НА ДАНАШЊИ ДАН: Београдски реми пред пенал драму у Копенхагену (ВИДЕО)

Први меч са Копенхагеном у трећем колу квалификација за Лигу шампиона био је увертира за пенал драму на „Паркену“.

На данашњи дан 2019. године, Црвена звезда је пред нешто више од 40.000 навијача на стадиону „Рајко Митић“ одиграла 1:1 са данским Копенхагеном у првом од два меча трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Владан Милојевић, творац Звездине машинерије и архитекта успеха црвено-белих, није био задовољан издањем његових изабраника, па је за меч са данским Копенхагеном направио бројне промене. Црвено-бели су добро ушли у меч, Звезда је константно нападала, а иницијатива је уродила плодом пред сам одлазак на одмор. У 44. минуту, Милан Павков је био најсналажљивији у казненом простору гостију, послао лопту иза леђа Гритебуста и изазвао нову ерупцију одушевљења на „Маракани“. Са резултатом 1:0 се отишло на одмор.

И у наставку шеф струке Црвене звезде је у потпуности надиграо Солбакена, али је португалски судија бројним спорним одлукама, нарочито оним у завршници меча, погурао данског представника до ремија у Београду.

У 84. минуту у казненом простору помало несмотрено је стартовао Јованчић, Пеп Биел је једва дочекао да падне, а португалски арбитар Мартинес је показао на белу тачку. Јонас Винд је „паненком“ донео изједначење гостима.

Иако су у финишу утакмице црвено-бели испустили предност, а Копенхаген дошао до гола у гостима, играчи Звезде су пред пут у престоницу Данске били уверени у пролаз даље и прилику да поново играју за пласман у Лигу шампиона. И то су и остварили.

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (65’ Жандер), Јованчић, Кањас, Иванић, Марин, Вукановић (76’ Бен), Павков (45’ Боаћи).

Измене: Поповић, Панков, Боаћи, Бабић, Жандер, Симић, Бен.

Копенхаген: Гритебуст, Варела, Папаганопулос, Стаге, Фишер (64’ Фишер), Зека, Н’Доје, Овиједо (72’ Бенгтсон), Винд, Нелсон, Холсе (88’ Бартолец).

Измене: Јонсон, Бенгтсон, Томсен, Сотириу, Дарами, Биел, Бартолец.