Пораз од Реала за крај сезоне

Јуниори Црвене звезде завршили су учешће на завршном турниру Евролиге поразом од мадридског Реала 83:71. Црвено-бели су тако заузели трећу позицију у својој групи, са учинком од једне победе и два пораза. Реал ће се сутра у финалу састати са победником дуела Меге и Барселоне.

Тренер Обреновић послао је од старта петорку у саставу: Павловић, Михаиловић, Шарановић, Матовић, Мишић. Мадриђани су одлично отворили утакмицу и након непуних четири минута стекли двоцифрену предност – 13:3. Уследила је добра рола Матовића који је предводио Звездину серију 7:0 за повратак у утакмицу. Период добре игре црвено-белих је био кратак, па је Реал до краја прве деонице стекао до тада максималних 25:12. Тројкама у другој четвртини Мадриђани су брзо стекли и предност од 16 поена. Немоћни су били изабраници Милоша Обреновића, а Словенац Клавжар био је нерешива енигма… Након 15. поена Клавжара и погођених слободних бацања Весара, Реал је у финишу првог полувремена повео 48:24. Потпуни дебакл Звезде након првих 20 минута заокружио је Костадинов, тројком са једне ноге у последњој секунди (54:28).

Средином треће четвртине Звезда је имала добар период од око три минута, током којег је серијом 11:4 мало ублажила велики резултатски дефицит. Реал је рутински држао црвено-беле на одстојању од двадесетак поена. У последњој деоници црвено-бели су успели да смање предност, а на два минута пре краја резултат је био 82:69 након добре роле веома расположеног Топића. Изабраници тренера Обреновића су тако успели у другом полувремену да „сачувају образ“ и одиграју много боље у наставку.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Филип Бранковић са 17 поена и 8 скокова, док је поново одличан био Звездин „бисер“ Никола Топић са 14 поена и 7 асистенција. Двоцифрен је био још и Никола Шарановић са 12 поена.

Ово је била последња утакмица Звездиних јуниора ове сезоне, током које није освојен ниједан трофеј… У полуфиналу Рода јуниорске лиге Србије зауставила их је Слобода, а исти тим је савладао црвено-беле и у четвртфиналу регионалне АБА лиге. Део јуниорског тима ове сезоне био је и велики број кадета (играчи рођени 2004. и 2005. године), који су оставили доста бољи утисак… У финалу Триглав кадетске лиге Србије они су након драме поражени од Борца, а потенцијал су најавили добрим ролама и у јуниорској конкуренцији. О Топићу, Радаковићу, Павловићу, Матовићу, Гачићу… писаће се вероватно и наредне сезоне, као лидерима јуниорског тима Црвене звезде. За генерацију 03′ следи изазов преласка у сениорску кошарку, а остаје да се види какав је план клуба око даљег развоја свог најбољег јуниора ове сезоне – Николе Шарановића.