Партизан поново потопљен, полуфинале „на видику“

Ватерполисти Црвене звезде савладали су Партизан 12:6 у првој утакмици четвртфинала Супер лиге Србије на базену СЦ Бањица. Црвено-бели су тако стекли велику предност пред реванш утакмицу која је на програму 5. маја на базену СРПЦ „Милан Гале Мушкатировић“.  Ово је била већ пета победа из исто толико сусрета са вечитим ривалом ове сезоне.

Силовито су ушли у утакмицу изабраници Александра Филиповића и након првих осам минута резултат је био 3:0. Наставили су у истом ритму, па је средином друге четвртине након два гола Милоша Вукићевића предност и даље расла, да би максималну предност стекли у финишу првог полувремена када је на семафору стајало 0:7. Домаћин се „уписује“ тек у последњим секундама пред одлазак на паузу преко Митровића. Ухватили су бољи ритам у наставку, а почетком последње четвртине смањили су на 4:8. Гаврил Суботић је са два погодка вратио Звезди залиху са полувремена, али је идентичан одговор имао и Чубрило са друге стране. Финиш утакмице припада црвено-белима, који су тако направили велики корак ка пласману у полуфинале.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Милош Вукићевић са 3 гола, по 2 су уписали Вељко Танкосић и Гаврил Суботић, док су по гол постигли Шулц, Басара, Шимицу, Милојевић и Смиљевић.