Фуриозна Звезда стигла на корак од титуле!

Кошаркаши Црвене Звезде демолирали су екипу Меге у првој утакмици финала Суперлиге Србије резултатом 98-69. У наредном мечу који се игра у петак од 20 часова Звезда ће имати прилику да победом дође до 6. узастопне титуле првака Србије.

Звезда је меч кренула у петорци: Хол-Добрић-Лазић-Куриџа-Ноко. Црвено-бели су енергетски одлично ушли у меч и после пет минута имали имали 7 поена предности (15:8). Изабраници  Дејана Радоњића играли су одлично у оба правца и на крилима сјајног Огњена Добрића имали 14 поена предности на крају прве деонице (31:17). У другој четвртини виђена је иста слика, Звезда је предност одржавала предност преко Лојда, Давидовца,Нока и Раданова и у једном моменту имала 22 поена предности (46:24). Мега је серијом 7-0 успела мало да ухвати прикључак, али црвено-бели су тај налет одбили тројкама Симоновића и Добрића који је погодио тројку уз звук сирене за крај првог дела (57:37).

У другом полувремену црвено-бели су наставили тамо где су стали у првом . Одличном одбраном и поенима Нока су константно подизали предност. У финишу трећег дела разиграо се Алекса Раданов и у последњи период ушло се резултатом 78-56 за црвено-беле.  У последњој деоници Звезда је феноменално играла у нападу и у једном моменту имала и 30 поена предности (93:63).  Коначан резултат на крају меча био је 98-69.

Најефикаснији у Звезди био је сјајни Огњен Добрић са 20 поена(4/10 за 3), а пратили су га Раданов са 15, Куриџа са 12 и Лендри Ноко са 10 поена.