ПОВРАТАК НА ТРОН – Звезда размонтирала Будућност и повратила примат на Јадрану! (3/3)

Црвена звезда је током прве две утакмице испунила циљ. Црвено-бели нису дозволили Подгоричанима да узму брејк и у потпуности пребаце притисак на Милана Томића и његове изабранике. Звезда је са те две победе осигурала повратак у Београд и играње пред својим навијачима, што се и догодило. У утакмицама у Морачи које су обележили бројни инциденти, црвено-бели су имали своје шансе, али ипак нису по четврти пут на гостујућем терену подигли трофеј намењен победнику АБА лиге. Велико славље било је резервисано за Београд.

Баш као и у другој утакмици финалне серије, кошаркаши Црвене звезде су контролисали меч од почетка до краја. Црвено-бели су били бољи од Будућности у свакој четвртини, а бранилац титуле је у Пиониру доживео нови дебакл. Звезда је била супериорна. Почетак утакмице каснио је због уласка навијача Црвене звезде на терен скоро читав сат, а Будућност је изгубила утакмицу и пре него што је крочила на терен – у тунелу. Ношени хуком са трибина, кошаркаши Звезде су дословно летели по терену. Црвено-бели су до двоцифрене предности дошли већ средином прве четвртине, потом је увећавали и на крају славили 97:54. Чак шесторица играча нашег тима меч су завршила са двоцифреним бројем постигнутих поена, а најистакнутији појединац био је Риверс. Црвена звезда је освојила по четврти пут регионално такмичење, а по први пут је трофеј подигнут у Београду.

Пета утакмица финалне серије АБА лиге, 22. април 2019. године: Црвена звезда – Будућност 97:54 (18:13, 29:8, 27:16, 23:17)

КК Црвена звезда: Човић 9п + 9ас, Кешељ 3п, Давидовац 11п + 5ск + 2ас, Ненадић, Лазић 5п, Фаје 10п + 5ск + 2ас, Берон 7п + 3ск + 5ас, Добрић 6п + 5ск, Симанић 10п + 5ск + 3ас + 2блк, Риверс 21п + 6ск, Цирбес 5п, Оџо 10п + 6ск + 2ас.

КК Будућност: Џексон 7п, Кол 9п + 3ас, Су. Шеховић 3п, Е. Кларк 2п, 7ск, Баровић, К. Кларк, Гордић 7п + 2ск + 2ас + 2укр, Битадзе 7п + 3ск, Поповић 3п, Бел 3п, Николић 6п + 4ск, Вилијамс 7п.