Ватерполисти силни у реваншу, преко вечитог ривала до полуфинала!

Ватерполисти Црвене звезде декласирали су Партизан 14:2 (5:0, 1:0, 4:2, 4:0) у реванш утакмици четвртфинала Супер лиги Србије. Питање победника овог двомеча углавном је решено већ након прве утакмице када су црвено-бели славили на Бањици (12:6), међутим изабраницима Александра Филиповића није понестало мотива и остварили су најубедљивију над Партизаном ове сезоне – чак шесту из исто толико сусрета. Ривал Црвене звезде у полуфиналу биће Нови Београд, које сутра очекује реванш утакмица против Земуна након убедљиве победе у првој утакмици (14:2).

На базену „25. мај СРПЦ Милан Гале Мушкатировић“ виђена је сурова доминација Црвене звезде од првог до последњег минута. Већ након прве четвртине било је 5:0, а најрасположенији је био Милош Вукићевић. Гости се „уписују“ тек у петом минуту треће четвртине, поготком за 1:7, а у финишу деонице постижу и други, испоставиће се, последњи гол. Уследила је серија Црвене звезде 5:0 до краја утакмице за коначних 14:2.

Најефикаснији је био Милош Вукићевић са 3 поготка, по 2 су уписали Суботић, Шулц и Милојевић, док су по један гол постигли Танкосић, Шимицу, Радовић, Смиљевић и Вићковић.

У полуфиналу црвено-беле очекује много веће искушење против квалитетне екипе Новог Београда, која је лигашки део сезоне завршила на другој позицији, иза регионалног шампиона – крагујевачког Радничког.