Пукла петарда у Ивањици!

У 31. колу првенства Црвена звезда је савладала екипу Јавора у Ивањици резултатом 5:1 (2:1) и тако „оверила“ победу у вечитом дербију. Машинерија Дејана Станковића је ушла мало теже у овај дуел што због мањих ротација, што због адаптације на терен који није био у добром стању, али како је време одмицало наша игра је била све боља.

ТЕЖАК ПОЧЕТАК

Екипа Игора Бонџулића је ушла растерећена у овај дуел, у мало неочекиваној формацији са три играча позади, уз очекиван састав као што је најављено уочи утакмице. Црвено-бели су истрчали у нешто другачијем саставу у односу на онај из вечитог дербија у среду – Борјан је био на голу, Гајић, Панков, Милуновић и Родић у одбрани, Петровић и Канга на центру терена, а Бен, Иванић, Катаи су били иза најистуренијег Крстовића. С обзиром да су „бонус“ позиције заузели Петровић и Крстовић, тренер Станковић је био у реткој прилици да иза нападача упари убојити трилинг Звезде – Бена, Иванића и Катаија.

Већ у првом минуту смо видели један опаснији напад мотивисаног домаћина преко десног крила, који је најавио да Звезду чека потенцијално захтевна утакмица на тешком терену и да ће наша екипа морати да се помучи како би однела сва три бода са овог гостовања. Играо се четврти минут кад је Јавор поново напао преко десне стране преко свог најбољег играча ове сезоне, Луке Луковића. Луковић је упутио центаршут ка казненом простору, али како је лопта одскочила пре центаршута, Луковићев центаршут је постао директан ударац ка Звездином голу… Борјан је био ухваћен на погрешној нози, лопта је прошла мало поред стативе и Борјан је само потврдио вођство домаћина од 1:0.

ОДГОВОР МАГИКА

У том тренутку на сцену ступа Алекаданар Катаи… Изједначење је донео сјајним голом из слободног ударца са ивице шестнестерца. Никола Крстовић је претходно изборио фаул у осмом минуту утакмице у опасној позицији. Гејлор Канга и Катаи су били најближи лопти, али Звездина десетка је преузела одговорност и изванредним шутем преко живог зида у горњи леви угао гола вратио утакмицу у егал.

У том тренутку Дејан Станковић показује екипи да настави у истом ритму, а напади Звезде ређали су се као на траци. Мало касније, Милан Гајић је имао сјајан ударац који је ишао мало испод пречке, али добра одбрана младог голмана Јавора одржала је домаћина у егалу. Канга и Крстовић такође су запретили, али није било значајније опасности по гол Ивањичана. Играо се 31. минут кад је Звезда дошла до потпуног преокрета. Бен је упослио Иванића који је утрчавао са леве стране у казнени простор, али голман Јавора ногом брани покушај Звездиног јунака са дербија. Након интервенције, лопта се нашла на ивици казненог простора и Бен је поново одиграо лопту ка левој страни, овог пута Катаију, који је био потпуно сам… Катаи је упутио шут, и уз контакт са једним играчем Јавора, лопта је ушла у гол домаћина за 2:1. Са ова два погодка, популарни „Магико„ се попео на прво место листе стрелаца у тиму Црвене звезде са 18 голова у свим такмичењима.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ – ПОКЕР

У другом полувремену се видела јасна разлика у квалитету двеју екипа и Звезда добија другу половину утакмице са 3:0 – за убедљивих и коначних 5:1 на стадиону крај Моравице. Видела се идеја Бонџулића да угрози нашу екипу из полуконтре, али након прекида и брзе транзиције Звезда је ставила тачку на ову утакмицу. Играо се 65. минут кад је Звездин прекид, један од тренерских  печата Дејана Становића и његовог стручног штаба ове сезоне, поново дошао до изражаја. Гејлор Канга је упутио центаршут ка средини шеснаестерца и поново је Немања Милуновић, као пре пар кола против Младости из Лучана, био најбољи у ваздуху за 3:1. Ово је био Милуновићев четврти гол из прекида ове сезоне.

При резултату 3:1 ушли су Славољуб Срнић и Милан Павков у 70. минуту, а игру су напустили Александар Катаи и Никола Крстовић. Само два минута касније, Бен је крунисао солидну партију са још једним погодком након асистенције Мирка Иванића. У задњих 15 минута Филипо Фалко је заменио Бена, Марко Гобељић је Немању Милуновића, а Алекса Вукановић је ушао уместо Мирка Иванића. Коначан резултат поставио је Филипо Фалко у 82. минуту након сјајне асистенције Милана Родића, који је прво прочитао акцију Јавора и одузео лопту, а онда пронашао Фалка који уписује свој други гол у Звездином дресу.

СТАТИСТИКА

Након 31. кола Супер лиге и седам утакмица пре краја првенства, Црвена звезда је на првом месту са 89 бодова и +74 гол разликом (88:14). Црвено-беле прати Партизан са 77 бодова, Чукарички има 62, а Војводина 60, уз утакмицу мање. У наредном колу Црвена звезда ће угостити најпријатније изненађење сезоне, петопласирани Радник из Сурдулице. Утакмица се игра у суботу 17. априла од 19 часова. Само четири дана касније исте екипе ће одмерити снаге и у полуфиналу Купа.

На врху листе стрелаца је Катаи са 18 постигнутих голова, а прате га Иванић и Бен са по 16 голова у свим такмичењима. Иванић је уписао и 11 асистенција и најбољи је у тиму у том сегменту, а прате га Бен са 10, те Канга и Катаи са по 8 асистенција у свим такмичењима.