Ривалство дуго 60 година: први сусрет европских великана

Сигурно вест дана међу Звездашком популацијом је жреб за Лигу Европе, у којем је Црвеној звезди извучен велики противник са којим има дугу традицију међусобних дуела. Прваци Европе, тимови Звезде и Милана, су се први пут састали још давне 1959. године.

Тим Црвене звезде:

Улазница са утакмице:

Наиме, 30. априла 1959. године Црвена звезда је одиграла пријатељски меч са Миланом на Стадиону ЈНА пред око 50.000 гледалаца. Милано је победио Црвену звезду резултатом 4:3. Сва четири гола су постигли у првом полувремену. Милан је повео већ у 2. минуту аутоголом Спајића, остали стрелци били су Мацола у 10. и 34. и Грило у 44. минуту. Црвена звезда је заиграла знатно боље у наставку и била надомак преокрета. Ипак стала је на три гола, дата у другим полувремену. Стрелци су били: Маравић у 51. и 55. и Рудински у 64. минуту