Расположена Звезда тражи двадесету победу у низу!

Након убедљиве победе у Ивањици од 5:1, црвено-бели се окрећу следећем дуелу у домаћем првенству и тако настављају поход ка четвртој узастопној титули. После 19 узастопних победа у шампионату, Црвена звезда дочекује екипу Радника из Сурдулице на стадиону „Рајко Митић“ у суботу од 19 часова у оквиру 32. кола Супер лиге.

ТЕКУЋА СЕЗОНА

Екипа Радника из Сурдулице је кренула у сезону са тренером Симом Крунићем, али после петог кола и четвртог узастопног пораза од Јавора, помоћник Дејан Ђуричић је преузео екипу за утакмицу против Новог Пазара која се завршила нерешеним резултатом 0:0. У наредном колу, Радник је представио новог тренера и нашег бившег играча и омладинског тренера Славољуба Ђорђевића. У том тренутку, клуб се налазио у опасној зони на 16. позицији уз четири бода после шест одиграних утакмица. Од тада, ствари су се драстично поправиле и може се отворено рећи да је екипа Радника „хит првенства“ ове сезоне у Супер лиги Србије.

Од када је Ђорђевић преузео екипу Радника, „плави“ имају скор од 13 победа, 5 ремија и 7 пораза у првенству, што их ставља тренутно на пето место на табели уз 48 бодова, испред клубова који су се пред ову сезону доста боље „котирали“ попут екипа Спартака из Суботице, ТСЦ-а и Радничког из Ниша. Уз напомену да је осмо место у сезони 2015-16 најбољи пласман Радника у историји клуба, Славољуб Ђорћевић ће циљати да надмаши тај успех у наредних месец дана. Уз сјајне резултате у првенству, Радник је низао успехе и у Купу где су стигли до полуфинала, где ће такође одмерити снаге против наших црвено-белих.

Радник је избацио тренутно другопласирану екипу Прве лиге Србије, Кабел из Новог Сада, у 1/16 финала у једном „лудом“ мечу, у ком је Радник губио чак 3-0 после 40 минута. Головима Павлова (х2), Стојановића и нашег бившег омладинца Ранка Јокића тим Славољуба Ђорђевића је преокренуо утакмицу у 79. минуту за 4-3 у гостима. У следећем колу Радник је направио малу сензацију и избацио Чукарички на пенале након неизвесне завршнице у којој се Радник поново „враћао из мртвих“ (0:2). Павлов је изјендачио у 87. минуту после првог гола Даноског у 53. минуту и тако утакмицу послао у пенал завршницу. Херој је био Милан Макарић, који је искористио промашај Срђана Мијаиловића, и обезбедио свом тиму пласман у наредну фазу. У 1/4 финалу Купа, Радник је поново имао тежак задатак, овог пута у Сенти, против екипе ТСЦ-а. Поново је екипа кренула из минуса од 0:1 и, после гола Макарића у 37. минуту, поново су одлучили пенали. Победоносни пенал дело је, као и у ранијој фази, Макарића који је тако одвео Радник у полуфинале Купа.

Шта је Ђорђевић толико променио код Радника да имају оволико боље резултате? Славољуб очигледно има неки „рецепт“ и тренерски таленат, јер формацијски екипа игра релативно слично 4-2-3-1, као код претходног тренера. Мора се рећи и да се играчки кадар није толико променио у задњих шест месеци, што говори да се рад на тренингу, тактика и новине које је донео Ђорђевић дале резултата. У зимском прелазном року стигли су – наш бивши играч Филип Баиновић (Пољска – Горник Забрзе), везиста Един Бибер (БиХ – Младост Какањ) и нападач Урош Миловановић (Раднички Ниш). Отишли су стартни штопер Иван Кричак (Шведска – Миљаби), стандардни везисти Филип Јовић (Белорусија – Рукх Брест), Вук Митошевић (Казакстан – Шактер Караганда) и Сеад Исламовић (Нови Пазар), те нападач Јевгени Павлов (Казакстан – Шактер Караганда). У наредном сусрету бонуси ће највероватније бити Виктор Лукић и Ранко Јокић, уз напомену да нас чека и полуфинале Купа у среду 21. априла, па се може претпоставити да ће шеф стручног штаба Радника ротирати, што је и најавио у изјави за званични сајт клуба…

– Отежавајуће околности јесу да кроз три дана играмо поново са њима на њиховом терену, те отуда и додатни проблем око састава тима и одмор играча – рекао је Славољуб Ђорђевић.

С тога, остаје да се види у ком ће саставу Радник истрчати данас на терен. Највеће оружје екипе је Милан Макарић, који је најбољи стрелац ове сезоне у Супер лиги са 20 погодака и који предводи екипу са 21 голом и 7 асистенција у свим такмичањима.

Радник Сурдулица (очекивано 4-2-3-1) – Костић, Ђорђевић, Стевановић (К), Радмановац, Јокић, Баиновић, Орешчанин, Богдановски, Лукић, Даноски, Макарић.

ПРЕТХОДНИ ОКРШАЈ И ИСТОРИЈА ДУЕЛА

После велике победе у другом колу групне фазе Лиге Европе против Слована из Либереца од 5:1, Црвена звезда је гостовала у Сурдулици почетком новембра. Наша екипа, у 4-2-3-1 формацији, истрчала је у саставу: Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Гобељић, Петровић, Канга, Спиридоновић, Бен, Гаврић и Боаћи. Улазили су још Ераковић, Радуловић, Иванић, Вукановић и Крстовић. Голом Гаврића у 16. минуту Звезда је на време „отворила ривала“ и тако имала утакмицу „под контролом“ након новогл гола, Бена, за вођство од 2:0 у 40. минуту пред полувреме. Гејлор Канга је онда повећао на 3:0 у 53. минуту, анкон чега је Јевгени Павлов смањио на 3:1 три минута касније. У том тренутку Станковић је послао Ераковића и Вукановића на терен, и само шест минута касније од уласка, Вукановић је био прецизан за коначних 4:1.

Црвена звезда је против Радника до сада одиграла 13 утакмица у свим такмичањима и славила у сваком од тих дуела уз „ауторитативну“ гол разлику 50:5. Прошле сезоне, 6. јуна на стадиону „Рајко Митић, Црвена звезда је славила 4:1 уз голове Панкова, Бабића, Радуловића и Симића. Утакмица ће бити упамћена по дебитанстком голу Андрије Радуловића и добром утиску који је млади крилни играч оставио.

Правду на овом сусрету ће делити Станко Остраћанин. Будите уз РСБ овог викенда и наставите да пратите дискусију око овог меча на нашем форуму.