Лепа увертира пред дерби… 17. у низу!

У 29. колу првенства Црвена звезда је савладала Напредак у Крушевцу резултатом 4:1 (2:0) и тако направила лепу увертиру пред Вечити дерби који је на програму у среду, 7. априла на стадиону „Рајко Митић“. Машинерија Дејана Станковића је ушла концентрисано у овај дуел и наставила тамо где је стала против ИМТ-а. Кишовит дан у Крушевцу је наговештавао тежак терен и тако тешку утакмицу због недостатка услова за динамичну пас игру, али црвено-бели нису имали икакав проблем да успоставе свој стил игре.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Дејан Станковић је изабрао следећи састав – капитен Борјан на голу, Гајић, Панков, Дегенек и Гобељић у одбрани, Саного и Николић као пар на центру терена и навала коју су чинили Гаврић на десном крилу, Катаи на левом крилу, Иванић као офанзивни везиста и Фалићинели као главни шпиц. Овој дуел су пропосутили Канга, Бакајоко, Одада, Милуновић и Ераковић.

Обе екипе су ушле у сусрет да се прилагоде противнику и тако у првих десетак минута није виђено превише узбудљивих ситуација. Око 15. минута наш тим је у потпуности преузео иницијативу и Напредак је само гледо да одигра најбоље што може у одбрани уз евентуалне контранападе. Један такав контранапад су пробали после нашег корнера кад је играч на првој стативи изашао и избацио лопту у отворен простор, али Милан Гајић је одлично затворио крило Напретка и тако сигурно одбрани један од ретких напада Крушевљана.

Пар минута касније, иницијатива на центру терена у режији Николића, Санога и Иванића донела је једну лепу лопту Гајићу, који се лепо отворио ка десном крилу и тако центрирао унутар казненог простора. Милан Спремо, леви бек Напретка је одиграо лопту руком и Јован Шегрт је логично показао на белу тачку. Александар Катаи је преузео одговрност извођена пенала и донео предност од 1:0 које у потпуности било заслужено.

Само четри минута касније и поново је Мирко Иванић био у центру пажње кад је шутирао са двадесетак метара. Шут је имао непредвидљиву путању и голман Напретка, Младен Живковић, који је прво кренуо ка своју леву страну морао је брзо да врати равнотежу на своју десну страну да изблокира шут. Фалћинели, који је пратио читаву ситуацију уз штопера Напретка, се нашао на правом месту и тако матирао Живковића кроз ноге у 25. минуту за 2:0. Ово је Фалћинелијев једанаести гол у свим такмичењима. До краја првог полувремена наш тим је наставио да напада и није имао превише посла позади.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

На полувремену, шеф нашег стручног штаба је направио пар измена и увео Његоша Петровића и Ел Фарду Бена уместо Секу Санога и Александра Катаија. Гаврић се преселио на своје природно лево крило, док је Бен заузео место на својој позицији са десне стране напада. Само два минута другог полувремена и улазак Бена се већ осетио, кад је играч Комора једноставном лоптом кроз срце одбране Напретка отворио стопостотну шансу Иванићу који је био испред голмана. Мирко је пласирао лопту у десњи доњи угао, али лопта је отишла поред стативе.

У наставку утакмице како је време одмицало киша је падала све више и терен је постао све тежи, али то није имало икакав утицај на нашу игру. У 69. минуту ушли су  Филипо Фалко и Славољуб Срнић уместо Жељка Гаврића и Мирка Иванића. У том тренутку Фалко је зауезо десно крило, а Бен се преместио у центар напада где је имао слободу у кретњи. Срнић је отишао на лево крило. Само два минута касније Фалко је шутирао у десни доњи угао Живковића из слободног ударца мало ван шестнаестерца. Одбитак од голмана Напретка била је лопта на тацни за играче Звезде и Бен је повећао предност на 3:0 у 71. минуту. Само минут касније дошао је један од два добра напада Напретка у овој утакмици и центаршут са десног крила је нашо нашег бившег играча Луку Милуновића који је упутио леп волеј за 1:3 у 72. минуту. Милуновић се није радовао при голу свом бившем клубу.

У завршници утакмице Павков је ушао уместо Фалћинелија у 74. минуту и поново показао да се налази у одличној форми, кад је постиго гол за коначних 4:1 само деведесет секунди након што је ушао на терен. До краја сусрета мреже су мировале и наша екипа је привела утакмицу крају уз контролу лопте.

СТАТИСТИКА

Уз данашње голове три играча деле прво место на листи стрелаца у свим такмичењима са 15 поготка – Иванић, Бен и Катаи. Прате их Фалћинели са 11 и Павков са 8 голова. Иста три играча воде екипу у асистенцијама – Иванић са 11, Бен са 9 и Катаи са 8. Надамо се да ће добра форма наших офанзиваца наставити до краја сезоне.

Овом победом наша екипа је обележила седамнаесту узастопну победу у првенству и донела добро расположење пред вечити дерби који је на програму у среду, 7. априла на нашем стадиону.