Кадети заказали вечити дерби у полуфиналу!

У четвртфиналу финалног турнира Триглав кадетске лиге Србије (домаћин Град Чачак) кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Меге резултатом 87:80. Ривал у полуфиналу, које је на програму сутра, биће им Партизан. Вечити ривал је у ранијем термину савладао Стар резултатом 91:77. Други полуфинални пар чине домаћи Борац и Динамик.

Црвена звезда је почела у петорци: Топић, Радаковић, Матовић, Гачић и Вуковић. Након уводна два минута Мега је водила 7:1, али су се црвено-бели брзо вратили у егал преко расположених Топића и Радаковића, а након тројке Павловића и повели 15:12. Последња четири минута првог периода протекла су у доминацији Меге, која прави серију 7:0 и решава четвртину у своју корист. Добар моментум наставио се и у првој половини друге деонице, па је предност Меге расла и до „+11“. Уследио је „шоу“ Радаковића и Вудраговића и велика серија Звезде од 19:6 за преокрет до полувремена.

Црвено-бели су наставили у истом ритму и након паузе, па су први пут „дохватили“ и двоцифрену предност – 50:40. Након 30 минута игре на семафору је стајало 67:51 и јасно је било да су кошаркаши Црвене звезде одрадили највећи део посла у финишу друге и током треће четвртине. Мега је рутински задржана „на дистанци“ у последњем периоду, па су тако изабраници Слободана Клипе остварили сигурну победу.

Најефикаснији код победника био је Никола Топић са 18 поена. Двоцифрен кошгетерски учинак имали су и Филип Радаковић (16), Владимир Павловић (14), Лука Вудраговић (13) и Огњен Матовић (11).

У лигашком делу првенства, Црвена зведа је оба пута савладала вечитог ривала – 80:79 као гост, и 82:70 на домаћем паркету. Трећи дуел ове сезоне одиграће сутра, од 15 часова у борби за финале.