Убедљива победа на старту првенства!

Црвена звезда рутински је савладала екипу Динама из Врања са 3:0 у првом колу Суперлиге.

Растрчано, маштовито, ефикасно… Тако би могла да се опише вечерашња партија црвено – белих момака на старту домаћег шампионата. Црвена звезда је на отварању Суперлиге, савладала Врањанце са 3:0.

Владан Милојевић је за вечерашња меч добрано промешао састав. Од реванш меча са Јурмалом, у првој постави вечерас су се нашли само Дегенек, Ебесилио и Јовичић. Чак осам нових фудбалера је наш шеф послао на терен. Па су тако деби у црвено – белом дресу остварили голман Поповић и Алекса Терзић, а место у првој постави нашли су још Јевтовић, Јованчић, Гобељић, Бабић, Мелег и Јовељић.

Звезда је од самог старта контролисала темпо игре и стварала прилике. У неколико наврата Јевтовић и Јованчић  нису успевали да постигну гол, а теренску иницијативу, наш тим је крунисао у 41. минуту. Након ударца Дегенека, лопта је завршила на стативи, коју је одлично примирио Јованчић и приземним шутем савладао голамана Динама.

На самом старту наставка, Звезда је дуплирала вођство. Ебесилио је промешао одбрану Динама, лопта је дошла до младог Јовељића који се одлично заградио и рутински послао лопту у мрежу. Имао је млади Јовељића још две одличне прилике до краја, али није имао среће да постигне још неки погодак. Коначан резултат поставио је Јевтовић у 76. минуту . Одлични крилни играч је најпре освојио лопту на средини терена, истрчао у полуконтру и на пас Милијаша пласирао лопту у даљи угао голмана Врањанаца.

Црвена звезда у одличном расположењу ишчекује уторак и прву утакмицу другог кола квалификација за Лигу шампиона, где ће јој ривал бити Судува из Литваније. У домаћем првенству, наредног викенда, наш тим угостиће Раднички из Ниша.