci, a na to ce uticati budzet u koji ce ici novac od sportskih uspeha tokom sezona i od broja navijaca koje imate u hali a taj broj zavisi isto od uspeha kluba jer ce za uspesnije klubove biti veca zainteresovanost publike.

U mojoj tabeli se menadzer odlucio da oslobodi budzet za trecu sezonu i da bude dozvoljen pa da sacuva pare za taksu za neku drugu sezonu. Ove godine je doveo igrace koji vrede malo manje pa je uspeo da bude na granici dozvoljenog seleri kepa. Ima za sledecu godinu 119.980.000$ sto je za 20.000$ manje od seleri kepa.

Da rezimiram o rastu plata i prekoracenju seleri kepa.

Na kraju sezone se vidi za koliko ce te preci sledece godine seleri kep i onda vi odlucujete sta zelite. Kao sto sam napomenio na pocetku prve poruke, sve to ce biti aktuelno tek za godinu dana kad istekne sezona i onda ce te za prvu godinu od nas dobiti sve na tacni sta imate od opcija kako bi se spremili za narednu godinu. Tako da svi imate godinu dana da skontate sistem a imacete i asistenciju nakon prve sezone pa ce tek za dve godine da krene pravo samostalno kombinovanje taktike sta i kako.

Ovo su opcije;

Prvo vidite u budzetu da li imate dovoljno zaradjenih para od pobeda i publike i da li mozete da pokrijete taksu na luksuz za prelaz seleri kepa.

Ako nijednom igracu ne istice ugovor, povecanje plata za sledecu sezonu je zagarantovano i sigurno prelazite seleri kep. Tu imate tri mogucnosti.

1. Ako imate dovoljno para u budzetu, mozete da platite celu taksu za prekoracenje seleri kepa i da nastavite takmicenje sa starom ekipom.

2. Ako nemate dovoljno za celo prekoracenje, mozete da platite deo za taksu a ostatak da oslobodite kroz trejd izmedju sezona.

3. Ako ne zelite uopste da trosite pare za taksu onda odradite samo trejd sa kojim ce te skroz osloboditi budzet.

Ako nekim igracima isticu ugovori mozete da uradite sledece.

Mozete da prekoracite taksu samo za iznos rasta plata onih igraca koji su i dalje pod ugovorom. Nove igrace dovodite za takve plate da seleri kep bude prekoracen samo za iznos rasta plata starih igraca.

1. Ako ne zelite da prekoracite budzet, nove igrace dovodite za platu koja ce da bude u granici dozvoljenog budzeta od 120 miliona.

2. Ako zelite da prekoracite a imate dovoljno da platite celu taksu prekoracenja, onda dovedite igrace da na kraju prekoracite ceo rast plate starih igraca.

3. Ako zelite da prekoracite seleri kep a u virtuelnom budzetu imate samo za deo takse za prekoracenje, onda dovedete nove igrace za onu razliku koju niste mogli da pokrijete kroz taksu za prekoracenje. Na primer, ako vam prelazi seleri kep za 3 miliona a imate u virtuelnom budzetu 2 miliona, ostaje vam jedan milion neizmiren. Onda dovedete nove igrace sa kojima ce celokupni budzet preci 2 miliona a ne 3 prvobitna jer niste imali u virtuelnom budzetu da pokrijete celokupno prekoracenje za tu sezonu.

Sve ove odluke donosite u zavisnosti od vasih planova i zelja. Ako ne zelite da sve trosite na taksu i prekoracenje nego zelite da mislite i o buducnosti kluba, onda ce te uloziti u jos neke stvari koje igra nudi. Mozete da ulazete u halu i da je dogradjujete svake godine, da povecavate kapacitet. To ce vam direktno doneti vecu zzaradu u buducnosti i vise para u virtuelnom budzetu da opet obrcete taj novac. Takodje mozete da ulazete u kosarkaske akademije sirom celog sveta. Na taj nacin ce te imati mogucnost da svake godine dovede u akademiju igraca koji je poreklom iz te zemlje u kojoj ste napravili akademiju. To ce biti igraci sa slobodnih agenata i za njih ce te placati neke male pare iz virtuelnog budzeta pa necete morati trositi pare iz pravog budzeta za igrace a onda posle godinu dana u akademiji mozete da potpisete minimalan ugovor sa tim igracem. Tada on postaje deo vaseg rostera i deo seleri kepa sa tim minimalnim ugovorom i moci ce da igra za vas.

Eventualne restrikcije usled prekoracenja seleri kepa.

Zasto je ovo bitna odluka, na vama je sve pa mozete ici kojim god putem zelite. Ako udjete u sezonu sa prekoracenjem seleri kepa, iako ste ga izmirili kroz taksu, on je tu i on je sada dozvoljen minus za tu godinu, ali vam on pravi dosta restrikcija u toku sezone pa necete biti slobodni da trgujete kad god zelite jer necete imati mesta u budzetu.

Na primer, pojavi se na trzistu neki igrac koji je dobio otkaz iz nekog drugog fantazi kluba i imate vejv period od 48 sati da ga dovedete a vi nemate mesta u budzetu i nemate vremena da ga oslobodite kroz trejd jer ima tri trejd perioda u toku sezone. Za takve situacije je uvek dobro da ste nesto ispod seleri kepa jer ce te imati prostora da prvo izbacite nekog igraca koji vam nije potreban pa da date ponudu za ovog sto je dobio otkaz. Usput da se nadate da ce i tog kome ste vi dali otkaz iz vaseg tima, neko pokupiti na vejvu jer ce tako otici i njegova plata sa njim a ako posle 48 sati vejv perioda niko ne uzme tog vaseg otpustenog igraca, on postaje slobodan agent i onda placate i njegovu platu do kraja sezone pa zato gledate da to bude neki manji ugovor koji istice.

2. Trejd izuzetak.

Na restrikcije iz poslednjeg teksta se nadovezuje i TREJD IZUZETAK jer zbog prekoracenja seleri kepa, vas klub nije u stanju da odradi u potpunosti trejd kakav vi zelite. To je zato sto vi posle trejda morate da izjednacite dozvoljen seleri kep ako trejd rival nema prekoracenje, ili da smanjite za odredjenu sumu vase prekoracenje jer rival isto ima prekoracenje ali manje od vas pa je on u maloj prednosti. To je ta druga restrikcija kod prekoracenja seleri kepa i nemogucnost slobodne trgovine.

Da dam par primera pa da mozda bolje razumete.

1. U prvom primeru KLUB A ima prekoracenje seleri kepa za 2 miliona a KLUB B nema prekoracenje. Ta dva kluba zele da odrade trejd u toku sezone i to mogu da urade na sledeci nacin. Ako KLUB A koji ima prekoracenje ponudi igraca od 10.000.000$ za uzvrat moze dobiti samo igrace koji imaju manju platu, na primer igraca/igrace koji kosta 9.000.000$. Na ovaj nacin ce KLUB A smanjiti svoje prekoracenje za milion pa ce imati milion preko seleri kepa, a KLUB B sad isto ima prekoracenje od milion jer je dobio skupljeg igraca u trejdu ali je to dozvoljen trejd izuzetak i za to nece morati da placa taksu te godine kada je odradjen trejd. Druga opcija je da KLUB A trejduje igraca koji prima 10 miliona a dobije igraca/igrace koji kosta 8 miliona. Na taj nacin ce se osloboditi 10 miliona a dovesti igrace za 8 miliona i tako ce izjednaciti dozvoljeni seleri kep jer je do tada bio preko 2 miliona od dozvoljenih 120. Ovako je KLUB A mozda malo izgubio bar sto se tice plata, ne mora da znaci da je izgubio u trejdu jer zavisi kako ce igraci igrati u buducnosti. KLUB B je na ovaj nacin dobio igraca koji vredi 10.000.000$ a dao je igraca od 8 miliona i tako je sad on prekoracio seleri kep za 2 miliona nakon trejda ali je to dozvoljen prelazak kroz ovakav trejd izuzetak. Tek sledece sezone se mora suociti sa prekoracenjem ako je taj igrac kojeg je doveo na visegodisnjem ugovoru.

2. Drugi primer je ako KLUB A ima prekoracenje seleri kepa od 3 miliona a KLUB B ima prekoracenje od 1 milion. Ako oni budu radili trejd izmedju sebe, KLUB A ne moze da povecava prekoracenje od 3 miliona jer je njegovo prekoracenje vece od trejd rivala, on jedino moze da spusti budzet sa trejdom dok KLUB B moze da poveca prekoracenje jos vise od tog trenutnog jednog miliona ali samo u granici koliko je KLUB A imao pre pocetka trejda a to su 3 miliona. Tako da bi oni mogli da odrade trejd gde bi KLUB A dao igraca od 10 miliona a dobio igraca od 9 miliona pa bi onda oboje imali po 2 miliona prekoracenje, ili ako KLUB A da igraca od 10 miliona a dobije igraca koji ima platu od 8 miliona pa su sad obrnuli prekoracenja pa KLUB A ima jedan milion a KLUB B ima sad 3 miliona prekoracenje.

Ako radite trejd u prvoj sezoni kada su svi na granici ili ispod seleri kepa, odradite ga tako da niko ne prekoraci seleri kep nakon trejda.

U trejdu mozete da date jednog igraca a dobijete vise njih i obrnuto. Mozete da ubacujete i pikove sa ruki drafta, pikove prve i druge runde. Pikove prve runde ne mozete trejdovati dve godine uzastopno.

3. Bird Right izuzetak.

Samo jedan igrac u toku sezone sme da se potpise sa ovim izuzetkom.

U nasoj ligi ce ovaj izuzetak biti malo drugaciji nego u realnosti ali sve u cilju da sto vise sprecimo stekanje igraca na jako dugacke ugovore. Ovo pravilo ce vaziti za igrace koji su kod vas odradili ugovore od dve, tri i cetiri sezone.

Bird right znaci mogucnost da potpisete svog igraca kojem je istekao ugovor i da mu povecate platu u odnosu na pretohodnu platu a da sa tim povecanjem smete da predjete seleri kep u toj sezoni(platicete taj prelaz sa taksom)

BIRD RIGHT za prekoracenje seleri kepa ce biti sledeci.

Za istek dvogodisnjeg ugovora - 8% povecanje prethodne pocetne plate.

Za istek trogodisnjeg ugovora - 5% povecanje prethodne pocetne plate.

Za istek cetvorogodisnjeg ugovora - 3% povecanje prethodne pocetne plate.

Kad god zelite da potpisete ponovo vaseg igraca kojem je tek istekao ugovor, imate pravo da se odlucite za jednog kojeg ce te potpisati koristeci BIRD RIGHT izuzetak, i da mu ponudite novi ugovor koji sme da bude veci od prethodno potpisanog, a da za iznos te povisice predjete seleri kep i pokrijete ga sa luksuz taksom. Ovo moze da se desi kad god, kad vam vise igraca potpisuje ugovore ili samo taj kojeg zelite da produzite sa BIRD RIGHT-om, na sve ono prekoracenje od rasta plate ce te dodati i ovo sa BIRD RIGHT-om i to ce biti ukupan iznos prekoracenja koji treba pokriti sa taksom.

Ako necete imati dovoljno para za taksu nakon koriscenja BIRD RIGHT-a, onda ne mozete da ga iskoristite nego ce te pokrivati samo rast plata igracima ciji ugovor tece a ovo ce te ostaviti za neki drugi put ili eventualno promenite igraca za kojeg bi da koristite BIRD RIGHT jer u zavisnosti od velicine plate i velicine ugovora zavisi i koliko ce biti dodatno prekoracenje, izaberete nekog igraca sa manjom platom ako to mozete da pokrijete sa taksom.

Bice vam ispisano posle sezone za koje igrace mozete iskoristiti BIRD RIGHT u zavisnosti od trenutnog prekoracenja vaseg budeta.

4. Izuzetak za minimalan ugovor igraca.

Ako resavate trejd i ispostujete sve kao sto je po pravilima, ako ce razliku da napravi jedan igrac koji ima minimalnu platu, dozvoljeno ga je staviti u trejd i da se sa njim prekoraci dodatno seleri kep. O ovome cemo jos razmisliti.

Ivo.CZBG

FINANSIJE - 2. DEO

5. Ruki izuzetak.

Svake sezone ce se odrzavati ruki draft na kojem cemo svi imati po jedan pik u prvoj i jedan pik u drugoj rundi drafta. Bice odredjene plate za sve pikove sa drafta. Igraci prve runde ce se potpisivati na dve godine a treca godina ce biti opcija za klub i rast ce biti identican onom od prve do druge sezone. U cetvrtoj godini ce biti isto opcija za klub da li zeli da produzi igraca ali ce morati da pojaca platu sa odredjenim procentom koji je u tabelama.

Igraci sa drafta nece ulaziti u seleri kep u toku prve sezone. Kao sto je predstavljeno u tabelama sa rastom plata. U primeru iz gornje tabele ce nakon prve sezone svi igraci imati ugovor pa nece ni biti mesta za nove ugovore. Tada ce se pocetkom druge sezone odraditi ruki draft i ta dva nova igraca ce ici na rezervne pozicije ali ce se moci koristiti. Nakon te godine ce isteci neki ugovori u timu pa ce ova dvojica sa drafta koji su proslu sezonu bili na rezervnom mestu, upasti u prvi tim i plata ce im postati deo seleri kepa. Zatim se opet obavlja ruki draft i ponavlja se postupak gde 2 nova igraca sa drafta idu na rezervna mesta. Njihova plata ne ide u seleri kep u prvoj sezoni. Sledece sezone opet isticu neki ugovori pa ce se postupak ponoviti. Onda dolazimo do sledece sezone gde ne istice nijedan ugovor pa necemo imati gde da odlozimo onu dvojicu sa prethodnog ruki drafta. Tada ce doci do sledece situacije. Tu dvojicu iz prethodnog drafta ce te moci koristiti samo ako neku dvojicu iz prvog tima izbacite na rezervna mesta koja se nece moci koristiti pa ce ti sa drafta da igraju umesto njih. Morace da bude ista plata u pitanju kada ih budete rotirali. Zatim ce uslediti i ruki draft za tu sezonu pa ce te tu dvojicu novih sa drafta staviti na standardno rezervno mesto za rukije za koje se ne racuna seleri kep i oni ce moci da igraju prvenstvo sa te pozicije. Ovaj poslednji scenario ce se desiti samo onda kada nijednom vasem igracu ne istice ugovor te sezone i dotle cemo usavrsiti ovo pravilo. 

Eventualno moze da odradi neki trejd i da oslobodi jedno do dva mesta, tako sto ce dati vise igraca za jednog pa ce oni sa drafta imati mesto da udju i da igraju.

6. U slucaju tezih povreda.

Poslednji izuzetak za prekoracenje seleri kepa je u slucaju tezih povreda. Ovaj izuzetak ce biti samo u toku te sezone kada se povredi igrac, nece se prebacivati i na sledecu sezonu ako se oporavi igrac, jedino ako se igrac povredi pa propusti skoro dve sezone, onda cemo videti sta i kako.

Ako vam se igrac teze povredi, mozete ga staviti na listu za rezerve. Njegova plata je i dalje deo seleri kepa ali ste tako dobili jedno slobodno mesto u rosteru. Ako se povredi igrac od 1.000.000$ - 3.000.000$ dolara po sezoni, mozete dovesti zamenu sa slobodnih agenata za 1.000.000$. U tom slucaju ce te preci seleri kep za tih milion ako vam je seleri kep maksimalan ili vec prekoracen. Ako vam se povredi igrac od 4.000.000$ pa na vise, onda smete dovesti igraca sa slobodnih agenata u vrednosti od 2.000.000$(minimalan ugovor za igraca koji je duze vreme u NBA ligi). Ovako ce te prekoraciti seleri kep za ta dva miliona za zamenu koju ste doveli. To je dozvoljeno u toku sezone ako se povredi igrac i nece vam uticati uopste na seleri kep u toku sezone. Te igrace potpisujete samo na tu godinu kada ce povredjeni igrac da odsustvuje.

OSTALE TRANSAKCIJE

Slobodni agenti.

Posto cemo biti podeljeni u dve lige na yahoo sajtu, zapadna i istocna konferencija posebno, napravicu po 5 dodatnih timova u koje cu da stavim sve igrace iz suprotne konferencije pa ce te lakes pratiti sta je dostupno na slobodnim agentima. Namesticu po 30 mesta u rosteru pa ce biti mesta za vecinu igraca iz suprotne konferencije, jedino one top igrace cu ostaviti u slobodnim agentima jer za njih znate da su pokupljeni u suprotnoj konferenciji.

Slobodne agente mozete da dovedete u toku sezone ako imate mesta u timu. Mozda se napravi mesto kroz trejdove ili uz pomoc amnestije pa se otvori neko slobodno mesto. Sve transakcije prvo pisete na forum. Napisete sta zelite i u roku od 24 sata ce te sigurno dobiti odgovor da li je to izvodljivo. Ako jeste, dobicete potvrdan odgovor i transakcija ce biti ispisana na forumu gde cemo pisati sve sta se desava sa ugovorima igraca.

Nakon svake sezone ce neki igraci iz nasih klubova postajati slobodni agenti. Za njih cemo opet raditi aukcijski draft koji ce trajati nedeljama, spori draft na kojem cemo licitirati ko koga zeli. Svako ce dovesti onog kojeg moze da priusti.

Ako nekog izbacite na vejv pa postane slobodan agent jer ga niko nije hteo, ne mozete ponovo da ga pokupiute u toj istoj sezoni.

Vejv period.

Nakon sto klub da otkaz igracu, on odlazi na vejv. Vejv period ce trajati 48 sati od otkaza. Za to vreme ce se na forumu javiti ljudi koji zele tog igraca. Igraca ce dobiti tim koji ima najlosiji skor u tom momentu. Ako vejv period istekne i niko ne ume igraca, stari klub je i dalje u obavei da placa tog igraca do kraja sezone i ugovora.

Ugovori na dve nedelje.

Moze se dovesti 10 igraca sa slobodnih agenata u toku sezone na dvonedeljni ugovor. Ovaj ugovor se placa iz virtuelnog budzeta. U istom momentu smeju biti najvise dva igraca na dvonedeljnom ugovoru. Ako dovedete jednog u ponedeljak, on ce vam biti na raspolaganju dve nedelje sto znaci da istice u nedelju, na kraju druge nedelje. Ako ste drugog igraca doneli par dana kasnije, u sredu, njegov ugovor istice par dana kasnije, u utorak, njega ce te imati u rasponu od tri nedelje ali ukupno 14 dana.

Cena ovakvog ugovora jos treba da se osmisli.

Amnestija

Imacete mogucnost da jednog igraca u toku sezone otpustite iz kluba a da ne morate da nastavite da placate platu za njega. To ce biti moguce samo sa igracima sa minimalnim ugovorima, od milion do dva.

Buyout.

Menadzeri ce moci da traze igrace za buyout ako imaju mesta u timu.

Buyout ce moci da traze i igraci koji ne igraju jako dugo vremena. Pratice se koji igrac ne igra duzi period(mesec, dva) u vasem klubu i on ce izaci na listu nezadovoljnih igraca. Ako klub u kojem je taj igrac zeli da ga sigurno zadrzi, morace da ga pusti da odigra po koju utakmicu, u suprotnom ce taj igrac moci da ode kroz buyout ako se neko javi da je zainteresovan za tog igraca.

Sve transakcije ce biti ispisane na slican nacin kao u primeru dole samo sto ce biti na srpskom jeziku.

• 12. Decembar 2020.
     The Detroit Pistons have waived Isaiah Thomas.

• 12. Decembar 2020
    The Sacramento Kings have agreed to trade James Johnson, Ty Jerome and the right to swap 2021 1st round draft picks to the Detroit Pistons in exchange for Al-Farouq Aminu. (Detroit can swap any 1st round pick they have at the time of the draft with Sacramento).

• 14. Decembar 2020.
    The Detroit Pistons have agreed to trade James Johnson, a 2020 2nd round draft pick, a 2020 2nd round draft pick (From Minnesota) and a 2020 2nd round draft pick (From Toronto) to the Memphis Grizzlies in exchange for Jevon Carter, Hamidou Diallo, Chandler Parsons and Ben McLemore.

• 15. Decembar 2020.
    The Detroit Pistons have agreed to trade Jevon Carter to the Atlanta Hawks in exchange for Sagaba Konate and a 2021 2nd round draft pick (From the Los Angeles Clippers).

• 21. Decembar 2020.
    The Miami Heat have agreed to trade Michael Beasley to the Utah Jazz in exchange for Frank Kaminsky.

• 28. Decembar 2020.
    The Milwaukee Bucks have agreed to sign Patrick Patterson for $1/2 years.

• 2. Januar 2021.
    The Miami Heat have agreed to a buyout with Chandler Parsons.

• 3. Januar 2021.
    The Chicago Bulls have agreed to sign DeAnthony Melton for 2 week trial.

Ivo.CZBG

Јул 05, 2020, 18:58 поподне #5 Last Edit: Јул 05, 2020, 19:15 поподне by Ivo.CZBG
Odlucio sam se da promenim klub u DYNASTY ligi. U RSB ligi ostajem u Lejkersima ali bih za dinastiju izabrao tim kojeg prati losa reputacija i koji nema mnogo uspeha u poslednje vreme pa bih voleo da ga kad tad vratim na put stare slave. Da li cu uspeti da napravim neku ekipu losih momaka u danasnjoj NBA ligi, mozda tesko ali cemo se sigurno boriti do kraja, kako drugacije u Detroitu.

BAD BOYS, BAD BOYS
Whatcha gonna do, whatcha gonna do
When they come for you.

blanco

Aj da pitam jedno glupo pitanje  :zvizduk:

Posto ce da budemo podeljeni u dve konferencije ,jer ce ovi sa istoka da biraju samo igrace sa istoka ,a ovi sa zapada samo igrace sa zapada ?

Ivo.CZBG

Јул 06, 2020, 18:17 поподне #7 Last Edit: Јул 06, 2020, 22:25 поподне by Ivo.CZBG
Цитат: blanco  Јул 06, 2020, 17:44 поподнеAj da pitam jedno glupo pitanje  :zvizduk:

Posto ce da budemo podeljeni u dve konferencije ,jer ce ovi sa istoka da biraju samo igrace sa istoka ,a ovi sa zapada samo igrace sa zapada ?

To mi nije ni jednog trenutka palo na pamet ali je zanimljivo pitanje, daleko od glupog :D

Mislim da bi to bilo previse zamrseno usled raznih trejdova u pravoj NBA ligi i ostalih transakcija. Mi bi potpisivali igrace na ugovor od par sezona a za to vreme ce oni verovatno promeniti klubove u NBA ligi a i konferencije, pa ce to usput da se obesmisli verovatno.

Svi mozemo da biramo kojeg god igraca zelimo, odnosno da platimo, nema nista dzabe ovde :D

Svi koji imaju pitanje ili predlog neka salju jer cemo tako doci do najboljeg resenja ;)

Pravim upravo ceo raspored utakmica. Ajde za jedan ili dva tima sto sam napravio, ali kad sam krenio za sve pa da se to poklopi u svakom kolu, ko sa kim igra, sa kojom konferencijom i koliko puta, ono je horor :D Ali sam se ipak uspeo nekako iskobeljati i zavrsio sam zapadnu konferenciju i sve se poklopilo dobro. Nece svako imati isti broj utakmica u svakom kolu, neko ce imati 3-4 u nedelji, pa sledece nedelje 4-5-6, bice nasarano kao i u pravoj NBA ligi. Nekad ce se desiti da igrate u dva kola za redom protiv istog kluba, i to je kao u pravoj NBA ligi. Nece to biti cesto, to samo za neke timove, po jednom ili dva puta bi se desilo.

Willy_Wonka

E ovako. Bio sam u gužvi ovih dana pa nisam uspeo da se oglasim na temi ali sada ću to učiniti.

Pre svega da napomenem da ja nikada nisam igrao nijedan košarkaški fantazi. Tako da kad realno sagledamo situaciju biću veliki autsajder. Ali to me neće sprečiti da se prijavim i za ovu dinasty ligu.

Kad sam pročitao sve ovo, moram priznati da sam, na prvi pogled bio pomalo skeptičan i sve ovo mi je delovalo previše zamršeno. Ali onda kad bolje razmislim, za mene običnog igrača i nema previše posla. Nameštanje tima i draft koje bih svakako radio. Ostalo verujem da će u hodu doći na svoje mesto i da ćemo svi zajedno pomoći jedni drugima da liga izgleda što bolje i zanimljivije.

Ono što me posebno raduje je deo oko ovih ruki draftova i kako ćemo uspeti na svoju ruku to da odradimo i uklopimo u tim. Pored toga ove ideje oko akademije i ulaganna deluju zanimljivo ali ipak ostaje da vidimo kako će sve to da funkcioniše.

Tim koji bih ja voleo da vodim su Niksi....

Ukoliko ne budu slobodni red bi bio nekako ovako...

Boston, Majami, Juta, Dalas, Sakramento, Portland, Finiks....i tako dalje ako je potrebno još dopisaću

Ivo.CZBG

Znaci i ti bi posrnulog giganta da povedes u borbu bez kraja, respekt brate ;)

Sve si u pravu, ima dosta stvari u tekstu ali je to u sustini mnogo jednostavnije ali sam morao da ubacim svaki moguci primer pa da ljudi mozda bolje shvate.

FINANSIJE

Mogao sam za finansije da uprostim u recenicu ili dve jer se u sutini sve vrti oko jednog te istog.

Mogao sam reci da se svake godine moze prekoraciti budzet, mozete prekoraciti sa svim sem sa potpisivanjem novih ugovora i dovodjenjem novih igraca preko trejda. I u tom trejdu uvek neko moze da malo prekoraci a to samo ako mu rival u trejdu vec ima prekoracenje pa da malo izjednace, to je prosta matematika 1+1=2. Smes prekoraciti na rast plate, jedan novi ugovor u sezoni uz pomoc BIRD RIGHT opcije, u slucaju da ti se povredi igrac, posle ruki drafta.

Sve je jako prosto i lece to sve jako dobro za godinu dana kada to postane aktuelno.

FANTAZI DODATAK

Sto se tice fantazi dodatka, jos prostije. Dobijes na kraju sezone da si zaradio 3 miliona dolara, pisace tacno na sta i kako, pobede, publika i sponzor.

Pogledas na rast plata, ne moras sam da racunas, imacu ja sve plate za sve timove i sve igrace, vidis da ce ti biti 2 miliona preko seleri kepa. Sve sto trebas je da napises na forum, "placam celokupno prekoracenje seleri kepa, 2 miliona za taksu na luksuz". Ostaje ti milion da radis sta zelis. Napises na primer, dogradio bih halu za 1000 mesta, ode ti nekih 200.000$ i ostane jos 800.000$. Ulozis u neku akademiju iz neke zemlje i onda gledas na slobodnim agentima ako ima neko iz te zemlje pa napises na forum da ga dovodis u akademiju, a mi pisemo da je kod tebe i da niko ne moze da ga uzme. Mozes i da ostavis taj milion za sledecu sezonu, kako god zelis.

Sve ce ici lepim srednjim tempom. Sve sto odlucis napises na forum. Svaki trejd, dvonedeljni ugovor, otkaz ili potpis, sve napises na forum i onda dobijes odobrenje u roku od 24 sata maks, pa zapisujemo na listu transakcija sve sto se ikad desilo i tako pratimo tok lige.

RASPORED UTAKMICA

Zavrsio sam celokupan raspored za takmicenje a to je predstavljalo najveci izazov. Izbacicu ga kad sve poslozim kako treba da izgleda a za sada cu postaviti samo za prvu nedelju takmicenja.

Imacemo 64 utakmice u prvoj nedelji prvenstva. Svi cemo imati meceve kod kuce i u gostima. Podeljeni su mecevi po konferencijama i na kraju oni mesani gde se sastaju klubovi iz obe konferencije. Pored svakog rezultata ce biti i poseta u hali.

Nemamo svi isti broj meceva u prvoj nedelji. Majami i Finiks otvaraju polako sa samo 3 meca. Vecina ce imati po 4 meca, par timova po 5 a Denver i Orlando otvaraju sezonu sa cak 6 meceva.

WEEK 1 - DUELI ZAPADNE KONFERENCIJE

WEEK 1 - DUELI ISTOCNE KONFERENCIJE

WEEK 1 - DUELI IZMEDJU KONFERENCIJA

ljubisa rajkovic

@Willi Wonka

I ja sam autsajder sto se tice fantazija,ali ko ga sisa  :rolf:  :rolf:  :rolf:  :rolf:

VREME JE DA SAN ANTONIO PONOVO BUDE FAKTOR KAO U ERI TIMA DANKANA  :prvak:  :prvak:  :prvak:  :prvak:

Ivo.CZBG

Au svi bi da vracamo neke zlatne ere klubova, moramo se samo dogovoriti ko ce koje godine jer pobednik moze biti samo jedan :D

Ova liga ce biti na duze staze, gradicemo godinama timove, ne ocekujem rezultat preko noci, mozda za 5 godina i bude nesto :D

Pravim preseke na svakih nedelju dana pa potpisuju menadzeri sa klubovima. Nece biti dobro da cekamo sam kraj da delimo klubove. Ljubisa navija za SAS i to mu je jedini izbor pa bih voleo da se dodeli klub tako nekom ko bas voli taj NBA klub. Videcemo usput pa cemo praviti kompromise da svi budemo sto zadovoljniji sa izborom kluba jer cemo ga voditi od sad pa dokle god igrali, a planira se da ova liga traje sve dok god bude postojao ovaj forum :D

Willy_Wonka

Ja iskren da budem ne navijam ni za koga u NBA, tako da što se mene tiče ako neko baš gotivi Nikse a posle mene se prijavio neka samo naglasi i ustupiću. Meni je apsolutno svejedno, ako ostanu oni super ako ne eto prilike da možda i zagotivim neku franšizu. Ako ostanu oni njih ću da pratim ahhaha. Za sada najviše gotivim eto Boston ali sam se ipak odlučio za Nikse sta znam.

Ivo.CZBG

To je isto ok. Svake nedelje pravimo presek i delimo klubove a ako se vi medjusobno mozete dogovoriti kasnije ko bi kojeg, sto da ne.

blanco

Navijam za Denver zbog Jokica ,ali necu na zapad ,idem na istok tamo je suncanije ,jes da necu da odem u suncan deo istoka tipa Florida ,ide se malo severnije odatle u Georgiu ,ali bice pevanja ..

Blanco with his 1-st pick select - "The City in a Forest , The Gate City" - Atlanta Hawks .
Hip Hop,R&B and Gospel boys ,will come and give you a satisfation to see ... wait ...
1-st pick - Luka Doncic  :nargila:

Ivo.CZBG

Hahahah, da li je moguce, ludnica, sta je ovo :D

Kakav upad na temu, you betta' recognize, blanco is in the Hawks :D

U Atlanti nece biti sigurno dosadno ubuduce. Vec sada se najavljuje prvi pik a svi imaju po 120 miliona da iskesiraju, pazi blanco da ne bankrotiras zbog Doncica, njemu das sve a on neka ostalima daje dzeparac ko koliko zasluzi ;)

Ne znam kako ce on i Young u istom timu, trebace im dve lopte da se dokazu ko je bolji sa drafta od pre par godina ;)

Sta je ovo, samo se istok popunjava. Svi bi da pomrse racun Bed Bojsima jos u regularnom delu sezone jer znaju da kad dodje plej of krece grublja igra a tu nemaju sanse sa Detroitom ;)

točilo

Nisam upratio da li je ko uzeo Trejl Blejzerse, ako nije, eto ja cu.

Bice ovo zanimljivo izgleda 😊
"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

Ivo.CZBG

Јул 11, 2020, 09:49 пре подне #17 Last Edit: Јул 11, 2020, 10:45 пре подне by Ivo.CZBG
Nije niko brate, slobodni su kako god okrenes, i u RSB ligi a i ovde, sutra potpisujes za njih jer je sutra prvi presek ;)

Ne znam koliko ce ljudi ovo procitati i da li je bolje da napisem privatne poruke ali da ipak objavim usput ovde. Dobio sam par poruka od ljudi i kazu da misle da je zanimljiva liga ali komplikovana. Ja mislim da samo tako deluje i u to verujem ljudima ,ali verujem i u to da joj treba dati samo malo vremena i sve ce leci na svoje mesto jer je mnogo prostije nego sto izgleda a donosi mnogo toga.

Probacu da objasnim sto prostije.

Prvo sto ne treba kod ove dinastije je to da se moramo dogovoriti da svi u isto vreme budemo na draftu niti da provodite par sati na draftu birajuci igrace, nego ce ici sporo par nedelja gde cemo licitirati na forumu, kako ko imao par minuta vremena.

Nakon sto napravimo ekipe vi samo treba da namestate po 30 utakmica nedeljno, to je 30 klikova, 10 minuta posla nedeljno.

U sustini je ovo sve sto vi treba da radite cele sezone, da kombinujete vase igrace kroz 30 utakmica, vi ne morate vise nista da uradite ako ne zelite.

Zatim dolazi kraj godine kada vam ja saljem svima koliko ste zaradili kroz pobede i publiku. Na primer, kazem vam da ste zaradili 3 miliona a rast plata za igrace vam je 2 miliona, znaci da mozete da pokrijete i sve je ok, ostaje vam jos milion da potrosite na dogradnju hale ili akademiju ako to uopste zelite. Ako slucajno imate milion a prelazite seleri kep a 2 miliona, odradite bilo kakav trejd gde ce te dati igraca koji zaradjuje jedan milion vise od onog kojeg dovedete i to je to, prosta matematika.

Ako vam ne isticu ugovori onda ne morate nista. Ako vam isteknu na primer dva ugovora od po 5 miliona, znaci da imate novih 10 miliona da potrosite, to cu vam isto javiti koliko imate da trosite. Onda dovedete dva igraca za ukupno 10 miliona i to je to.

Zatim dodje ruki draft, svako ce imati svoj pik i nakon sto izaberemo to je to, cekamo sledecu sezonu.

Ne vidim sta je tu komplikovano, eventualno onaj BIRD RIGHT i ti izuzetci ali to je toliko prosto i ima vremena do tada pa ce te svi skontati, ja sam skontao za dan, dva a nikad se sa tim nisam bavio ranije a svakako ce svi dobiti za prvu godinu sve savete sta moze a sta ne.

I sad da li je vredno da sve ono dobro propustimo zbog ovih sitnica koje treba da uradimo?

Ova liga nudi osecaj pravog menadzera, sve je kao u originalnoj NBA ligi. Imamo originalan broj utakmica, originalan format sa konferencijama i divizijama, Originalne rezultate, to vi nista ne morate da cackate, sve ce vam biti na tacni predstavljeno jer je vec sada sve spremno. Imacete originalne postave sa po 6 utakmica na svakoj poziciji za nedeljni duel. Originalni budzet kao u pravoj NBA ligi od 120 miliona dolara. Imacemo  ruki draft, zamislite draft gde biramo igrace sa pravog NBA drafta a to sve pre pravog drafta pa nekad mozete da upecate neku zverku i da vam donese radost posle. Imacemo neverovatno dobar plej of u serijama do tri pobede sa petorkama. Odradicemo svu mogucu statistiku za sve igrace jer ce ovo biti dinastija pa ce imati smisla da pratimo ko gde i kad igra. Bice i sve ostale statistike koja se vodila za RSB ligu.

Da zavrsim ovu poslednju poruku oko objasnjavanja jer ne bih da vise smaram ljude. Imamo dve opcije i bilo bi dobro da se svi slozimo oko toga sto pre pa da spremim takmicenje na taj nacin.

1. Prva opcija je da napunimo dinastiju i da odigramo aukcijski draft sa parama i sve kako je zamisljeno. Jedino bih smanjio sa 30 klubova na 20 i podelio ih u dve konferencije po 10 klubova. Tu bi imali jos jednu zanimljivu stvar a to je zreb pre svake sezone da vidimo ko ce biti u kojoj diviziji jer ce biti po dve divizije u konferencijama. To je zbog toga sto cemo sa divizijskim protivnicima igrati po 5 puta, sa ostalim klubovima iz konferencije po 4 puta a sa drugom konferencijom po 3 puta.

2. Druga opcija je da ipak radimo draft na stari nacin, biramo pikove i svake godine iznova biramo igrace. I u ovoj drugoj opciji bih ipak spojio svih 20 klubova i podelio ih u dve konferencije i isto odradio zreb za divizije. Ubacio bih u tu ligu sve sto je zamisljeno za dinastiju, broj utakmica, rezultati, plej of i sve te zanimljive stvari.

Svaka od ovih liga bi imala i malu razvojnu ligu, mogli bi uzeti 10+10 igraca na draftovima. Svih 20 je za NBA ligu a slabijih 10 za razvojnu. Stacemo svi u jednu yahoo ligu ako nas je 20 pa bi napravili jednu za NBA i jednu za razvojnu. Najboljih 8 ili najboljih 12 klubova bi svake sezone odigrali liga kup sa samo petorkama a bili bi podeljeni u dve do tri grupe.

Mislim da je najbitnija stvar da sve spojimo u jednu ligu na ovaj nacin kako sam objasnio. Tako cemo svi imati sansu za titulu i mislim da ce vise ljudi igrati do kraja a ne kao u prosloj godini kada su u drugoj diviziji samo tri ucesnika bila aktivna tokom cele sezone a svi ostali neaktivni jer nemaju volje da igraju u nizim rangovima.

I da jos dodam. Mi mozemo da napravimo dodatne dve proste lige od po 10 klubova ili samo jednu od po 10, zavisi koliko to ljudi bude zelelo i da u toj prostoj ligi svake godine radimo draft od pocetka pa da imamo svake godine sansu za dobrim timom a ovde u dinastiji da gradimo klub godinama i da igramo jer je zanimljiva liga a ne zato jer moramo da osvojimo svake godine.

milic1990

Ivo.CZBG

Јул 12, 2020, 14:07 поподне #19 Last Edit: Јул 13, 2020, 12:44 поподне by Ivo.CZBG
Danas je prvi presek za potpise sa izabranim klubovima. Nakon prve nedelje se prijavilo 7 menadzera sto nije uopste lose, u proseku jedan na dan ;)

Dobili smo i jedno pojacanje sa drugog foruma i cekamo da nam se pridruzi kolega ali ima problem sa registracijom jer ne radi slika za potvrdu. Vrlo je ozbiljan igrac i zadovoljstvo nam je sto ce nam se pridruziti. Dobro dosao Lmx i srecno ti bilo u Memfisu.

Planirano je da bude 30 klubova ali cemo na kraju videti koliko ce biti. Minimalan broj klubova ce biti 16, dve konferencije po 8, optimalan broj bi bio 20 klubova, dve konferencije po 10 klubova a ako bude vise onda cemo opet podeliti sve da nas bude u dve konferencije. Svaka konferencija ce imati po dve divizije pa cemo pre svake sezone odraditi zreb da vidimo ko ce sa kim biti u diviziji unutar konferencija.

Prvih 7 menadzera je i zvanicno potpisalo za klubove koje su odabrali, cestitke i srecno svima.

12. Jul 2020.

Blanco je novi menadzer ATLANTA Hawks-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Milic1990 je novi menadzer CHICAGO Bulls-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Ljubisa Rajkovic je novi menadzer SAN ANTONIO Spurs-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Lmx je novi menadzer MEMPHIS Grizzlies-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Willy_Wonka je novi menadzer NEW YORK Knicks-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Ivo.CZBG je novi menadzer DETROIT Pistons-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.

12. Jul 2020.

Točilo je novi menadzer PORTLAND Trail Blazers-a. Potpisao je ugovor za stalno i pocinje sa radom u klubu od sezone 2020/21.