Одличну Звезду мало делило од великог изненађења у Москви!

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 4.колу Евролиге од екипе ЦСКА резултатом 78:76. Црвено-вели су играли јако добро током целе утакмице, али на крају нису успели да победе фаворизованог противика. Најефикаснији у Звезди био је Волтерс са 16 поена, а пратили су га Кузмић са 14 поена и 7 скокова, док је Калинић додао 11 поена. Двоцифрени су још били Ивановић и Добрић који су дали по 10 поена.

Звезда је меч започела у петорци: Волтерс-Холинс-Калинић-Давидовац- Кузмић. Црвено-бели су добро започели утакмицу, а нападачки је на почетку предњачио Остин Холинс. Црвено-бели су добром игром у оба правца одржавали резултатску предност, а у другом делу прве деонице разиграо се Огњен Добрић који је постигао 8 узастопних поена. Крајем прве деонице и почетком друге, разиграо се Никола Ивановић који је својом добром игром одржавао предност Звезде. Изабраници Дејана Радоњића су на добром игром у оба правца и преко расположеног Кузмића стекли 6 поена предности на 4 и по минута до краја друге четвртине и натерали тренера домаћих да реагује тајм-аутом. Након тога, екипа ЦСКА је пронашла нападачки ритам и тако анулирала предност гостију. До краја друге деонице играло се кош за кош, а полувреме је завршено тројком Нејта Волтерса уз звук сирене за резултат 42:42.

Друго полувреме Звезда је добро отворила и преко Кузмића и Волтерса стекла максималних „+7“. Екипа ЦСКА је након тога побољшала игру у одбрани, разиграо се Вил Клајбурн и домаћи су се вратили у меч. Трећа деоница завршена је тројком Шведа у последњој секунди и пред последњу четвртину резултат је био 57:57. Домаћи тим је на почетку последњег периода направио серију од 10:2 и стекао 8 поена предности (67:59). Актуелни шампион Србије је одговорио серијом од 12:2 и на 4 и по минута пре краја меча повео са два поена разлике. Московљани су ипак до краја меча бољом игром успели да приведу утакмицу крају, али Звезда се није предавала те је резултат на крају био 78:76 за ЦСКА.

Црвена звезда свој наредни меч игра прекосутра против Цедевита Олимпије у оквиру 4.кола АБА лиге. Утакмица се игра у недељу од 21 час у хали „Александар Николић“.