За титулу – Црвена звезда дочекује Војводину!

После убедљиве и 21. узастопне победе у Инђији, наш тим се окреће великом изазову. У четвртак од 18 часова и 55 минута, на стадиону “Рајко Митић” црвено-бели у дербију кола дочекују трећепласирану екипу Војводине са јасним задатком – победи и постани шампион! После великог рада и труда у задњих осам месеци екипа Дејана Станковића има прву “меч лопту”, a нова три бода деле клуб од четврте узастопне титуле и 32. шампионског пехара националног првенства.

ЗВЕЗДИН РАСПОРЕД ТРАЖИ БАЛАНС

Уз утакмицу против Војводине црвено-бели имају још пет утакмица до краја сезоне. У следеће четири недеље следе првенствени дуели са Радом, Златибором, ОФК Бачком и Металцем. Финале Купа је на програму у уторак, 25. маја, што значи 6 утакмица у 26 дана. С обзиром на правила за бонус и стране играче, стручни штаб црвено-белих ће морати добро да расподели улоге како би сачувао свежину у наредних месец дана.

У СУСРЕТ ПРОТИВНИКУ

Екипа бившег играча и тренера Црвене звезде, Ненада Лалатовића понавља добре резултате из претходних сезона и расте из године у годину. Иако се ове године нису пласирали у финале Купа (поражени су у полуфиналу од стране Партизана 0:1 на стадиону “Карађорђе”) Војводина наставља развој који је кренуо у јуну 2019. године доласком познатог тренера. Тим који је освојио финале Купа прошле сезоне је скоро непромењен. Од носиоца победничке генерације једино голман Емил Роцков је отишао из клуба у мађарски Фехервар. То је донело евидентни континуитет Војводини која се тренутно налази на четвртом месту на табли са 66 бодова, два бода иза Чукаричког уз утакмицу мање. У зимском прелазном року Војводину је напустио само један играч, Огњен Ђуричин који је прешао у Раднички из Ниша, а као замена је стигао наш бивши играч Вељко Симић.

Ове сезоне Лалатовић је наставио свој такмичарски 4-2-3-1 уз мало ширу ротацију. Бонусе најчешће чине дефанзивни играчи Младен Деветак и Марко Бјековић и везњаци Дејан Зукић и Мирко Топић. Ове сезоне истичу се стандарни Миљан Вукадиновић (11 голова и 5 асистенције), Петар Бојић (11 голова и 3 асистенције),  Неманња Човић (10 голова и 2 асистенције) и Никола Дринчић (2 гола и 9 асистенције) у свим такмичањима. У задњих пар месеци одређене промене су видљиве у тактици кад Војводина крене са класичном деветком (Мркаић) или са мало другачијим типом нападача (Човић) и то се осећа на остатку терена где Новица Максимовић такође добија све већу шансу на центру терена у задњих пар кола. Остаје да се види како ће Лалатовић одлучити да крене у овај сусрет.

Војводина (очекивано 4-2-3-1): Симић, Андрић, Бралић, Саничанин, Ђорђевић, Топић, Дринчић (К), Бојић, Зукић, Вукадиновић, Мркаић.

ПРЕТХОДНИ ОКРШАЈ

После тешке победе од 4:2 против екипе Златибора у 1/16 финала Купа где је Звезда губила 0:2 после 70 минута игре и пред гостовање Генту, Црвена звезда је гостовала у Новом Саду крајем новембра. Наша екипа, у 4-2-3-1 формацији, истрчала је у саставу: Борјан, Гајић, Панков, Милуновић, Ераковић, Саного, Петровић, Бен, Канга, Иванић и Фалћинели. Улазили су још Николић, Вукановић, Дегенек, и Спиридоновић. Ретки продор ка средини протничког шестнаестерца Милана Гајића у 26. минуту је „отворио ривала“ на време и након новог гола Бена за вођство од 2:0 у 75. минуту Звезда је имала утакмицу „под контролом“ и привела тешко гостовање мирном крају. У овој утакмици се истекао Гејлор Канга који је одиграо сјајну утакмицу у оба правца као и Страхиња Ераковић који је наставио да зри у дресу првог тима.

ИСТОРИЈА ДУЕЛА

У целокупној историји Црвена звезда је одмерила снаге са Војводином чак 202 путa! Предност припада црвено-белима из Београда са 115 победа и 47 ремија. Војводина је славила 40 пута. Такође, оно што карактеризује ову утакмицу су голови. Лопта је затресла мрежу 597 пута, с тим да Црвена звезда води у гол разлици 383:214. Црвена звезда је у изванредној серији од 12 узастопних победа против Војводине од септембра 2016. године и гледаће да се та серија настави у четвртак увече.

Правду на овом сусрету ће делити Данило Грујић. Будите уз РСБ ове недеље и наставите да пратите дискусију око овог меча на нашем форуму.