Победа ватерполиста у Новом Саду

У 17. колу Супер лиге Србије ватерполисти Црвене звезде савладали су Војводину 12:8 на базену СЦ „Слана Бара“. Црвено-бели су се тако, након ремија са Шапцем и поразом од Радничког, вратили на победнички колосек и поново преузели трећу позицију на табели.

Војводина је била у егалу већим делом прве четвртине, да би се у финишу са два гола Милоша Вукићевића Звезда одлепила. Предност изабраника Александра Филиповића од тада се повећавала, а средином трећег периода износила је и максималних „+7“ (11:4) након гола Вука Милојевића. У наредних око 12 минута до краја утакмице, опуштање ватерполиста Звезде користи домаћин и серијом 4:1 успева да ублажи пораз.

Најефикаснији у редовима победника били су Милош Вукићевић и Иван Басара са по 3 гола, по 2 су постигли Суботић и Милојевић, док су се по једном у стрелце уписали Марковић и Вићковић. У последњем колу Црвена звезда дочекује Стари Град и победом ће обезбедити пласман у плејоф са треће позиције.