НА ДАНАШЊИ ДАН: Џенкинс креирао победу у дербију

На данашњи дан 7. новембра 2016. године Црвена звезда је забележила победу у првом дербију у сезони која је једна од најсупешнијих у Звездиној историји. Црвено-беле је до осме победе од 83:72 (20:23, 28:16, 22:14, 13:19), у исто толико одиграних утакмица у регионалном такмичењу, предводио Чарлс Џенкинс са 19 поена.

Оба тима су играла отворено на почетку меча. У финишу прве четвртине, ритам утакмице је опао услед великог броја фаулова, а гости су то искористили и после 10 минута водили 23:20. Звезда је играла чвршћу одбрану у другој четвртини, али је и организацију у нападу подигла на виши ниво. Серијом од 9:0 средином другог периода, црвено-бели су преокренули резултат. Партизан је нешто чвршћом одбраном покушао да заустави налете Звезде, али екипа Александра Џикића није имала решења, како у одбрани тако ни у нападу. Звезда је разноврсном игром постепено градила предност, па је минут и по пре краја треће четвртине имала максималних плус 23. Звезда је на крају рутински сачувала предност и задржала максималан учинак у Јадранској лиги.

Најефикаснији у победничком тиму био је Чарлс Џенкинс са 19 поена, Лука Митровић је дао 12, а Бранко Лазић поен мање. У екипи Александра Џикића најбољи је био Вилијам Хечер са 16 поена.