• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Eвролига, 23. коло: Црвена звезда - Асвел

Започео северна страна, Јан 27, 2021, 17:32 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Најбољи против Асвела:

Волден
38 (24.4%)
Колом
1 (0.6%)
Хол
5 (3.2%)
Лојд
2 (1.3%)
Лазић
7 (4.5%)
Добрић
69 (44.2%)
Давидовац
1 (0.6%)
Рит
2 (1.3%)
Јагодић Куриџа
5 (3.2%)
Кузмић
5 (3.2%)
Ноко
21 (13.5%)

Укупно гласова: 156

borca

Цитат: zoran novak  Јан 29, 2021, 23:14 поподнеJa se nadam da su veceras svi iz kluba shvatili da pleja moramo dovesti sto pre. Bukvalno nam sezona zavisi od toga. Protok lopte je bas slab. Spomenuli ste vec 12 asistencija. To je ispod svakog nivoa... Kalates kad mu je vece sam toliko napravi za 30 min.

Ja bi posle gledanja Colom-a koji lici na neke iz moje IT basket lige po spremnosti i Hall-a u kog se evidentno nema poverenja (pa igra samo kad nema ko a Walden mora da se odmori) gledao da dovedem i 2 igraca na poziciji pleja, prvi uslov da fizicki mogu da izdrze ritam koji imamo.

Mihajlo BL

Da hoće Evroliga završiti večeras, radovao bih se kao ulasku u top 8.
Eto, takav osjećaj.

Чика Џони

Цитат: Torh  Јан 29, 2021, 23:24 поподнеКаква подршка кад је празна хала? Више је проблем што изгледа као да се не зна ко пије ко плаћа него што нисмо у борби за топ 8. Не критикујем, сви смо свесни целокупне ситуације, само кажем да једва чекам лето да пресаберемо редове и људски уђемо у цело такмичење, са надам се пуном халом која је наша најјача снага.
Да бисмо могли да људски уђемо у цело такмичење догодине морамо ове сезоне да освојимо АБА лигу, тако да ми немамо луксуз да танкујемо сезону и распуштамо се до краја. Успут, Морнар, Цедевита и Будућност су нам по квалитету никада ближи, тако да ће ово бити и најуједначенији ПО до сада, уколико се не десе неке драстичне промене до краја прелазног рока.

Torh

Цитат: Mister No  Јан 29, 2021, 23:26 поподнеNismo pričali o publici, već o stavu da je bolje da ne igramo ako ne možemo da prođemo dalje.
Ти си написао - ако нас занима подршка тиму само ако су резултати добри. Ја као подршку признајем одлазак у халу и навијање 40 минута. Не знам каква друга подрпка постоји, лајк на инстаграму?
Нисам става да не треба да се игра али нормално да ми није пријатно када смо 17. са 7-16 и када из недеље у недељу 3-4 месеца гледаш раштимовану екипу како иде корак напред корак назад а вртимо се око истих ствари ко кер кад јури реп. Опет кажем, да узмемо абу како зна о и умемо па од септембра верујем да ће бити друга песма.
Србија, Београд, Црвена Звезда!

Celtic

Цитат: gojko30  Јан 29, 2021, 23:27 поподнеA umesto koga je trebao Lazić da udje u poslednjoj četvrtini... u završnici?

Pa ako Kol igra simultanku protiv nas, a imaš na klupi igrača koji je i pre dve sezone bio jedini koji je mogao da ga uštopuje, nije nelogično da probaš sa njim.

treca smena

Цитат: Celtic  Јан 29, 2021, 23:48 поподнеPa ako Kol igra simultanku protiv nas, a imaš na klupi igrača koji je i pre dve sezone bio jedini koji je mogao da ga uštopuje, nije nelogično da probaš sa njim.

Bio je on ustopovan jos onda od nekih drugih, da nepominjemo to pre dve godine.

Slazem se kosarkaski na sta si mislio.

Mister No

Цитат: treca smena  Јан 29, 2021, 23:51 поподнеBio je on ustopovan jos onda od nekih drugih, da nepominjemo to pre dve godine.

Slazem se kosarkaski na sta si mislio.

Znamo da ti je krivo zbog toga, ne moraš da nas podsećaš.

Фикус

Увек Звездо, увек бићу ту!
Чубура је рај!

treca smena

Цитат: Mister No  Јан 29, 2021, 23:52 поподнеZnamo da ti je krivo zbog toga, ne moraš da nas podsećaš.

Nikako sta vise bas suprotno,samo sto to tada je bilo sve sem kosarke.

Za Lazica sam uvem imao samo reci hvale.

De-Do

Poraz ko poraz,nema veze,mogli smo i dobiti,mrva je falila.Boljitak je u sledecem DR je shvatio da Reath daje vise od MJK I da Hall daje vise od Coloma mada i on ima mjesta u rotaciji kod nas.JOB napokon sklonjen ako bude doselekcija na 5 i 1 bice kako DR kaze ,a ne umisljena najbolja cetvorka Evrope da odbrusi nasem najtrofejnijem kralju Deji.PUNA PODRSKA DEJANE RADONJICU ,ZIVJELA SRBIJA ,CRVENA ZVEZDA I NJENA SESTRA REPUBLIKA SRPSKA.Kalemegdan u junu ,a ABA u maju,jedan je jedini DEJAN RADONJIC.
Sta trazis da igras za Zvezdu?Nista!Pa sta da trazim?Meni srce puno!   MILETA LISICA

Далибор 00

Цитат: treca smena  Јан 29, 2021, 23:54 поподнеNikako sta vise bas suprotno,samo sto to tada je bilo sve sem kosarke.

Za Lazica sam uvem imao samo reci hvale.
Ni u finalu 2018. nije bilo ništa bolje.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

Beli Bora

Moja impresija - osim njihove teške šuterske kenjaže, delimično uzrokovane našom prevelikom orijentacijom da nas Fol ne zatrpa pa smo loše branili perimetar, evidentno je da nama Džoni boj nije uopšte falio ovde.
Nama je falio plejmejker, kao što nam fali od početka sezone!
U Voldena Dejo ima najveće poverenje na toj poziciji i to mnogo govori. Dečko nije plej a ostala dvojica gore kreiraju igru od njega. Čak je Hol korisniji za ekipu od Koloma.
 Situacija je u tom pogledu baš loša. Idealno bi bilo, po svemu sudeći, koliko sutra Koloma zameniti nekim dorbim plejmejkerom.
Nisam baš optimista, obzirom da u su upućeniji ljudi najavljivali dolazak novog igrača umesto Hola odavno već, a od toga nema ni traga i glasa. Plus je Hol pokazao da se na njega može više računati nego na Kina, pa kapiram da je možda teži izlazak iz Kinovog ugovora, nego li Holovog.
Sve u svemu, Dejo ima baš tešku situaciju trenutno...
I na nebu tom na koje idem ja sija moja Zvezda Crvena!

gojko30

Цитат: Celtic  Јан 29, 2021, 23:48 поподнеPa ako Kol igra simultanku protiv nas, a imaš na klupi igrača koji je i pre dve sezone bio jedini koji je mogao da ga uštopuje, nije nelogično da probaš sa njim.
Da, ali umesto koga je Lazić trebao ući..
I ako je Kol takva zverka, što ga Obradović nije doveo sa njim.
A na zidu Zvezda Crvena
Bijelo Dugme i Sveti Nikola......
https://youtu.be/5T4P6d4-ANQ?t=26

Mao Molina

Цитат: gojko30  Јан 30, 2021, 00:50 пре поднеDa, ali umesto koga je Lazić trebao ući..
I ako je Kol takva zverka, što ga Obradović nije doveo sa njim.

Pa tesko da cemo mi uhvatiti takvu zverku u ekipi. Jos onda kad je igrao za Buducnost nije bio prizeljkivan ovde, divljak, privatnik i ostale vec poznate fraze...

Арантес

Opštepoznata činjenica(nadam se) - evroliga u ovom formatu je žešće sranje.
Кад би Брус Ли играо за Звезду, Маракана била би у Змајевом гнезду..

dulesavic35

Цитат: Арантес  Јан 30, 2021, 03:20 пре поднеOpštepoznata činjenica(nadam se) - evroliga u ovom formatu je žešće sranje.

Nije format takmičenja kriv što igramo loše i što je ekipa, u nekim segmentima igre, veoma ograničena. Da smo 7 ili 8 niko ne bi pominjao format.

Svaliti sve na JOB-a nije korektno, nisu ništa bolji ni Kuriđa ni Davidovac. Sve u svemu, sezona EL za zaborav, Aba prioritet a ovaj košmar da se završi što pre.

Sasha

Očajna selekcija igrača nas ukopava, raduje što deluje da je Radonja počeo da odvaja žito od kukolja, Kolom je u El igrač manja a u ABA može nekako i da se provuče, Hol je ipak uneo nešto pozitivno sinoć u meč, Noko dobar dok je imao snage sve u svemu očajna selekcija i samo da dođe kraj Evroligi.

Sve usmeriti na ABA i šta bude.

miki96

Asvel je u vrhu Evrolige po procentu šuta za 3... Kad im dozvoliš otvorene šuteve to nije "da ih kenja" nego logičan sled događaj. Normalno da će dobar šuter pogoditi otvoren šut, kao i što pogađa na treningu.

Od 2016/17 je bilo i velikih pobeda u Evroligi naravno, ali i to je logično s obzirom na onoliki broj utakmica, moraš i pobediti. Generalni utisak je ipak izuzetno negativan. Nismo konkurentni i to je realnost. Ne mislim za Top 8... To je predsednik sam nametnuo taj pritisak. Pred svaku sezonu nakon odlaska Radonje bilo je zvučnih najava.

Bar smo ovu utakmicu morali dobiti. Asvel za nepune 2 sezone u Evroligi na gostovanjima ima 4 pobede i 21 poraz. Od te 4, dve protiv nas.

СтелаРоса

Nama su glavni i najplaceniji igraci bili nepotrebni u ekipama poput Valensije i Makabija koje i same moraju da se bore za top 8,a mi ocekujeno da cemo u 8 sa tako skromnim timom. Nije realno. Da bi se napravilo nesto vise u ovakvom formatu takmicenj, potrebno nam je da gradimo tim par sezona i da ekipa i trener imahu kontiunitet, sve to uz maksimalnu podrsku sa tribine, a i to pitanje da li bi bilo dovoljno kao sto smo imali prilike da vidimo 2016/17 sezone. Ovaj format EL je poguban po nas i nadam se da ce klubovi sa ovog podrucja, odnosno Aba liga, jednog dana ostati bez pozivnice za sampiona i da prestane vise cimanje oko takmicenja u kojem nam nije mesto. Svake sezone pritisak da se uzme Aba, ali ne da bi igrali EL, nego da bi i sledece sezone imali jaci tim od Partizana i Buducnosti, onda u toj istoj EL ne uradimo nista i tako svake sezone. Smucilo mi se vise. Evrokup nam je mera, a Aba moze da bude zanimljiva i to nam je sto nam je.
Цитат: Max  Јун 28, 2017, 12:56 поподне
Хистерисање у ситуацијама када треба хистерисати - чува клуб.

Хваљење када не треба хвалити - штети клубу.

Цитат: Бошко 996  Јун 27, 2017, 23:46 поподне
Зато нека пусте неког младог играча, то је једини, готово сигурни прилив новца у наш клуб, јер страни клубови их не доводе због онога што тренутно играју, већ због онога што могу у будућности показати.

Korektni

Mi praktikujemo da igramo sa teskim centrima i to je okej i ima svojih prednosti ali ima i svojih losih strana. Jedna od njih je ta da ce takav centar uglavnom zakasniti u rotaciji kada je u situaciji da mora da izadje na sutera. Odbrana nam se generalno sporo pomera usled nedostatka atleticizma i cesto se desava da, pored centara, jos neko zakasni sa izlaskom na sutera (Davidovac, Kuridza) i to protivnici maksimalno koriste i prebacuju loptu sa jedne na drugu stranu u nadi da ce odbrana puci, sto se nazalost i cesto desava. Zato nam nikako ne leze pokretljive ekipe koje dobro prangijaju. Mora se naci neka petorka koja je u stanju to da brani, nema druge. Zato mi je malo nejasna odluka da se razmatra dovodjenje Stimca, on se tek tu ne uklapa nikako