Кошаркашице перфектне и након тешког гостовања Кораћу!

У дуелу једине две непоражене екипе Прве женске лиге Србије, кошаркашице Црвене звезде савладале су у гостима екипу Радивоја Кораћа 86:75 (30:20, 18:20, 17:18, 21:17). Изабранице Драгана Вуковића овом победом осамиле су се на врху табеле као једина екипа са свим победама након седам одиграних кола.

Одлично су црвено-беле отвориле утакмицу и већ на старту стекле предност коју до краја утакмице нису испуштале. Домаћин ни у једном моменту није повео, што довољно говори о доминатном наступу кошаркашица Црвене звезде. Већ након нешто више од четири и по минута на семафору је писало 4:17, а најзаслужнија је била Невена Наумчев која је сјајно отворила утакмицу. Уследила је серија домаћина 11:0, међутим одговорила је Маша Јанковић запаженом ролом у финишу прве четвртине, да би тачку ставила Ивана Катанић тројком уз звук сирене и вратила двоцифрену предност. Ивана је погодила још једну тројку на почетку друге деонице, међутим у наредних шест минута гошће уписују свега четири поена, те кошаркашице Радивоја Кораћа смањују заостатак на четири поена. На сцену поново ступа Маша Јанковић и одговара серијом 7:0. У трећој деоници упорне су биле изабранице Зорана Акановића и новом серијом се поново враћају на „минус четири“, али поново је уследио одговор црвено-белих. Црвена звезда је коначно сломила ривала средином последње четвртине, када су Катанић и Наумчев иницирале нову серију након које су стекле „+13“ на три и по минута пре краја утакмице. Најзаслужније за седму победу биле су Невена Наумчев са 23 поена и 9 скокова, Ивана Катанић са 23 поена и 15 асистенција, док је поен мање уписала Маша Јанковић.

У наредном колу кошаркашице Црвене звезде дочекују екипу Војводине 021 у новом дербију, јер су кошаркашице из Новог Сада, након пораза у првом колу управо од Радивоја Кораћа, везале шест узастопних победа и „дишу за врат“ београдским црвено-белим. Међу најбољим кошаркашицама Војводине су бивше играчице Црвене звезде – Јована Адамовић и Милина Мишељић.