Реализација скупо коштала Звезду – реми на Бањици

У 35. колу првенства Црвена звезда је играла нерешено са екипом Рада на Бањици резултатом 2:2 (1:2) и тако прекинула серију од 22 узастопне победе. Звезда је ушла добро у овај меч и била на добром путу да победи, али лоша реализација у оба дела утакмице, као и инспирисан противник су спречиле убедљиву победу наше екипе.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ – ИГРА У ОБА СМЕРА

После победе над Војводином пре 6 дана, Станковић је за овај сусрет поново промешао карте и извео следећи тим – Борјан, Гајић, Панков, Дегенек, Гобељић, Петровић, Николић, Фалко, Иванић, Гаврић и Павков. За разлику од сусрета са екипом из Новог Сада играли су Дегенек уместо Милуновића, Гобељић уместо Родића, Фалко уместо Бена, Гаврић уместо Санога и Павков уместо Фалћинелија.

У првих 45 минута је виђена инцијатива црвено-белих, али Рад је имао своје шансе у задњих 15 минута првог полувремена. Добре интервенције Кахримана су спречиле раније вођство Црвене звезда. Павков је шутиро снажно пар пута, али бивши голман Звезде је увек био на правом месту. Звезда је наставила да напада и стигла коначно до гола преко Фалка и Иванића. Играо се 31. минут кад је Фалко лепо отворио акцију ка десном делу казненог простора где је утрчавао Иванић. Мирко је примио лопту и сачекао утрчавање Фалка кад га је проиграо у центру казненог простора. Фалко је левом ногом примио и матирао Кахримана за 1:0.

У следећих 15 минута Рад је све више почео да прети, Калуђеровић је чак погодио стативу добрим шутем са дистанце, али у 42. минуту Фалко је поново отворио акцију, овог пута ка Гајићу који је утрчавао на шут са десног крила. Шут је био снажан и после интервенције Кахримана лопта се нашла код Павкова који је матирао голмана Рада за 2:0. Али само минут касније Рад се поново прикључио Звезди кад је десно крило Немања Младеновић ушао у центар шестнаестерца након дуела са Гобељићем и матирао Борјана у доњи десни угао мреже за 1:2 на полувремену.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ – ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ

У другом полувремену обе екипе су биле растерећене и тражио се следећи гол у оба правца. У 48. минуту млади нападач Рада Марко Шарић, на позајмици из Чукаричког је запретио, али није успео да постигне гол. Само четри минута касније најбољи играч Звезде на овом сусрету Филипо Фалко је поново био у прилици,  али овог пута Кахриман је био на правом месту. Пет минута касније Рад је ушао у нову прилику, али прецизан шут ка голу Борјана је био блокиран на гол линији од стране Дегенека. У 60. минуту Станковић је извршио своје прве измене. На терен су послати Бакајоко, Срнић и Фалћинели уместо Гаврића, Николића, и Павкова.

У преосталих 30 минута обе екипе су наставиле да нападају и у 74. минуту Рад је изједначио голом Шарића са левог крила прецизним шутем којим је матирао Борјана у доњи десни угао. Минут касније ушли су Саного и Крстовић уместо Петровића и Фалка. У 88. минуту Иванић је успео да спроведе лопту у десни део казненог простора, али Фалћинели није искористио прилику да донесе Звезди нова три бода. Италијан је лоб шутем покушао да матира Кахримана, али је ударац био превише снажан и отишао преко пречке. Са овим бодом Црвена звезда има 99 бодова уз гол разлику 98:18 (+80) после 35. кола Суперлиге.

У наредном колу Звезда дочекује екипу Златибора на Маракани у недељу, 9. маја од 18:45 часова.