Поход ка титули… следећа дестинација Инђија!

Након веома важне победе у полуфиналу Купа против Радника у среду поподне, црвено-бели се окрећу следећем дуелу у домаћем првенству и тако настављају поход ка четвртој узастопној титули. После 20 узастопних победа у шампионату, Црвена звезда гостује екипи Инђијe у недељу од 17 часова у оквиру 33. кола Супер лиге.

ТЕКУЋА СЕЗОНА

Екипа Инђије је кренула у сезону са нашим бившим десним беком Братиславом Живковићем на челу екипе. Зелени нису имали најбољи почетак у Супер лиги и после три везана пораза на почетку сезоне, притисак је био на Живковићу да окрене ситуацију у добром смеру. У следећим утакмицама Инђија је пружила своје најбоље партије под Живковићем и победила три од наредне четири утакмице, једини пораз био је против Партизана у гостима. После 7. кола Инђија је била на 11. месту са 9 бодова, али порази у наредне две утакмице против Новог Пазара (1:0) и против Војводине (0:2) приморало је менаџмент клуба да промени тренера. Шест пораза у првих девет утакмица очигледно није био довољно добар учинак.

Помоћник Бојан Круљ је преузео екипу у 10. колу против екипе Рада и после новог пораза од 2:1 у гостима, Инђија се нашла на 16. месту на табели пред репрезентативну паузу. Почетком октобра, Инђија је представила новог тренера Дејана Челара, бившег тренера Радничког из Пирота. Челар је кренуо са солидним резултатима првих месец дана уз скор од три победе и три пораза, од којих је један био гостовање против Црвене звезде у ком је Инђија намучила наш тим за коначних 3:2. После наредне утакмице и победе против Радничког из Ниша, изгледало је да је Челар донео мир у редове Инђије, али то се није десило. У наредне четири утакмице Инђија је изгубила од Мачве, Спартака, Пролетера и ТСЦ-а и завршила јесењи део сезоне у опасној зони на 15. месту уз скор од шест победа и тринаест пораза.

Зимски прелазни рок је донео доста промена. Од носиоца отишли су следећи играчи: штопери Милош Михајлов (Железничар Панчево) и Лука Чермељ (Узбекистан – Согдиана), леви бек Милијан Илић (Естонија – Левадија), десни бек Никола Димитријевић (Јавор Ивањица), везњаци Милан Радин (Грузија – Динамо Тибилси) и Стефан Пуртић (повратак у Вождовац), крило Немања Обрадовић (Узбекистан – Нефчи), и офанзивни везиста Елиомар (Златибор). Стигли су следећи играчи: штопери Данијел Ками (Словенија – НК Олимпија Љубљана) и Данил Чалов (Белорусија – Витебск), везњаци Миленко Шкорић (ОФК Бачка), Василије Ђурић (ТСЦ) и Бранко Ризнић (Рад), крило Ђорђе Пантелић (Војводина) и нападачи Жељко Димитров (Динамо Врање) и Моду Џобе (Гамбија – Суперстарс Академија).

Челар је наставио после зимских припрема као главни тренер, али после две победе, два ремија и пет пораза, је клуб је поново донела одлуку да промени тренера. У том тренутку Инђија се налазила на 17. месту, седам бодова иза Новог Пазара, прве екипе изнад црте. У току репрезентативне паузе Инђија је представила бившег играча вечитих ривала, Горана Милојевића, брата нашег бившег тренера Владана Милојевића као новог тренера. Од тог тренутка Инђија је одиграла четири утакмице уз две победе (Рад и ОФК Бачка) и два ремија (Златибор и Металац).

Милојевић, као Челар, преферира формацију са четири играча позади. Добри резултати нису побољшали позицију Инђије на табели, али зато су само четири бода иза Јавора, прве екипе изнад црте. Стартних једанаест ће сигурно чинити већина играча испод, уз могућност да ће Алекса Јовановић или Данијел Ками играти на месту нашег бившег играча Јована Крнете, који ће изостати због жутих картона. Такође, постоји могућност да Александар Ђорђевић крене од почетка у средини. Најопаснији играчи ове сезоне за Инђију, статистички гледано су: десно крило Небојша Бастајић који предводи екипу са 7 голова и 2 асистенције и млади Михајло Нешковић са 4 гола и 3 асистенције који је на позајмици из Војводине.

Инђија (очекивано 4-2-3-1) – Јовичић, Цуцин, Јовановић, Бакић, Протић, Шкорић, Ђурић, Бастајић, Алексић, Нешковић, Димитров.

ПРЕТХОДНИ ОКРШАЈ И ИСТОРИЈА ДУЕЛА

После велике победе црвено-белих у групној фази Лиге Европе против Гента са 2:1, Црвена звезда је угостила Инђију почетком новембра. Наша екипа је истрчала у саставу: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Ераковић, Саного, Канга, Бен, Гаврић, Катаи и Фалћинели. Улазили су још Гобељић, Иванић, Спиридоновић, Николић и Павков. После доброг почетка, Гаврић је упослио Фалћинелија за 1:0 у 20. минуту, али традиционалан, неугодан ривал је искористио грешку наше одбране и тако стигао до изједначења пред крај првог полувремена.

Нова акција Инђије у 63. минуту је донела тотално изненђење и вођство од 1:2 на Маракани, кад је млади Нешковић по други пут на овој утакмици затресо мрежу наше екипе после добре асистенције Димитријевића. Да црвено-бели крећу у потпуну офанзиву видело се  у 70. минуту кад је Станковић одлучио да искористи све три преостале измене. После гола Катаија у 75. минуту утакмица је ушла у узбудљиву завршницу у којој је Дијего Фалћинели  својим другим голом одлучио питање победника на овој утакмици у 84. минуту за коначних 3:2.

Црвена звезда је у својој историји одиграла 6 утакмица против Инђије у свим такмичењима. Црвено-бели су победили пет пута и једном ремизирали, уз гол разлику 12:6. Од када је Дејан Станковић на клупи црвено-белих Звезда је играла против Инђије три пута и сваки пут је екипа из Срема намучила наш тим. Први првенствени дуел Станковића против Инђије у гостима се завршио 1:1 (1:0) у фебруару прошле године кад је Бен донео бод нашој екипи у другом полувремену. Пар месеци касније Звезда је обезбедила полуфинале Купа на истом гостовању, овог пута победом од 1:2 (0:2). Уз задњи сусрет који се завршио 3:2 за нашу екипу (видео) наша екипа ће морати да уђе концентрисано против ривала, који је агресиван и који ће се сигурно борити знајући да им место у елити није обезбеђено следеће године.

Сусрет је на програму у недељу, 25. априла од 17 часова на градском стадиону. Правду на овом сусрету ће делити Срђан Јовановић. Будите уз РСБ овог викенда и наставите да пратите дискусију око овог меча на нашем форуму.