Ватерполисти Звезде и Партизана поделили бодове

Ватерполисти Црвене звезде освојили су први бод у текућој сезони. „Вечити дерби“ на Бањици је завршен без победника. У 5. колу Регионалне ватерполо лиге, Црвена звезда и Партизан одиграли су нерешено, а резултат је био 10:10.

Домаћи су повели у 3. минуту, а Звезда је прелепим лоб ударцем Вељка Танкосића изједначила. Партизан је потом са два гола одмакао нашој екипи, која је до краја прве четвртине успела да смањи заостатак голом Кристијана Шулца.

Играло се мушки, врло борбено на обе стране. Црвено-бели су искористили играча више када је гол постигао Душан Васић за 3:3. Партизан је брзо узвратио и поново дошао до предности. Наши ватерполисти користе новог играча више, а Милош Максимовић доноси ново поравнање резултата. Прво вођство нашем тиму донео је Борис Поповић после феноменалне акције – 4:5. Домаћин је из контранапада дошао до 5:5 и с тим резултатом се отишло на полувреме.

На почетку треће деонице, Шулц се по други пут уписао у листу стрелаца и донео је ново вођство нашој екипи. Мајсторијом Аџића, Партизан је поново утакмицу увео у резултатски егал, а већ у следећем нападу је Марко Радовић сјајним голом Звезду вратио у вођство. Са два гола домаћин је преокренуо резултат, иако је Васић у тим тренуцима имао прилику да супротно уради за наш тим, али је погодио пречку из петерца.

Ватерполисти Црвене звезде су у последњу четвртину ушли са голом заостатка. Шулц је погодио трећи пут на мечу, овога пута са дистанце, па је резултат био 8:8. Преокрет екипи Дејана Савића донео је Стефан Илић, али је Партизан са два гола Королије преокренуо. Резултатски егал и коначан резултат 10:10 поставља Илић својим другим голом.

Ватерполисте Црвене звезде је предводио Кристијан Шулц са 3 постигнута гола. Двоструки стрелац био је Стефан Илић, а Танкосић, Максимовић, Васић, Поповић и Радовић су по једном затресли мрежу Партизановог гола. У црно-белом тиму истакао се Милош Королија, који је 3 пута савладао Звездиног голмана. Данило Аџић је постигао 2 гола.

Црвено-бели следећег викенда дочекују екипу ОВК ПОШК-а у оквиру 6. кола Регионалне ватерполо лиге, а пре тога ће ватерполисти Звезде гостовати Бреши 21. новембра у ЛЕН Лиги шампиона.