Реми у дербију!

Фудбалери Црвене звезде и Партизана у 165. дербију одиграли су утакмицу која се завршила најчешћим резултатом у међусобним утакмицама – 1:1. Звезда је имала зрелије шансе међутим недостајала је концентрација у завршници за бољи резултат на овом мечу.

Дејан Станковић се одлучио за следећих 11: Борјан, Ераковић, Драговић, Дегенек, Родић, Саного, Крстичић, Канга, Иванић, Катаи и Диони.

За разлику од многих претходних дербија на стадиону ЈНА, Звезда је много боље почела ову утакмицу. Већ на старту једним шутем из даљине припретио је Катаи, али је шутирао право у голмана Поповића. Само минут касније, Диони је искористио збуњеност у одбрани Партизана и нашао се у ситуацији један на један са Поповићем, али нажалост није успео да искористи овај поклон. Морао је боље Француски нападач у овој ситуацији.

У првом делу полувремена Звезда је господарила тереном, међутим играчи нашег тима нису успевали да валоризују теренску иницијативу. У 22. минуту након повратне лопте Катаија, Иванић је шутирао са око 17 метара, међутим опет је Поповић укротио лопту.

Звезда је могла до вођства и у 34 минуту. Родић је упутио идеалан центаршут са леве стране право на главу Катаија чији је ударац затресао пречку домаћег гола.

И онда у 36 минуту прави шок за навијаче Црвене звезде. Натхо је варком избацио Родића и неометан шутирао ка голу Борјана и погодио мрежу за вођство домаћих. Чини се да је Борјан морао боље да реагује у овој ситуацији јер је лопта ишла у његов угао.

Након тог гола Натха ствари на терену су се промениле из корена. Домаћи су преузели иницијативу, док су наши фудбалери деловали грогирано и безидејно. Ипак, на самом крају полувремена, Саного је могао да донесе изједначење. Канга је након слободног ударца убацио лопту у шеснаестерац Партизана, Саного је упутио ударац главом са око пет метара, али је лопта отишла поред гола. То је била и последња шанса за Звезду да дође до изједначења у првом полувремену.

Већ на старту другог дела Станковић је кренуо са два нападача. Из игре је изашао Крстичић а на његово место је ушао млади Марко Лазетић који се прикључио Дионију у нападу.

Играчи Партизана, сасвим очекивано, покушавали су да на све начине умртве игру и сачувају резултат. У тим тренуцима су момци у црвено-белом деловали безидејно на постављену одбрану Партизана.

Прву озбиљну шансу у другом делу имао је домаћи тим преко Рикарда, који се на овој утакмици није наиграо поред Драговића који је господарио одбраном Звезде. Међутим у 62 минуту, Рикардо је остао сам, без чувара, окренуо се и шутирао поред гола.

У другом полувремену шансу од Дејана Станковића добио је и млади Петар Станић који је заменио Санога.

Катаи је пропустио одличну прилику у 80. минуту, када је на центаршут Фалка шутирао главом поред гола. Потом је уследела шанса Партизана преко младог Терзића која је на срећу завршила поред Борјановог гола.

Оно што је пропустио пар минута раније, Катаи је искористио у 84. минуту. Након гужве у шеснаестерцу Партизана, Диони је додао лопту до Родића који је одмах центрирао тачно на главу Катаија који је овог пута био успешнији и спровео лопту у гол Партизана. То је уједно и био последњи моменат вредан пажње на утакмици, јер до краја наши играчи нису успели да постигну гол и преокрену резултат.

Генерални утисак је да је Звезда била за нијансу бољи ривал од Партизана, створила више изгледних шанси, али нажалост изостала је реализација. Овај реми иде на руку Партизана који је остао на првом месту са два бодова више у односу на нашу екипу.