Велика победа ватерполиста у Москви!

Ватерполисти Црвене звезде савладали су Динамо у Москви 11:8 у првој утакмици четвртфинала Еврокупа. Изабраници Александра Филиповића контролисали су утакмицу целим њеним током и може се рећи рутински остварили велику победу пред реванш у Београду.

У првој деоници виђена је егал утакмица, коју голом предности у своју корист завршавају црвено-бели (4:3) предвођени Гаврилом Суботићем. У трећем минуту другог периода поготком Радовића Звезда је повела 7:4, што је била прва значајнија предност једне екипе, а предност од три гола су успели да задрже и на половини утакмице. Трећа четвртина је била прилинчо „тврда“ и виђен је тек по један гол са обе стране. На три минута пре краја утакмице новим голом Суботића Звезда стиже и до максималне предности (11:7), када је и решено питање победника. У последњим секундама Динамо постиже погодак за коначних 11:8.

Јунак победе био је Гаврил Суботић са 4 погодка, док су по 2 постигли Вељко Танкосић и Вук Милојевић. У стрелце су се још уписали и Басара, Радовић и Вукићевић. Реванш утакмица је на програму 24. марта у Београду, када ће Црвена звезда покушати да сачува стечену предност и обезбеди пласман у полуфинале Еврокупа.