Катаи наставио да решета, Звезда протутњала кроз Нови Пазар!

Актуелни шампион Србије демонстрирао је класу у Новом Пазару и извојевао рутинску победу (0:4) у оквиру 11. кола Линглонг Супер Лиге.

Услед кадровских проблема са којима се суочио Дејан Станковић на терен је извео следећих 11 играча: Поповић, Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић, Саного, Канга, Иванић, Катаи, Фалко и Диони.

Момци у црвено-белим дресовима започели су утакмицу на идеалан начин. Већ у 2. минуту након скраћеног корнера који је извео Фалко свој првенац у дресу Звезде постигао је Александар Драговић.

Наши момци наставили су са нападима и након постигнутог гола. У 7. минуту меча након комбинације Иванића и Катаија, Иванић се нашао у идеалној шанси али је шутирао у голмана домаћих.

Само неколико минута касније, Звезда је дуплирала предност. Најбољи звездин стрелац у овој сезони Александар Катаи погодио је у рашље након одлично изведеног слободног ударца. Био је ово 11 гол Катаија у овој сезони. Наставља се његов терор мад противничким голманима.

У 20. минуту виђен је још један евро-гол у режији наших момака. Овога пута творац ремек-дела био је Секу Саного. Стамени везиста је добио лопту, без размишљања шутирао ка голу и погодио рашље домаћег гола, баш као и Катаи пар минута раније.

Катаи је још једном могао да се упише у листу стрелаца у 24 минуту, али је његов ударац главом укротио голман домаћих, Вујанац.

До краја полувремена Звезда је рутински чувала лако стечену предност, тако да није било неких већих узбуђења.

Дејан Станковић је извршио двоструку измену већ на старту другог дела. Уместо Иванића и Катаија у игру су ушли Живковић и Станић.

У другом полувремену прву прилику имала је домаћа екипа. Шутирао је Џамалудинов искоса да десне стране, али је његов шут отишао поред гола.

Први пут је Звезда запретила преко Канге у 60. минуту, чији је шут голман домаћих избацио у корнер. Након Канге, Живковић је имао шансу да постигне свој првенац у дресу Звезде, али и његов шут је успео да одбрани голман домаћих.

У 65. минуту судија Лукић је досудио пенал након што је оборен Диони. Исти играч је преузео одговорност, али његов ударац је био прочитан. Међутим, након консултације са ВАР собом Лукић је одлучио да се извођење пенала понови. За разлику од првог пута, Диони је сада био прецизнији и донео Звезди вођство од 0:4.

Канга је био близу да постигне пети гол на утакмици у 82. минуту. Упутио је леп шут из слободног ударца, али је лопта отишла тик поред гола.

Поново је Канга покушао из слободног ударца, али Вујанац је одбранио његов ударац. Голман домаћих се на овој утакмици нашао на бројна искушења с обзиром на то да су наши момци чак 14 пута шутирали ка његовом голу и само захваљујући њему резултат није био убедљивији.

Након овог меча, наше момке очекује изазов у оквиру 2. кола Лиге Европе. Противник је наш стари дужник, екипа Лудогореца из Разграда.