Подела плена на Маракани – Јаворов бедем одолео Звездиним налетима

Фудбалери Црвене звезде и Јавора поделили су бодове на стадиону „Рајко Митић“. Утакмица 12. кола Линглонг Суперлиге Србије завршена је најнепопуларнијим резултатом – 0:0.

За меч 12. кола Дејан Станковић се определио за следећих 11: Поповић, Ераковић, Панков, Гобељић, Радуловић, Петровић, Николић, Иванић, Спиридоновић, Гаврић и Бен.

Избор Игора Бонџулића на Маракани су: Лазовић, Јевремовић, Јевтић, Пишчевић, Луковић, Маричић, Шћепановић, Павишић, Оташевић, Илић и Звеканов.

Председник Црвене звезде, Светозар Мијаиловић, пре почетка утакмице уручио је Ел Фарду Бену дрес са бројем 100. Један од најбољих странаца који је носио црвено-бели дрес уписао је троцифрен број утакмица.

Током прве трећине првог полувремена на снази је било одмеравање снага. Звезда је углавном нападала по боку, али црвено-бели нису успели да створе изгледнију шансу. На то да Звезда делује неорганизованије у односу на досадашње утакмице у домаћем шампионату, евидентно је утицао и велики број промена у стартној постави.

У 20. минуту Гаврић је извео слободан ударац искоса са леве стране, снажно је шутирао, али је лопта завршила у наручју Лазовића. Јавор је био оријентисан на одбрану и вребао је шансу из контре. У 32. минуту Спиридоновић је опробао шут са ивице казненог, али је ударац изблокиран. Потом је након корнера шутирао Николић преко пречке.

Највећу прилику Звезда је имала у 38. минуту. Николић је убацио на петерац, а Мирко Иванић је из непосредне близине шутирао директно у Лазовића. У наставку напада Гобељић је непрецизно шутирао, а на полувреме се отишло без голова.

У наставку је указана прилика Родићу, Катаију и Фалћинелију, а на хлађење су послати Радуловић, Гаврић и Спиридоновић.

Играо се 54. минут, Иванић је дуго вукао лопту, упослио је Бена, а репрезентативац Комора је шутирао поред гола. Била је то уједно прва озбиљнија прилика у другом полувремену.

У 59. минуту Мирко Иванић је послао изванредну лопту до Катаија којег је у шеснаестерцу срушио Маричић, а главни арбитар је показао на белу тачку. Лопту је узео Иванић, иначе сигуран пеналџија, али је овога пута његову намеру прочитао Лазовић и изашао као победник. Два минута касније Иванић је могао да се исправи и затресе мрежу Јавора, али је мрежа поново мировала.

Стезала је Звезда обруч око гола гостију, напади су били све учесталији. У 66. минуту Павков је ушао у игру уместо Иванића. Играо се 69. минут када је Фалћинели након центаршута Катаија петом покушао да превари чувара мреже Јаворовог гола, али је погодио противника. У наредном нападу запретио је и Ераковић главом.

Вукановић је био последња Станковићева измена, а терен је напустио Бен, који се није прославио на јубиларном наступу. Станковић је тако извршио последњу измену, а убрзо је Милан Павков имао велику шансу, а на путу до Звездиног вођства стајали су Лазовић и пречка.

До краја утакмице Јавор је коначно припретио, а потом успео и да се одупре Звездиним нападима који нису били убојити као у срединим другог полувремена. Црвено-бели су после дуго времена одиграли меч а да нису затресли мрежу ривала.