„Младићи борови“ креирали победу Звезде у Шапцу! (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде остварили су трећу победу у новој сезони и задржали стопостотни учинак. Црвено-бели су на Градском стадиону у Шапцу славили против Мачве 3:0. Голове су постигли Крстовић, Николић и Вулић.

У Шапцу се Дејан Станковић определио за следеће играче: Борјан, Гобељић, Дегенек, Панков, Родић, Саного, Николић, Иванић, Катаи, Спиридоновић, Крстовић.

Драган Аничић је извео следећих 11: Перић, Адамовић, Божић, Дабић, Ивић, Кнежевић, Марковић, Мијаиловић, Пејовић, Ристивојевић, Зукановић.

Током уводних минута, Мачва је покушала убацивањем иза леђа Звездине одбране и пресингом да угрози гол српског шампиона. Први ударац ка голу Шапчана упутио је Катаи. Након корнера у 14. минуту, црвено-бели су озбиљније припретили, а у гужви се најбоље снашао Крстовић који ипак није упутио довољно добар шут.

Звезда је плела мрешу око Мачвиног гола, а у 21. минуту је Катаи после соло продора могао наш тим да доведе у вођство, али је шутирао право у Перића. Звезда је тражила рупу у тиму домаћима и пронашла је у 24. минуту када је Крстовић матирао Перића за почетну предност. У 29. минуту феноменално је Катаи извео слободан ударац, али је лопта уздрмала пречку и није хтела у мрежу.

Играо се 41. минут када је најблаже речено Пејовић јако неопрезно стартовао на Родића и добио жути картон. Старт се догодио испред Дејана Станковића који је био видно незадовољан зато што арбитар Пипер капитена Мачве није искључио. У 43. минуту Александар Катаи је још једном фантастично шутирао, али је лопта „лизнула“ пречку. Прво полувреме завршено је резултатом 1:0 за наш клуб.

На почетку другог полувремена у игру су ушли Његош Петровић и Ел Фарду Бен, а терен су напустили Саного и Спиридоновић.

У другом полувремену видели смо пресликану ситуацију из првог. Наш тим је имао иницијативу и посед. Гледали смо акције које су дуго грађене, али је одбрана Мачве одолевала. Мачва је у 64. минуту припретила, али је Борјан био на висини задатка. Минут касније, Вељко Николић је новим сјајним ударцем са дистанце донео Звезди предност од 2:0.

Играо се 71. минут када је неколико играча бриљантно комбиновало из прве, али на крају Александар Катаи није сместио лопту у мрежу. Уместо Катаија у 73. минуту у игру је ушао Жељко Гаврић. Два минута касније Иванића је на терену заменио Вулић. Крушевљанин је по уласку на терен имао две шансе да увећа предност Станковићевог тима.

Место на терену Гајићу је уступио Николић, стрелац другог гола, у 84. минуту. Његош Петровић је добио жути картон због играња руком, али је екипа Мачве јако лоше извела прекид из опасне зоне. Резервиста Милош Вулић је лансирао нову бомбу ка голу ривала и поставио коначних 3:0 на првом гостовању у текућој сезони.