ЛЕН Еврокуп – Звезда у полуфиналу!

Ватерполисти Црвене звезде пласирали су се у полуфинале ЛЕН Еврокупа након што су ремизирали 9:9 (0:4, 2:1, 4:2, 3:2) на базену „25. мај“ у СРПЦ „Милан Гале Мушкатировић“ у реванш утакмици против руског Динама. У првој утакмици, у Москви, наш тим је остварио победу 11:8 на крилима сјајног Гаврила Суботића. Ривал Црвене звезде у полуфиналу биће Солнок, који је елиминисао крагујевачки Раднички. Чланови мађарске екипе су легенде српског ватерпола – Филип Филиповић и Душко Пијетловић.

Било је прилично непријатно у другом минуту друге четвртине када је на семафору стајало 0:5. Голом Касума почео је повратак домаћина, а након реализованог петерца Суботића на полувреме се отишло с резултатом 2:5. Успели су изабраници Александра Филиповића у потпуности да се врате у утакмицу и након три мунута већ је било 5:5. Међутим, гости су успели да се стабилизују и почетком последњег периода имали су залиху од два гола предности. Исту залиху су имали и на четири и по минута пре краја утакмице, али Звезда поново долази до изједначења након голова Басаре и Танкосића и поставља коначан резултат.

Најефикаснији је био Вељко Танкосић са 3 гола, Гаврил Суботић је постигао 2, док су се по једном у стрелце уписали Касум, Басара, Вукићевић и Радовић.