Звезда без снаге у другом полувремену за пораз у „Жалгирио Арени“

Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови пораз у елитном такмичењу од екипе Жалгириса резултатом 75:62 у заосталој утакмици 24. кола Евролиге. Након сјајног првог полувремена, изузетно ослабљени црвено-бели, са само 10 играча у ротацији, нису имали снаге да и након одмора наставе у истом ритму. Изабраници Дејана Радоњића уписали су само 18 поена у другом полувремену. Најефикаснији у редовима нашег тима на овом мечу били су Лојд и Симоновић са по 16 поена.

Сусрет 24. кола Евролиге, који је требало да се одигра 04. фебруара у Каунасу, али је одложен због великог броја заражених у редовима црвено-белих, доша је одмах након доброг издања и несрећног пораза од Зенита у хали „Александар Николић“.  Првентсвено због великог броја изостанака улога фаворита приписана је екипи домаћих, али такође и позиција на табели и форма су пред ову утакмицу били на страни Жалгириса, који су последњи пораз на домаћем паркету доживели још почетком децембра прошле године, када је боља била Барселона.

Дејан Радоњић, који је овом мечу имао на располагању 10 играча, се одлучио да овај меч започне следећа петорка: Ускоковић – Лојд – Лазић – Симоновић – Кузмић. Врло уједначена  и ефикасна игре обе екипе виђена је на почетку меча. Ни један тим није дозвољавао противнику да стекне осетнију предност. Жалгирис је предводио сјајни Хејз, који је у тим моментима постигао скоро све поене свог тима.
Прилично ефикасна прва четвртина протекла је у истом ритму, а расположени Симоновић, у свом стилу, са 3 поготка ван линије 6,75 доводи црвено-беле до предности и коначан резултат прве деонице 26:22 у корист нашег тима.

Након минут игре у другој четвртини Звезда долази до двоцифрене предности након наставка Симоновићеве серије и погођене тројке Дејана Давидовца. Скоро без грешке су шутирали изабраници Дејана Радоњића у тим тренуцима, али уз то велику превагу је направила много боља одбрана рекета нашег тима, који није дозволио Жалгирису скоро 4 минута да постигне поене. Врло занимљив податак је да су у једном тренутку средином друге четвртине обе екипе имале преко 60% проценат шута и за два и за три. Али утисак да је Звезда у финишу првог полувремена олако испустила предност и дозволила Жалгирису да експресно истопи разлику. На одмор се отишло при резултату 44:40 у корист црвено-белих.

У мало смиренијој игри и дужим нападима боље су се снашли кошаркаши Жалгириса који средином треће четвртине долазе до вођства први пут после прве четвртине. Џордан Лојд тројком у последњој секунди треће деонице поставља коначних 60:58.

Пуна два минута било је потребно да видимо прве поене у последњој четвртини. Звезда је испустила неколико шанси да дође до изједначења или чак пређе у вођство. Такав развој ситуације искористили су домаћи кошаркаши који како је одмицало време долазе до двоцифрене предности (68:58). Невероватно звучи податак да је наш тим прве поене у 4/4 постигао тек након нешто више од 6 минута игре. Било је то касно за повратак и већ тада је било јасно да је прилика за победу већ испуштена из руку. Домаћи су утакмицу рутински привели крају и тријумфовали резултатом 75:62.