Пораз ватерполиста у првој утакмици полуфинала плеј-офа

Ватерполисти Црвене звезде доживели су пораз у првој утакмици полуфиналне серије Супер лиге Србије од Новог Београда резултатом 12:6 на базену СЦ „11. април“. Друга утакмица на програму је у суботу на базену СРПЦ „Милан Гале Мушкатировић“. Пласман у финале обезбедиће тим који оствари две победе, па ће тако екипа Новог Београда имати прву „меч лопту“. Други полуфинални пар чине Раднички и Шабац.

Домаћин је добро отворио утакмицу и повео 2:0, међутим уследила је серија изабраника Александра Филиповића након које прелазе у вођство головима Смиљевића (два) и Басаре. Средином друге четвртине фаворизована екипа Новог Београда одговорила је серијом 4:0 и чини се већ тада сломила ривала. Победа је потврђена у трећем периоду, који изабраници Владимира Вујасиновића добијају резултатом 3:0 и долазе до предности од чак шест голова пред последњу четвртину.

Једини расположен у редовима Црвене звезде био је Петар Смиљевић, стрелац 3 поготка, док су по један гол уписали Суботић, Басара и Танкосић. Гогов, Аврамовић и Радановић предводили су Нови Београд са по 2 гола… У стрелце су се још уписали Ћук, Филиповић, Радуловић, Мартиновић, Гардашевић и Асановић.