Звезда без гаса у завршници за нови пораз у Москви

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да дођу до прве победе у Евролиги у главном граду Русије. Химки је дошао до прве победе ове сезоне у најелитнијем европском кошаркашком такмичењу резултатом 83:77. Најефикаснији код Звезде био је Лојд са 18 поена, а пратио га је нови играч нашег клуба Џони О’Брајант са 14 поена. Ово је трећи пораз црвено-белих, након велике победе на домаћем терену против ЦСКА. Звезда се одлично држала током целог меча, али у последњој деоници дошло је до пада у игри, посебно у нападу што су играчи Химкија одлично искористили и уписали своју прву победу ове сезоне у Евролиги.

На вечерашњој утакмици у „Митишћи Арени“ у саставу Звезде први пут се нашао и нови крилни центар нашег клуба Џони О’Брајант. Он је из састава за ову утакмицу истистуно Рита.

Саша Обрадовић се одлучио да овај меч започне петроком у саставу: Хол, Лојд, Лазић, О’Брајант и Кузмић. Утакмицу шестог кола отворио је Џони О’Брајант поенима са линије слободних бацања и тако је уписао свој први поен у црвено-белом дресу. Узвратио је Химки са брзих 7 поена након неколико лоших напада кошаркаша Звезде. Серију Химкија прекида Лојд шутем за три поена. Стегла је Звезда одбрану и смирила напад што је резултирало преокретом. Тројком капитена Бранка Лазића Звезда долази до резлтата 13:14 што је натерало тренера домаћих да затражи први тајм аут. Након тога наши кошаркаши су показали лепу игру и одржавали стечену предност, али са неколико грешака у нападу у последњем минуту ове деонице пропуштају прилику да са већом разликом оду на одмор. Прва четвртина завршена резлтатом 22:19 у корист нашег тима.

Наставила је Звезда са добром игром и у другој четвртини. Оставила је играче руске екипе да шутирају из тешких позиција и поенима О’Брајнта и Кузмића долази до предноти од 26:22. У овом периоду виђена је брза кошарка, без много прекида. Ни један екипа није успела да дође до неке серије па је резултат увек био у егалу. Химки је поене обично постизао из рекета или са киније слободних бацања. На три минута до краја првог полувремена Швед постиже тројку и доводи своју екипу у предност после дужег времена. Након тајм аута који је у том тренутку затражио Саша Обрадовић тројку виђен је шутрерски обрачун две екипе, где су тројке редом погађали Тејлор Рочести, Бертанс и Џони О’Брајнат. Компликовањем на крају Звезда је допустила руској екипи да дође до резлтата 44:40, са којим се одлази на одмор. Најефикаснији у редовима црвено-белих био је Лојд са 9 постигнутих поена, Рочести са 7 и О’Брајнат са 6.

Спорије се ушло у трећу четвртину, доста омашаја и грешака са обе стране, после 2 минута игре било је 44:43, једине поене дао је Лојд у том периоду. Показала еј Звезда одличну енергију у одбрани и није дала простора играчима Химкија, док је у нападу успела да домаћина изведе из бонуса већ после 4 минута игре, па са погоцима Лојда са линије за слободна бацања долази се до резултата 48:51. Доста лоших одлука на обе стране довело је до мањег поентерског учинка у овој деоници, који Звезда добија резлтатом 17:14, али домаћин остаје у предности од једног поена и пред последњу четвртину води резлтатом 58:57.

Последњу деоницу отвара О’Брајант тројком за ново водство Црвене звезде 60:58. Ерик Меколум био је најрасположенији играч Химкија и са 8 везаних поена опет преокреће резултат. За првих 5 минута последње четвртине Звезда је постигла само 5 поена, али одличном одбраном није дозволила Химкију да дође до веће предности.  Али није успела Звезда да издржи дуго тако и новим грешкама у нападу дозволила је Химкију који је поенима невероватног Меколума дошао до највеће предности на овом мечу од  11 разлике. Два минута до краја ту предност ублажава О’Брајант новом тројком, али недовољно за преокрет. Химки је утакмицу привео крају и дошао до прве овосезонске победе од 83:77.

Звезда се одлично држала током целог меча, али у последњој деоници дошло је до пада у игри, посебно у нападу што су играчи Химкија одлично искористили и уписали своју прву победу ове сезоне у Евролиги. Најефикаснији код Звезде био је Лојд са 18 поена, а у стопу га је пратио нови играч нашег клуба Џони О’Брајант са 14 поена. Волден је уписао 11 поена, док је Кузмић постигао 8. Код домаћина најрасположенији је био Ерик Меколум са 23 поена и невероватни Швед са 15 поена и 12 асистенција.