Голеада на Маракани! Звезда надиграла Спартак, Бен ведрио и облачио!

Утакмица фудбалера Црвене звезде и Спартака оправдала је епитет дербија кола. У изузетно занимљивој утакмици у којој су се шансе низале као на покретној траци, Звезда је славила 3:2. Црвено-бели су задржали максималан учинак после четири кола, а у листу стрелаца су се уписали Томане и Бен који је постигао два гола.

У дербију кола Дејан Станковић је изабрао следеће играче да стартују: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Родић, Петровић, Николић, Вулић, Гаврић, Катаи, Бен.

Владимир Гаћиновић се определио за следеће играче: Дујмовић, Шимура, Иванчевић, Текијашки, Срећковић, Милошевић, Дунђерски, Николић, Туфегџић, Марчић, Бијеловић.

Већ у првом минуту Спартак је могао до вођства након грешке Панкова, а том приликом неугодан ударац је задобио Милан Борјан. Гости су без страха ушли у меч и током првих пар минута су у неколико ситуација озбиљније запретили, а најближи голу су били у 5. минуту када је Срећковић центрирао, Шимура главом послао лопту под пречку, а Борјан интервенисао.

Играо се 10. минут када је Катаи успео да се ослободи чувара и шутира, али је погодио пречку. Гајић је одлично повукао, ушао са бока у средину и оштро центрирао, а Бен је остао за мало кратак да боље захвати лопту и смести је у мрежу.

У 25. минуту Срећковић је оборио Родића, а арбитар је показао на белу тачку. Лопту је узео Бен, а ударац му је одбранио Дујмовић. Играо се 31. минут, Родић је утрчао иза леђа Спартакове одрбане и центрирао, а Бен је спровео лопту у гол за почетно вођство.

Звездина предност била је кратког даха. Два минута касније дугу лопту је послао Срећковић, Николић је главом одложио на пет метара до Туфегџића, који је Спартаку донео изједначење (1:1). До краја полувремена није било значајнијих прилика, па се на одмор отишло са нерешеним резултатом.

На почетку другог полувремена извршена је двострука измена. У наставку се на терену нису појавили Гајић и Гаврић, а заменили су их Гобељић и Спиридоновић. У тиму Спартака умсто запажног Срећковића у игру је ушао Миле Савковић.

Први пут у наставку Звезда је створила значајнију прилику у 52. минуту. Николић је након комбиновања на средини упутио лопту у срце казненог простора, а Катаијев ударац главом је завршио поред стативе.

У недостатку бољих решења, Вулић је опробао ударац и покушао да постигне још један ефектан гол ван шеснаестерца, али је лопта завршила далеко од гола. Са ивице казненог шутиао је и Спиридоновић неколико минута касније, али је ударац изблокиран. Играо се 63. минут када је Родић пробио по боку и упутио један у низу центаршутева, али Бен из петерца није успео да савлада Дујмовића.

У тиму Спартака Видаковић је заменио Марчића, а Јочић је у угру ушао уместо Бијеловића.

У 65. минуту наш тим је стекао нову предност. Његош Петровић је шутирао са дистанце, Дујмовић је успео само да одбије лопту, а на правом месту је био Ел Фарду Бен и није имао тежак задатак да савлада Спартаковог чувара гола.

Његоша Петровића је заменио Томане. Убрзо после гола за 2:1, Бен је шутирао поред стативе. У 70. минуту Катаи је извео корнер, Панков је главом лопту пребацио на другу стативу, а резервиста Томане није имао тежак задатак да затресе мрежу и постави 3:1.

У 72. минуту Бен је скривио пенал. Лопту је на белу тачку наместио Николић и снажним ударцем савладао Борјана и свој тим оставио у игри за бод или сва три. Свега минут касније Спиридоновић је изломио чувара, потом одложио до Томанеа, а Португалац шутирао из прве преко гола.

Гелор Канга је у игру ушао уместо Алексадра Катаија у 81. минуту и тако убележио прве минуте у црвено-белом дресу по повратку на Маракану овог лета. Вељко Николић је место уступио Бранку Јовичићу, који је највероватноје одиграо последњи меч за наш клуб. До завршетка утакмице, Звезда је имала још неколико шанси, а меч 4. кола Линглонг Суперлиге Србије окончан је резултатом 3:2.