• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

ЗВЕЗДАШКО СРЦЕ

Започео Горан Арсеновић, Авг 21, 2020, 16:55 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Горан Арсеновић

Авг 21, 2020, 16:55 поподне Last Edit: Сеп 09, 2020, 19:05 поподне by Љуба
Цитат: undefined1.   Немања Ђ.
2.   Александар К.
3.   Гаврило Д.
4.   Огњен В.
5.   Вељко К.
6.   Немања С.
7.   Милош А.
8.   Рајко С.
9.   Синиша С.
10.  Никола Ц.
11.  Владимир С.
12.  Марко Е.
13.  Милан Л.
14.  Далибор Д.
15.  Стефан К.
16.  Марко Е.
17.  Душан Л.
18.  Александар Л.
19.  Дејан Ј.
20.  Марко М.
21.  Немања О.
22.  Душан С.
23.  Невена М.
24.  Никола В.
25.  Марко Д.
26.  Велимир Ж.
27.  Невен Д.
28.  Петар М.
29.  Срђан С.
30.  Лазар Р.
31.  Томислав Р.
32.  Никола С. К.
33.  Милица Ђ.
34.  Немања М.
35.  Никола Ж.
36.  Небојша В.
37.  Милош Б.
38.  Милица О.
39.  Вукашин Ћ.
40.  Далибор З.
41.  Никола А.
42.  Периша Л.
43.  Рајко Р.
44.  Марко М.
45.  Јован Т.
46.  Младен Г.
47.  Бобан К.
48.  Михајло Т.
49.  Дејан К.
50.  Ђорђе Р.
51.  Никола Б.
52.  Милован Л.
53.  Бојан К.
54.  Огњенка П.
55.  Александар Р.
56.  Драган В.
57.  Михајло М.
58.  Никола В.
59.  Славко Ђ.
60.  Александар Л.
61.  Немања О.
62.  Ђорђе М.
63.  Горан С.
64.  Жељко Н.
65.  Блажо М.
66.  Милош Б.
67.  Александар Ч.
68.  Александар М.
69.  Бранко М.
70.  Никола В.
71.  Александар М.
72.  Бранко Ш.
73.  Вељко М.
74.  Марко И.
75.  Блажо Ј.
76.  Борис С.
77.  Дејан Т.
78.  Љубиша В.
79.  Бранислав Ч.
80.  Јованче Т.
81.  Никола В.
82.  Матија П.
83.  Александар Ч.
84.  Иван Л.
85. Часлав Д.
86. Ивор Н.

Поштовани форумаши, браћо и сестре Звездаши. Велико хвала свима са списка изнад. Ако сам некога пропустио, праштајте (и јавите да исправим) јер није намерно.
Ситуација је следећа. Са наше стране акција је успела и то баш. Уплатама на динарски и Пејпал рачун, скупили смо 217.755,00 динара (1850,72 евра по данашњем курсу). Исто тако имамо и донацију у хардверу (ласерски штампачи са резервним тонерима, велики и ручни пројектори) који ће сигирно добро доћи школама. То је оно што се тиче нас.
Са друге стране, Глас Метохије у који нисам сумњао па сам зато и ушао са њима у причу, није урадио малтене ништа.
Тренутно разматрамо како ћемо да решимо ситуацију (без горепоменутих). Постоји и препорука Канцеларије за КиМ да се путовања одложе за септембар због ситуације са Ковидом, јер доле има доста заражених, а и манастири су затворени, па ћу један дан да одем до њих и да видим какве су нам опције отворене.
Постоји могућност да се иде у малом броју, колима, али ја сам више за варијанту да се потрпамо у бус, јер сам видео колико људи жели да иде са нама.

То је то за сада. Хвала још једном што верујете у нас, а ја ћу се потрудити да ово на крају испадне како смо замислили и да што више нас са форума оде доле.

Каспер

Зна ли се тачно где ће се потрошити новац и на шта?

Горан Арсеновић

Намена му није промењена.

Chalut

Termin koji je planiran odpada definitivno ili?

Горан Арсеновић

Дефинитивно се помера. Када завршим разговор у канцеларији за КиМ, јављам овде шта смо се договорили.

Некс

Јел може евентуално још неки динар да се уплати док се не утаначе сви ти детаљи?

Горан Арсеновић

Горан Арсеновић

Кратко ћу сада, да не мислите да ово стоји.

Били смо у Ораховцу и Осојанима. У Осојане већ имамо договор.
Ораховцу смо предочили шта је скупљено. Данас им коначно почиње нормална настава. На седници наставничког већа наш предлог ће бити представљен, видеће шта им је најпотребније и затим ће нам јавити. Када све то добијем написмено, пишем вам шта ћемо све носити.

Сада, када смо се вратили, још више желим да одемо доле заједно, када ситуација дозволи. Јесте као у песми, бар један део. Онај о добрим људима. У каквим условима живе, то је нешто што никаква слика или снимак не могу да опишу.

Фића

И ја сам се вратио прошле недеље са Космета.
Обилазила су се наша села и носили ранчеви и школски прибор нашој деци у Ораховцу, Горња Брњица , Осојане, В. Хоча итд... Видети радост те деце, кад певају , играју , скачу па и старијих људи кад виде да се мисли на њих и даље ствара неописив осећај.
Наравно носила се и помоћ манастирима и црквама, посебно дирљиво је у манастиру Будисавци, где су наше три моанхиње у доста лошем условима, често и без струје али носе таквз благодат просто сијају.
Стигли смо на литургију у Грачаници коју је служио епископ Теодосије.
Поред спавања у Архангелима, имали смо слободно да шетамо по Призрену где смо обишчи заштићену Унеском Богородицу Љевишку, по мени најлепшу српску цркву која постоји. Тамо су недавно враћена звона па поново одјекују тим делом Призрена. Наравно, незаобилазна је Црква Светог Ђорђа у самом центру града и Богословија која овај пут није примала госте због короне. Попели смо се и на тврђаву а на путу до ње наилази се на цркву Св.Спаса са прелепим погледом на цео Призрен. Иначе цео тај горњи део по имену Каљаја био је насељен искључиво српским живљем али је данас тек око 20 повратника. Могу да кажем да се слободно може шетати градом, конобари причају српски и нема никаквих проблема и Призрен је заиста нешто посебно. Иначе на Косовоу је маску обавезно носити и на улици те није била ретка ситуација да полицајци пишу пролазницима казне ако не носе маске, баш су строги што се тога тиче.
Дечани, на срећу уз благослов игумана и велико разумевање Словенаца који чувају манастир, успели смо иако повећа група да ућемо по групама и целивамо кивот св.Стефана Дечанског.
Ово ми је други пут да идем доле и чињеница је да ко једном оде сваке године ће се враћати.
И догодине у Призрену !!!

Romaj

Ковинац

Василе, значи још увек није касно да се уплати новац за помоћ?

Ако је тако, молим да се остави и овде жиро рачун и остали подаци потребни за уплату, да не тражим на пивцету.

Горан Арсеновић

Да, да. Поставићу касније број рачуна, нисам за компом.

Милан

Хоће ли бити акције да се обрадују нека деца за Божић?
Звезда и Грчка су живот, остало су... знате већ!

Некс

Цитат: Горан Арсеновић  Сеп 23, 2020, 20:14 поподнеДа, да. Поставићу касније број рачуна, нисам за компом.

Ако може тај број рачуна где да се уплати, колико сам скапирао не одговара на РСБ рачун?