Ватерполо дерби припао Звезди

Ватерполисти Црвене звезде су на базену „Милан Гале Мушкатировић“ славили у другом овосезонском вечитом дербију. Звезда је савладала Партизан резултатом 12:10 у неодиграној утакмици А1 Регионалне лиге, која ће се бодовати у Суперлиги Србије.

ВСС Ивица Веселинов

Црно-бели су имали предност након прве четвртине – 4:5, али су у другој деоници црвено-бели захваљујући Марку Радовићу стигли до преокрета и преломили утакмицу у своју корист – 9:6. Нерешено је било у трећем кварталу, после којег је Звезда задржала стечену вођство – 11:8, да би у последњих 8 минута ривал само успео да смањи минус, за коначних 12:10. Марко Радовић је био најефикаснији са 4 гола, пратио га је Филип Радојевић са 3.

У среду 4. марта, на 75. рођендан Црвене звезде, ватерполисти ће дочекати актуелног шампиона Србије, екипу Шапца. Утакмица се игра на базену „Милан Гале Мушкатировић“ од 20 часова.