Кошаркашице Звезде убедљиве против Врбаса

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Врбаса у оквиру 20. кола Прве женске лиге Србије, у дворани “Баскет Сити”, резултатом 79-42.

Црвено-беле су после паузе од три недеље поново биле на паркету, што се видело на почетку сусрета против Врбаса. Гостујућа екипа је била без притиска, имајући у виду да су добрим партијама у првом делу сезоне себи обезбедили место при средини табеле.

После млаког старта Маша јанковић је покренула серију од 8:0 и тако крајње неефикасну четвртину завршава са минималним вођством звезде 12:7. У другој четвртини кошаркашице Звезде дају гас и при минималном вођству гошћи праве сериу 10:0 и практично ломе меч. После малог броја поена у првом полувремену Звезда је друго полувреме одиграла на свом нивоу и рутински привела меч крају.

Маша Јанковић је била најефикаснија са 13 поена док су по 11 поена убациле Невена Наумчев и Нина Деурић. Милица Бојовић је имала 11 скокова и поделила 7 асистенција.

Црвену звезду очекују заостали дуел у Новом Саду против екипе Војводине, а затим и гостовање екипи Спартака. Победама у тим мечевима екипа Драган Вуковића би обезбедила прво место пред старт плеј-офа.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 11 (4ск 2ас 1укл), Дешић 2, Милановић 5 (3ск 1укл), Чорто 4 (6ас 1укл), Деурић 11 (2ск 2укл), Спасовски 8 (3ск 2ас 2укл 2блк), Јанковић 13 (2ск 2ас 1блк), Недељков 9 (5ск 2укл), Ристић 2 (3ск 2блк), Бојовић 6 (11ск 7ас 2блк), Авлијаш 4 (7ск 2ас 3укл), Зечевић 4 (4ск). Тренер: Драган Вуковић