Победа Звезда у трилер завршници!

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Цедевита Олимпије у заосталој утакмици 11.кола АБА лиге у хали „Александар Николић“ резултатом 82:81 након врло узбудљивог меча! Најефикаснији у Звезди били су Џордан Лојд са 19 поена и Дејан Давидовац са 17.

Црвено-бели су на овој утакмици били липени помићи Лендрија Нока, који није био регистрован у тренутку отказивања ове утакмице, као и Марка Јагодића Куриџе, који ће бити ван тима око 3 недеље због повреде колена.

Стартну поставу на овом мечу чинили су: Волден – Лојд – Лазић- Давидовац – Кузмић.  Након бољег почетка гостију уследила је серија нашег тима предвођена невероватним Џорданом Лојдом, који је са 3 тројке из исто толико покушаја довео свој тим у вођство. Ефикасна орва четвртина завршена је нерешеним резултатом 24:24 након поена Огњена Кузмића на истеку времена.

Добра игра у нападу обе екипе виђена је већим делом другог периода. Средином ове деонице Звезда је дошла и до максималних +7, али су се гости врло брзо вратили. А на 3 минута до полувремена и потпуно преокренули резултат. У тим тренуцима „Змајеви“ су одлично користили све пропусте црвено-белих, који су ипак у самом финишу врло ефикасног и занимљивог полувремена повратили предност и на одмор отишли са минималним вођством и коначних 52:51. Најефикаснији у нашем тиму били су Лојд и Давидовац са по 12 поена.

Кошаркаши Звезде улазе врло расположено у трећу четвртину и праве серију 7:0. Али убрзо и гости одговарају мини серијом и враћају резултатски егал. Изабраници Дејана Радоњића ипак у добром ритму завршавају овај период и у последњу четвртину улазе са +4 за коначан резултат 69:65.

Звезда је пропустила неколико причика да се потпуно одвоји и дође до осетније предности, а гости су то успели да казне на 4:45 до краја меча долазе до 75:75. И након тога настављена је лоша реализација нашег тима, који је дозволио гостима да на 26 секунди до краја дођу до 78:81. Тада Лазић погађа прво слободно бацање, а након промашеног другог Звезда долази до скока и још нова два бацања која оба погађа Волден и доводи свој тим у егал. Звезда одчично брани последњи напад Цедевита Олимпије и Волден успева да избије лопту Перију, а до ње долази Симоновић, над којим је  одмах направљен фаул на 2 секунде до краја. Симоновић погађа прво бацање, а неспретно намерно маши друго и даје шансу гостима за шит за победу. Ипак Блажич није успео да погоди са средине терена за велику победу Звезде!

Већ у недељу два тима одригаће и заосталу утакмицу 24. кола, овога пута у дворани „Стожице“ у Љубљани са почетком у 17 сати.