НА ДАНАШЊИ ДАН: Звезда у крцатој Арени савладала ЦСКА!

На данашњи дан 29. децембра 2016. године кошаркаши Црвене звезде су у крцатој Комбанк арени и фантастичном амбијенту надиграли ЦСКА, само седам дана након тријумфа над мадридским Реалом. Тада актуелни првак Европе, московски ЦСКА, побеђен је резултатом 78:67 (27:14, 21:20, 16:22, 14:11) у 15. колу Евролиге.

Црвена звезда је као из снова отворила дуел са московским гигантом, повела са 13:0, играла фантастичну одбрану, а гости су први кош дали тек у петом минуту тројком Милоша Теодосића. ЦСКА је, после минус 13 на крају прве деонице, пришао на четири поена заостатка у 14. минуту (34:30), али Звезда на крилима Марка Гудурића прави велику серију 12:0 и мирно одлази на одмор.

У наставку се очекивала реакција кошаркаша ЦСКА, што се и догађало у неколико наврата, највише захваљујући тројкама Андреја Воронцевича, али је екипа Дејана Радоњића успевала да одржава шест-седам поена предности. Када се ломило, Гудурић и Нејт Волтерс преузели су одговорност и трасирали пут ка новој великој победи у Арени, за први пораз ЦСКА од Црвене звезде после осам међусобних дуела. Одличном одбраном кошаркаши Звезде свели су најбољи нападачки тим Евролиге (90 поена у просеку) на нестварних 67 поена и у потпуности зауставили најјачу основицу ЦСКА: Милош Теодосић – Нандо де Коло, који су заједно дали осам кошева.

Најефикаснији у победничком саставу био је Огњен Кузмић са 16 поена, два мање имао је Марко Симоновић, 11 Чарлс Џенкинс, док је код гостију најбољи био Андреј Воронцевич са 21. Нарадвно, РСБ екипа је пратила овај сусрет а фотографије можете погледати на следећем линку, а у наставку и видео са те утакмице.