Регионална лига: Какав дан за ватерполисте и сјајног Суботића!

Ватерполисти Црвене звезде поразом су јуче започели полуфинални турнир Регионалне лиге у Београду… Бољи је био сплитски Јадран након петераца – 18:16. Успели су црвено-бели да надокнаде -5 у регуларном делу, али „поклекли“ су након извођења петераца. Вратило се све црвео-белима данас, пошто су у једном дану остварили две победе, а бриљирао је Гаврил Суботић са чак 12 голова овог петка!

У преподневним сатима изабраници Александра Филиповића савладали су Шабац 12:10 (2:0, 4:4, 3:3, 3:3). Након одличне прве деонице током које је одбрана била на завидном нивоу, црвено-бели су рутински чували предност, која је износила и четири гола предности. Крајем треће деонице на семафору је писало 9:6 након поготка капитена Милоша Вукићевића. Међутим, Шапчани успевају у потпуности да се врате у утакмицу… Након контре на око 3 и по минута пре краја утакмице успевају да изједначе на 10:10. Предност Звезди враћа Суботић, а реализацијом петерца Танкосић поставља коначних 12:10. Хероји су били Гаврил Суботић са 6, односно Вељко Танкосић са 4 постигнута поготка.

Од 18 часова и 50 минута одиграли су црвено-бели и другу утакмицу, а ривал је била екипа ријечког Приморја. Изборила је Звезда и другу велику победу у истом дану резултатом 12:11 (2:2, 3:5, 3:2, 4:2)! Утакмица је била прилично уједначена све до негде половине друге четвртине… Лазар Вићковић је голом донео предност Звезди 4:3, али након тога уследила је велика серија екипе Приморја од 4:0. Да се никада не предају, изабраници тренера Филиповића потврдили су још једном и узвратили идентичном серијом, а по два гола постигли су Суботић и Танкосић. Десио се нови пад у игри црвено-белих, а почетком последње четвртине Приморје је повело 10:8. На сцену поново ступа феноменални Гаврил Суботић… Нова серија Црвене звезде од 4:0 уз чак три гола Суботића за 12:10 и драматичну завршницу. Хрватски представник имао је напад за изједначење, међутим одбранили су се црвено-бели и славили нову велику победу. Најефикаснији поново Суботић са 6 погодака, а пратио га је, као и преподнева, Танкосић са 3 гола.

Сутра од 17 часова Црвена звезда игра против Партизана, ривала против којег је већ два пута ове сезоне излазила као победник – у првенству (12:9) и купу (9:7).