НА ДАНАШЊИ ДАН: Жигић играо баскет против Партизана!

На данашњи дан 2003. године Црвена звезда је победила Партизан у 121. вечитом дербију резултатом 3:0. Два погодка за Црвену звезду псотигао је Никола Жигић, након чега је симулирао шутирање у кош, чиме је желео да одговори на прозивке да је превисок за фудбал и да треба да игра кошарку.

Огромно интересовање владало је за ову утакмицу. Партизан је био учесник групне фазе Лиге шампиона па је јавност, а посебно она са друге стране Топчидерског брда сматрала да је дошло време да Звезда падне на Маракани. Али Звездини јунаци и навијачи нису мислили тако. Уочи утакмице северну трибину је обојила кореографија која ће остати забележена као једна од најлепших на Маракани.

На опште изненађење Црвена звезда долази до вођства у 10. минуту. Драган Младеновић је извео слободан ударац и пронашао Николу Жигића, који је прешао Тариба Веста, шутирао из прве и савладао Пантића ударцем у десни угао. Погодак је прославио у стилу кошаркаша симулирајући шутирање у кош, чиме је желеода запуши уста свима који су сумњали у његове фудбалске квалитете. У 37. минуту утакмице Перовић користи пас Милана Дудића, и из пуног трка постиже погодока из не баш изгледне ситуације. Огромна радост на северној трибини, док су на југу као по обичају страдале столице.

У другом полувремену је настављена рапсодија чете Славољуба Муслина, која је поптуно демолирала екипу Лотара Матеуса. Након стативе Кривокапића у 48. минуту следило је још неколико прилика Звездиних фудбалера, да би Марјан Марковић у 62. минуту упутио одличан центаршут из слободног ударца, а Никола Жигић главом закуцао лопту у мрежу за коначних 3:0. Том победом Црвена звезда се учврстила на првој позицији на табели, и то задржала до краја сезоне дочекавши још једну националну титулу.