• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

АБА лига, 17. коло: Црвена звезда - Мега

Започео северна страна, Јан 30, 2021, 18:56 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Најбољи против Меге:

Хол
34 (17.7%)
Колом
1 (0.5%)
Ускоковић
1 (0.5%)
Лојд
107 (55.7%)
Лазић
34 (17.7%)
Добрић
1 (0.5%)
Раданов
1 (0.5%)
Давидовац
3 (1.6%)
Јагодић Куриџа
1 (0.5%)
Рит
1 (0.5%)
Кузмић
0 (0%)
Ноко
8 (4.2%)

Укупно гласова: 192

ognja

Mega je defanzivno strašno mekan tim, što je za očekivati.

Ljudi, može i Simonović, nije velika razlika, dečko je baš dobar, jedno vreme u senci Petruševa ali danas bio bolji.

Nadam se da je Walden ok, nisam u toku.

Kuzmić je završio sa ozbiljnom košarkom ali zato Nnoko razbija, dominira u skoku.

Jako važna pobeda. Sad smo čisto prvi na tabeli.
NAKURAC, NAKURAC, PARTIZANE NAKURAC!!!

Sasha

Dobro je, bitna pobeda. Drago mi je zbog Hola da se vraća u onu formu sa početka sezone, Lazić kod Radonjića drugi igrač, Lojd onaj stari, Davidovac konačno dobar meč, Noko sve bolji.... E sad ono gde ćemo imati problema je Kuzmić kao rezervni centar jednostavno ne može i Kolomova odbrana... Njih dvojica zajedno na parketu nije to dobro. 

Samo bez nekih teških kikseva i prvo mesto nam je vrlo blizu.

mostarac

Značajna pobeda,dobra utakmica fina za gledanje. Lojd sipa li sipa, Laza od dolaska Radonje kao preporodjen.

Green

Ja samo moram da napišem svoj utisak o Petruševu posle utakmice danas. Tvrdim da neće napraviti veliku karijeru sa ovakvim stavom. On je jednostavno previše guran sa svih strana, danas i uz veliku protekciju sudija, a stav sa kojim igra (duva u šaku pošto je previše vruć i ne promašuje) mu neće pomoći u tome da bude vrhunski igrač, odnosno ceo taj hajp o njemu mu neće pomoći.

Mislim da bi mu mnogo značila sezona ili dve rada sa nekim vrhunskim evropskim trenerom pre nego što ode u NBA zato što bi tamo mogao da se provede kao Zagorac ako ode sa stavom da je bogom dan. Znam da se za Jokića pričalo isto kako neće uspeti u NBA, ali karakterno su oni dva sveta i zato ih ne bih poredio.

Крофна

Lepa utakmica za oko, bilo je svega. Mi ofanzivno dobri, najviše na kvalitet Lojda, ali bilo je teškoće sa odbranom, pa skoro ceo meč.
Ako bi Hol skupio ono u međunožju, možda bi i bilo kakve vajde od njega u nastavku sezone. Danas je bio dobar ( osim onih bacanja Noku na "obruč" ), Laza dobar, Noko dobar. Ogi ustao na desnu, Rit na levu nogu.
Biće ovde još posla za Radonju svakako...
"Reči nisu važne, očima se kaže ..."

CiroDiMarzio

Sta kazu procenti koji su na strani JOB-a u odnosu na Lojda(zadrt sam,jesam)?Jel mora ovo ovako Jordane? Jao jao bezobrazniče jedan.

Landry Nnoko! Uvek sam za ovo nego za ono :D

Da pohvalim Langstona Hall-a. Vidi se koliko je konkretniji nego u nekim prethodnim utakmicama. Sredice ga Radonja za mesec dana bice praćka, Jovic mode samo da se jos skapira sa Nnokom.

Laza kapiten, au koliko mi je drago ovo sto gledam jbt!

Bravo Zvezdo, na kraju ispade rutinski.

miki96

Što se tiče Hola...

Šalu na stranu, nećemo zaista naći u Evropi bolju dostupnu opciju, a ovima iz G lige se očigledno ne dolazi, nisu realni.

clark1888

Цитат: Green  Феб 01, 2021, 20:01 поподнеJa samo moram da napišem svoj utisak o Petruševu posle utakmice danas. Tvrdim da neće napraviti veliku karijeru sa ovakvim stavom. On je jednostavno previše guran sa svih strana, danas i uz veliku protekciju sudija, a stav sa kojim igra (duva u šaku pošto je previše vruć i ne promašuje) mu neće pomoći u tome da bude vrhunski igrač, odnosno ceo taj hajp o njemu mu neće pomoći.

Mislim da bi mu mnogo značila sezona ili dve rada sa nekim vrhunskim evropskim trenerom pre nego što ode u NBA zato što bi tamo mogao da se provede kao Zagorac ako ode sa stavom da je bogom dan. Znam da se za Jokića pričalo isto kako neće uspeti u NBA, ali karakterno su oni dva sveta i zato ih ne bih poredio.

И онда следећи напад прави кораке почетнички... На граници је да буде препотентан, ни мени се не допада његов став...

Ал њих ко шиша, честитке момцима на победи, сасвим добра партија! Скилс Стефа Карија наставља да блеји у играчу са бројем 10, Кеп стварно нов/стари човек, свака част! Врло добра партија Лојда и Хола, Колом солидан нападачки, ДеДа врло добар исто. Ноко заиста добро изгледа, само да саиграчи мало више гледају у њега у нападу и биће топ!

Волден је само прехлађен (према "индајдеру" са инстаграма).

Идемо даље, једва чекам следећу утакмицу!

Luigi89

Lojd se vratio i biće sve bolji. Noko odličan agresivan, čvrst sviđa mi se kako igra konstantan na skoku. Lazić igra ono što se od njega očekuje. Hol najbolji plej u ekipi. Još malo samopouzdanja i biće OK.  Kolom, Davidovac, Kuzmić i Kuridža moraju mnogo čvršće da igraju, posebno u odbrani.

Vatrogasac

Klasicne muke sa Megom,nista drugo nismo ni ocekivali.Primili smo 85 poena od njih na svom parketu sto je veoma lose.To je ogroman broj poena

Napad mi bas nije dobro izgledao na pocetku ali kako je odmicalo vreme imali smo sve bolje opcije pa smo u bitnim trenutcima imali resenja za njihovu odbranu

Sto se tice zaustavljanja Petruseva i Simonovica videli smo lepo da to ne ide tako lako kako su neki mislili i to nema nikakve veze sa ne znam kakvim sudjenjem nego sa tim da su momci kvalitetni igraci a ovom prvom mozemo samo da kazemo bravo i sklonimo sujetu koja na temi o komentarisanju prska kao da je gazirana
Da pozelimo da nam reprezentacija u buducnosti ima sto vise ovakvih igraca

Sto se tice nasih igraca za mene igrac utakmice je Branko Lazic i pored sjajne partije Lojda
Laza je veceras pravio vece prolema Petrusevu nego nasi centri
Lojd je poceo na bas dobro ali je i on kao i nasa igra bio sve bolji vremenom
Ponekad je iznervira kad sve pokusava sam,ponekad i na silu,povuce ga lopta

Lengston Hol je sa svim svojim problemima bolji od Koloma.Odigrao je dobru utakmicu pa cekamo da vidimo kontinuitet takvih partija.Nisam kao drugi odusevljen njegovom odbranom jer je i veceras probijan na prvoj liniji odakle su nam preko njega pravili viskove kao i na udvajanju njihovih centara gde su imali brdo otvorenih trojki
Ne znam sto mu je toliki problem da spoji centra sa obrucem ali on to definitivno ne moze da uradi cele sezone.Paca lopte potpuno nedefinisano i daleko od saigraca
Fino je delio asistencije i na moje iznenadjenje par puta krenuo na kos gde je jednom polozio a posle izvukao i faul
Dobar je bio danas

Deda vise nego korektan spram nekih prethodnih utakmica.Imam utisak da uvek bolje partije pruza kad nije medju prvim opcijama u napadu.Nekako je najbolji kad ga i zaboravis da je na terenu

Rit ocajan danas.Uzimao neke nepotrebne suteve,u ranoj fazi,preko ruke,silio jedno za drugim i sve promasivao i to sve za kratko vreme.U odbrani nista nije uradio

Dobric je bio odlican u prethodno vreme,vidi se da je malo umoran ali sasvim ok,Odlicna kontra sa Lojdom

Kuridza takodje ociglednoopet iscedjen

Kuzmic nepocan.Sta ostade od coveka kojeg nisi mogao da pomeris iz mesta.Nista zivo ne moze da odbrani bez faulova cele sezone

Noko mi je bio odlican.Odlican broj skokova pored ove dvojice.Meni on deluje potpuno spremno,kao da nije bio na onolikoj pauzi

Kolom,dovoljno od bekap opcije

Najbitnije je da smo pobedili,teraj dalje

Petkovic Miroslav

Skroz ok stqv, sportski bezobrazluk, nema onog seljackog stava kao Vanja Marinkovic.
Uostalom, unistio je nase centre. Ozbiljan igrac, NBA potencijal, a tek su mu 20 godina. Doktor.

czbp

Petrusev ne moze u istu recenicu sa Zagorcem. Postujem tvoje upise, citam aktivno sve teme preko godinu dana iako ne pisem puno, ali ovo je bas lose poredjenje.

To sto duva u ruku meni ne smeta uopste, to radi veliki broj igraca... iduce godine bih mu dao tu platu koju je Miler imao (ako smo u mogucnosti) i potpisao ga. Samo mislim da on ni tu platu ne bi prihvatio ni od koga u Evropi, ide u NBA iz 1 u 1... Sto se tice zasticenosti, faulovi Kuzmica nad njim cisti kao suza, nisam taj Nnokov vidio, propustio sam oar minuta meca i mora da se tad to zbilo. Momak je ubica, sut, fizikalije, mozak, dobar i u odbrani. Jedini nacin sa ne uspije u NBA je neka povreda, nadam se da smo kao drzava dobili velikog igraca.
I jos jedna stvar, svaki nas mec sam pogledao ove sezone, nakon toga odmah ide Mega (posebno njihovi derbiji). Protiv svakog su imali los kriterijum, narocito protiv Partizana i Buducnosti, tako da prica o zasticenosti ne pije vodu. Svaka im cast kako igraju.

Za nas velika pobjeda, Lojd otjerao sve sumnje ako ih je iko imao sta ce biti kad se vrati, uz zdravog Lojda smo favoriti u svim takmicenjima.

Цитат: Green  Феб 01, 2021, 20:01 поподнеJa samo moram da napišem svoj utisak o Petruševu posle utakmice danas. Tvrdim da neće napraviti veliku karijeru sa ovakvim stavom. On je jednostavno previše guran sa svih strana, danas i uz veliku protekciju sudija, a stav sa kojim igra (duva u šaku pošto je previše vruć i ne promašuje) mu neće pomoći u tome da bude vrhunski igrač, odnosno ceo taj hajp o njemu mu neće pomoći.

Далибор 00

Цитат: Luigi89  Феб 01, 2021, 20:13 поподнеLojd se vratio i biće sve bolji. Noko odličan agresivan, čvrst sviđa mi se kako igra konstantan na skoku. Lazić igra ono što se od njega očekuje. Hol najbolji plej u ekipi. Još malo samopouzdanja i biće OK.  Kolom, Davidovac, Kuzmić i Kuridža moraju mnogo čvršće da igraju, posebno u odbrani.
Simonović nije mogao ništa Davidovcu na postu, a I Petrušev se odbio u onom jednom pokušaja zidanja na Davidovcu.
Od rođenja mog nije prošlo bez imena tvog...

TOOLE

Čestitke ekipi. Mega nezgodna, brza, drčna. Loyd se vratio, i to je najbitnije. Nnoko takođe ulazi u formu. Hol je realno bolji od Koloma, u oba pravca, i pošto nemamo boljeg pleja trebao bi da on bude prvi plej. Kuridž propao skroz. Ne znam što Simana ne dobija šansu malo?

Косингас

Добри смо. Браво момци!

Нико ове сезоне није лако изашао на крај са Мегом, људи пуцају од самопоуздања предвођени сјајним центрима.

Идемо даље, у одличној смо позицији да уграбимо пол позицију пред плеј оф.
"Све што видим и чујем около, толико је ужасно, страшно и кошмарно, да бих пао у потпуни очај, ако не бих веровао, знао и видео да последња реч припада Богу."
Старац Пајсије Светогорац

delija92

Svaka čast našem timu na pobedi. Džordan mi izgleda da se vratio u svoj mod pre korone a začudilo me je i iznenadilo da je Noko imao tri asistencije ali i 9 skokova. Baš mislim da će Lendri biti prva centarska violina. Šteta što je imao aritmiju ako se ne varam pa ga nismo imali na raspolaganju od početka sezone.
Neko to gore vidi sve

Green

Цитат: czbp  Феб 01, 2021, 20:17 поподнеPetrusev ne moze u istu recenicu sa Zagorcem. Postujem tvoje upise, citam aktivno sve teme preko godinu dana iako ne pisem puno, ali ovo je bas lose poredjenje.

To sto duva u ruku meni ne smeta uopste, to radi veliki broj igraca... iduce godine bih mu dao tu platu koju je Miler imao (ako smo u mogucnosti) i potpisao ga. Samo mislim da on ni tu platu ne bi prihvatio ni od koga u Evropi, ide u NBA iz 1 u 1... Sto se tice zasticenosti, faulovi Kuzmica nad njim cisti kao suza, nisam taj Nnokov vidio, propustio sam oar minuta meca i mora da se tad to zbilo. Momak je ubica, sut, fizikalije, mozak, dobar i u odbrani. Jedini nacin sa ne uspije u NBA je neka povreda, nadam se da smo kao drzava dobili velikog igraca.
I jos jedna stvar, svaki nas mec sam pogledao ove sezone, nakon toga odmah ide Mega (posebno njihovi derbiji). Protiv svakog su imali los kriterijum, narocito protiv Partizana i Buducnosti, tako da prica o zasticenosti ne pije vodu. Svaka im cast kako igraju.

Za nas velika pobjeda, Lojd otjerao sve sumnje ako ih je iko imao sta ce biti kad se vrati, uz zdravog Lojda smo favoriti u svim takmicenjima.

Ma ne smeta meni što duva u ruku i ne smeta mi ništa oko njega generalno, ali mislim da stav koji ima nikako nije dobar za njegov košarkaški razvoj. Ne možeš imati taj stav dok ništa nisi uradio osim dobre statistike u Megi (što znamo da ne znači mnogo).  Nekoliko puta je @Celtic pisao o tome da je Apić imao isti takvu statistiku.

Ja ne mislim da može da ima zapaženu NBA karijeru ovakav kakav je sad. Igrao je on dosta dobro i na Gonzagi i bio je u izlogu za NBA i svi skauti su ga gledali dugo pa je i pored svega toga odlučio da se povuče sa drafta ove godine. Povlačenje je potez koji se radi kad agent dobije indikacije da neće igrač dobro proći. Zbog toga je u Megi gde će nabiti brojke ove sezone što NBA ekipe neće hteti da propuste i uzeće ga. Onda će otići tamo i ne verujem da će se lepo provesti.
Videćemo, vreme će pokazati.

Zanima me na primer kakvu mu ti ulogu vidiš u NBA - napiši npr. par igrača sa kojima ga porediš u smislu igre i uloge u timu.

Vatrogasac

ZmajPŽ

Ponovo smo ispadali u odbrani kao protiv Asvela, primili smo dosta poena, dosta otvorenih trojki ali smo ovog puta igrali konstantno u napadu, ne treba zaboraviti da je falio Volden koji je dobar defanzivac i da Tepić onako šutira svake prestupne godine
Noko odličan, ulazi u formu kad je najpotrebnije, potpuno je ugasio Petruševa u prvom poluvremenu i da mu nisu svirali Nepostojeću treću ličnu ne bi se Filip video ni u nastavku
Lojd opet onaj stari, takođe u pravo vreme, ima tu još prostora za napredak itekako
Hol povratak otpisanog, doktorska partija
Lazić preporođen od dolaska Radonje, samo tako nastavi kapitenu
Odlična rola Koloma u prvom poluvremenu, poeni i lepe asitencije, nadamo se više toga od njega
Davidovac takođe dobar danas
Radonja pogrešio kad je izveo Hola kad je ušao u seriju, jedino ako je ovaj tražio izmenu, inače ne razumem... Ostalo dobro vođenje, dobro je izbalansirana mega teško je fokusirati se na jednu opciju a danas ih je služio šut
Ostali ispod nivoa... Biće to sve ok
Napred Zvezda!

Green

Цитат: Vatrogasac  Феб 01, 2021, 20:37 поподнеOdlican se igrac moze biti i u evropi,ne mora svako u NBA

Može, pogledaj šta sam napisao gore. Mislim da je njemu ključno važno da radi sa nekim ozbiljnim evropskim trenerom kako bi se razvio na pravi način (više mentalno nego igrački)